Topman KLM: vakbondsdreiging voor staking Schiphol 'helpt niet'
PARIJS (ANP) - De staking waar vakbond FNV op Schiphol mee dreigt, helpt niet om de problemen op de luchthaven op te lossen. Dat zei topman Pieter Elbers van KLM na de aandeelhoudersvergadering van Air France-KLM in Parijs. De bond kondigde grootschalige acties aan per 1 juni als er geen akkoord is voor die tijd over het verlichten van de werkdruk.
"Er zijn twee redenen om te staken: om een probleem zichtbaar te maken of om een oplossing af te dwingen. Ik weet niet wie er waar wil staken, maar we zijn ons echt allemaal bewust van het probleem en zijn in overleg over een oplossing", aldus Elbers.
De topman is zichtbaar geïrriteerd over de chaos bij de beveiliging op Schiphol: "Moet je kijken wat er gebeurt op Schiphol. Dat stond internationaal in hoog aanzien." Maar "dit soort beelden met urenlange rijen voor de security en de ervaringen van onze klanten" zijn volgens hem niet goed voor de luchthaven. Elbers benadrukte dat rijen van "vier tot vijf uur gewoon niet acceptabel" zijn.
Weinig nut
Volgens de KLM-topman heeft opnieuw staken weinig nut, verwijzend ook naar de wilde staking van bagage-afhandelaars op de luchthaven tijdens het eerste weekend van de meivakantie. Die actie zorgde, in combinatie met tekorten aan personeel, voor chaos.
Op de vraag waar voor KLM de grens ligt voor de chaos van Schiphol, zei Elbers: "We zitten al over de grens. Maar ik kan niet 200 vliegtuigen oppakken en zeggen: we gaan de grens over. KLM is gebonden aan Schiphol. De grote uitdaging voor Nederland is de krapte op de arbeidsmarkt, maar bij de beveiliging van Schiphol lijkt het wel heel erg te zijn", aldus de topman.
Reisbehoefte
Elbers geeft verder aan nog niet verder gekomen te zijn in gesprekken met Schiphol over een oplossing. "Er is een relatief groot aantal lokaal opstappende passagiers. Dat zijn vooral vertrekkende Nederlanders. Daar zit een behoefte om te reizen, om familie en vrienden te zien, op vakantie te gaan. Lokaal zit het aantal vertrekkende passagiers boven dat van 2019. En dus moeten we zoeken hoe we die kunnen spreiden."
Wat betreft de eigen werving van personeel bij KLM zei Elbers met het deel van de bagage-afhandelaars die tijdens de meivakantie voor grote chaos zorgden door een wilde staking "uitgebreid gezeten" te hebben met KLM en afspraken te hebben gemaakt. Details gaf Elbers daar niet over. "We zijn bezig de oplossingen te adresseren. Zijn we er? Nee. Maar dat is inherent aan alle bedrijven in Nederland", zei hij, doelend op de landelijke krapte op de arbeidsmarkt.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP) - De economische groei van de Europese Unie wordt geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Maar de impact hangt wel af van de duur en omvang van het conflict, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) vrijdag. Ook zal de inflatie aangejaagd worden doordat de energieprijzen hard zijn gestegen door de oorlog, aldus Dombrovskis.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond vindt de claim van Jumbo dat het de laagste paasprijzen van Nederland heeft "te kort door de bocht". Volgens de Consumentenbond kiest de winkelketen zelf gunstig geprijsde producten, maakt vergelijkingsfouten en verstopt het de kleine lettertjes. Jumbo is van mening dat de campagne "goed onderbouwd" is.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omlaag na de zware koersverliezen een dag eerder. Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april, maakte weinig indruk op beleggers. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken met Iran, die volgens Trump "zeer goed verlopen".
3 uur geledenAALSMEER (ANP) - Royal FloraHolland merkt nog geen grote impact op de import van bloemen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Het grootste deel van de import van de bloemenveiling komt vanuit Afrika en dat verloopt deels via het Midden-Oosten, maar grote gevolgen blijven uit. 's Werelds grootste sierteeltmarktplaats verwacht dit jaar dan ook opnieuw zwarte cijfers te schrijven.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Deutsche Bahn heeft vorig jaar 2,3 miljard euro verlies geleden, blijkt uit de jaarcijfers. De Duitse spoorwegmaatschappij duikt daarmee 500 miljoen euro verder in het rood dan in 2024. Deutsche Bahn meldt haar klanten dat ze het komende jaar rekening moeten houden met verslechtering van de diensten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lang niet alle woningen die momenteel te koop staan, doen zaterdag mee aan de Open Huizen Dag van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Volgens huizenwebsite Funda staat het aantal aanmeldingen op ruim 8900, terwijl in totaal zo'n 47.000 huizen en appartementen beschikbaar zijn. Makelaarsorganisaties melden dat veel woningverkopers het niet nodig vinden om hun huis tijdens het evenement open te stellen voor huizenzoekers.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onlinewoonwinkel Fonq is door de rechter failliet verklaard. Dat hebben de curatoren van het bedrijf vrijdag laten weten. Zij kijken momenteel nog of er een doorstart in zit voor Fonq of andere delen van het bedrijf, waaronder ook woonwinkel Naduvi. Zeker circa honderd medewerkers vrezen voor hun baan.
5 uur geleden