Topman KLM vreest nieuwe ontslagronde
AMSTELVEEN (ANP) - KLM-topman Pieter Elbers vreest dat er een nieuwe ontslagronde nodig is bij de maatschappij, bovenop de duizenden banen die dit jaar al zijn geschrapt. Volgens hem heeft KLM veel last van de recente toename van het aantal coronabesmettingen en de vele nieuwe beperkingen en quarantainevereisten van overheden.
"Deze ongecoördineerde aanpak van landen heeft tot veel verwarring geleid en het vertrouwen van klanten aangetast. De realiteit wijkt dus stevig af van de verwachtingen die we voor de industrie in de zomermaanden nog hadden", stelt de KLM-baas in een bericht aan het eigen personeel, waarover eerder ook de NOS schreef.
Hoeveel banen op de tocht staan is nog niet duidelijk. Wel geeft de topman aan dat nog eens 10 procent minder vluchten zou betekenen dat KLM nog zo’n 1500 arbeidsplaatsen minder nodig heeft.
Nog minder productie
De maatschappij kondigde in de zomer al aan circa 5000 medewerkers te ontslaan om te bezuinigen. "We houden nu dus echter rekening met nog minder productie, wat uiteindelijk directe invloed zal hebben op de hoeveelheid mensen die nodig is."
KLM moest donderdag nog een reorganisatieplan inleveren in Den Haag om over de volledige door de overheid beloofde miljardensteun te kunnen beschikken. Dit lukte op het nippertje. Als het personeel niet had ingestemd met loonoffers en ontslagen, was faillissement volgens minister Wopke Hoekstra van Financiën de enige andere optie geweest.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Eurowings, onderdeel van Lufthansa, stuurt een vliegtuig naar het Midden-Oosten om gestrande Duitse toeristen terug te vliegen. Het gaat om ongeveer 150 toeristen die worden opgehaald in de Saudische hoofdstad Riyad en dan worden overgebracht naar Keulen.
14 minuten geledenKEULEN (ANP) - Lufthansa heeft vorig jaar een recordomzet geboekt en een hogere operationele winst behaald. Over 2026 is het Duitse luchtvaartconcern onzekerder geworden door de oorlog in Iran, die voor een sterke stijging van de olieprijzen heeft gezorgd.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is sinds het uitbreken van de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran met ongeveer 17 procent gestegen. Dat is de grootste prijsstijging in een week sinds 2022, toen de energiemarkten werden opgeschud door de Russische inval in Oekraïne.
30 minuten geledenABU DHABI (ANP/DPA) - De Emiraatse luchtvaartmaatschappij Etihad Airways pakt een deel van zijn vluchten naar Europa vanaf vrijdag weer op. Dat kondigde de maatschappij aan op haar website.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.
9 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy Rodríguez.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 24 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen de recent door president Donald Trump opgelegde importheffingen van 10 procent. Volgens de staten mag Trump de streep die het Amerikaanse hooggerechtshof onlangs zette door veel van zijn eerdere heffingen, niet omzeilen door zich op een andere wet te beroepen.
11 uur geleden