Topman JPMorgan Chase krijgt beloning van 39 miljoen dollar
NEW YORK (ANP) - De beloning van topman Jamie Dimon van de bank JPMorgan Chase gaat met 3 miljoen dollar omhoog tot een totaalbedrag van 39 miljoen dollar (37,4 miljoen euro). Die hogere beloning dankt Dimon aan de goede resultaten die de grootste bank van de Verenigde Staten in 2024 boekte, schrijven onafhankelijke leden van de raad van bestuur in een toelichting.
In 2024 boekte JPMorgan Chase een recordwinst van 58,5 miljard dollar. Volgens de bestuursleden gebeurde dit tegen een achtergrond van aanhoudende geopolitieke spanningen en economische onzekerheid.
Het grootste deel van de beloning krijgt Dimon in de vorm van aandelen, namelijk 32,5 miljoen dollar. Dit moet ervoor zorgen dat hij bij het besturen van de bank dezelfde doelen nastreeft als aandeelhouders "door zich te blijven richten op langetermijnsuccessen van de firma". Het basissalaris voor 2024 komt uit op 1,5 miljoen dollar. Daarnaast krijgt Dimon een geldbonus van 5 miljoen dollar.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.
9 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - India wil een grote datastad ontwikkelen vanwege de wereldwijde opmars van kunstmatige intelligentie. Dat heeft de minister van informatietechnologie van de deelstaat Andhra Pradesh tegen persbureau AFP gezegd, voorafgaand aan de internationale AI-top die maandag in New Delhi begint.
10 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Uber breidt zijn maaltijdbezorgingsdienst dit jaar uit naar zeven nieuwe Europese landen. De uitbreiding hoort bij een strategie waarmee de taxidienst en maaltijdbezorger hoopt de komende drie jaar 1 miljard dollar (ongeveer 842 miljoen euro) aan extra inkomsten te ontvangen. Dit meldt de Britse zakenkrant Financial Times (FT). Uber Eats is al actief in Nederland.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.
1 dag geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.
1 dag geledenKYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.
1 dag geleden