Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman KLM vreest nieuwe ontslagronde

Topman KLM vreest nieuwe ontslagronde

AMSTELVEEN (ANP) - KLM-topman Pieter Elbers vreest dat er een nieuwe ontslagronde nodig is bij de maatschappij, bovenop de duizenden banen die dit jaar al zijn geschrapt. Volgens hem heeft KLM veel last van de recente toename van het aantal coronabesmettingen en de vele nieuwe beperkingen en quarantainevereisten van overheden.

"Deze ongecoördineerde aanpak van landen heeft tot veel verwarring geleid en het vertrouwen van klanten aangetast. De realiteit wijkt dus stevig af van de verwachtingen die we voor de industrie in de zomermaanden nog hadden", stelt de KLM-baas in een bericht aan het eigen personeel, waarover eerder ook de NOS schreef.

Hoeveel banen op de tocht staan is nog niet duidelijk. Wel geeft de topman aan dat nog eens 10 procent minder vluchten zou betekenen dat KLM nog zo’n 1500 arbeidsplaatsen minder nodig heeft.

Nog minder productie

De maatschappij kondigde in de zomer al aan circa 5000 medewerkers te ontslaan om te bezuinigen. "We houden nu dus echter rekening met nog minder productie, wat uiteindelijk directe invloed zal hebben op de hoeveelheid mensen die nodig is."

KLM moest donderdag nog een reorganisatieplan inleveren in Den Haag om over de volledige door de overheid beloofde miljardensteun te kunnen beschikken. Dit lukte op het nippertje. Als het personeel niet had ingestemd met loonoffers en ontslagen, was faillissement volgens minister Wopke Hoekstra van Financiën de enige andere optie geweest.

Meer uit Financieel

Warner Bros noemt overnamebod van Paramount 'superieur'

LOS ANGELES (ANP) - Warner Bros. Discovery noemt het nieuwste overnamebod van entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance "superieur" aan dat van Netflix. Dat laatste streamingbedrijf krijgt nu vier werkdagen om met een nog beter bod te komen om Warner Bros over te nemen.

4 uur geleden
Overwegend verliezen op Wall Street na cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van Nvidia. Die belangrijke ontwikkelaar van AI-chips overtrof weliswaar de verwachtingen met zijn omzet en winst, maar dat nam zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen van de techsector in AI niet weg.

4 uur geleden
Smartphoneverkoop daalt 13 procent door chiptekort, denkt analist

NEEDHAM (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde verkoop van smartphones daalt dit jaar door tekorten aan geheugenchips met bijna 13 procent. Dat voorspelt marktonderzoeker International Data Corporation (IDC), die daarmee veel pessimistischer is dan enkele maanden geleden. Grote fabrikanten van geheugenchips zetten hun productiecapaciteit volop in voor geavanceerdere chips die data opslaan voor AI-toepassingen. Dat gaat ten koste van de productie van eenvoudigere geheugenchips voor apparaten zoals smartphones.

6 uur geleden
Rechter blokkeert oliewinning in grootste olieveld van Duitsland

KIEL (ANP/DPA) - Een Duitse rechtbank heeft de oliewinning uit het grootste olieveld van Duitsland geblokkeerd. Decennialang pompte het Mittelplate-platform olie op in het oostelijke deel van de Waddenzee. Een rechter oordeelde dat dit tot nader order moet stoppen, omdat een verplichte analyse van de impact op de natuur ontbreekt. De Duitse milieubeweging spreekt van een historische uitspraak.

7 uur geleden
Toezichthouder wil opheldering Odido over lang bewaren data

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy, wil van Odido weten of het bedrijf te lang gegevens van voormalige klanten heeft bewaard. De telecomprovider is getroffen door een dataroof. Ook data van mensen die al jaren geen abonnement meer hadden, kwamen daardoor op straat te liggen.

8 uur geleden
Nieuwe windmolens komen in Europa vooral op land

BRUSSEL (ANP) - De uitbreiding van windenergie op zee blijft ver achter bij die op land in Europa, blijkt uit cijfers van brancheorganisatie WindEurope. De toename van capaciteit van windenergie op land is het hoogst in de afgelopen tien jaar. Aan de andere kant ligt de toename op zee op het laagste niveau in negen jaar.

8 uur geleden
Chipbedrijven trekken AEX omlaag na resultaten Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een verlies gesloten. Chipbedrijven trokken de AEX-index omlaag na de presentatie van de kwartaalcijfers van Nvidia. Die ontwikkelaar van AI-chips overtrof de verwachtingen rondom de omzetgroei. Maar het bedrijf wist twijfels op de financiële markten over de houdbaarheid van de gigantische investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie niet weg te nemen.

9 uur geleden