Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman JPMorgan Chase krijgt beloning van 39 miljoen dollar

Topman JPMorgan Chase krijgt beloning van 39 miljoen dollar

NEW YORK (ANP) - De beloning van topman Jamie Dimon van de bank JPMorgan Chase gaat met 3 miljoen dollar omhoog tot een totaalbedrag van 39 miljoen dollar (37,4 miljoen euro). Die hogere beloning dankt Dimon aan de goede resultaten die de grootste bank van de Verenigde Staten in 2024 boekte, schrijven onafhankelijke leden van de raad van bestuur in een toelichting.

In 2024 boekte JPMorgan Chase een recordwinst van 58,5 miljard dollar. Volgens de bestuursleden gebeurde dit tegen een achtergrond van aanhoudende geopolitieke spanningen en economische onzekerheid.

Het grootste deel van de beloning krijgt Dimon in de vorm van aandelen, namelijk 32,5 miljoen dollar. Dit moet ervoor zorgen dat hij bij het besturen van de bank dezelfde doelen nastreeft als aandeelhouders "door zich te blijven richten op langetermijnsuccessen van de firma". Het basissalaris voor 2024 komt uit op 1,5 miljoen dollar. Daarnaast krijgt Dimon een geldbonus van 5 miljoen dollar.

Meer uit Financieel

Warner Bros. Discovery wint op Wall Street na nieuws over megabod

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Warner Bros. Discovery was dinsdag een duidelijke winnaar op Wall Street. Het bedrijf won meer dan 4 procent aan beurswaarde na een bericht van entertainmentblad Variety over een mogelijk bod van 71 miljard dollar op het mediaconcern achter onder andere televisiezenders CNN en Discovery en streamingdienst HBO Max.

7 uur geleden
Meer problemen in auto-industrie door tekort aan Nexperia-chips

BERLIJN (ANP/RTR) - Een tekort aan chips van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia lijkt voor toenemende problemen in de auto-industrie te zorgen. Het Japanse Nissan vermindert zijn productie volgende week met nog eens 1400 voertuigen, meldde persbureau Reuters op basis van ingewijden. Verder heeft de Duitse toeleverancier Bosch laten weten op drie locaties met verstoringen te kampen.

7 uur geleden
WHO schrapt meer dan 2000 banen om vertrek VS op te vangen

GENÈVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) schrapt tot halverwege volgend jaar meer dan een kwart van haar personeelsbestand. Dit komt neer op een verlies van meer dan 2000 banen, ingegeven door de bezuinigingen bij de WHO vanwege het vertrek van de Verenigde Staten.

8 uur geleden
Meta wint grote concurrentiezaak VS, ontloopt gedwongen splitsing

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Meta heeft een grote concurrentierechtszaak gewonnen in de Verenigde Staten. Daardoor ontloopt het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram een mogelijke gedwongen opsplitsing, iets waarop toezichthouders uit waren. De uitspraak lijkt een grote nederlaag voor de federale overheid.

10 uur geleden
Europese beurzen verder omlaag, AkzoNobel verliest na fusieplan

AMSTERDAM (ANP) - Europese aandelenmarkten daalden dinsdag tot het laagste niveau in een maand door de groeiende vrees onder beleggers voor een AI-bubbel. Ook op Wall Street kleurden de koersenborden opnieuw rood. In Amsterdam ging AkzoNobel (min 3,3 procent) flink omlaag.

11 uur geleden
Zorgen werkgevers omdat loonsverhogingen maar langzaam afzwakken

DEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland zwakken af, maar volgens werkgevers gaat dit proces te langzaam. Werkgeversvereniging AWVN vreest dat hogere loonkosten op lange termijn het concurrentievermogen verder uithollen en investeringsbeslissingen in het nadeel van Nederland doen uitvallen.

13 uur geleden
Verfmaker Axalta stijgt op Wall Street na fusieplan met AkzoNobel

NEW YORK (ANP) - Axalta Coating Systems behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Amerikaanse beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat het verfbedrijf gaat fuseren met zijn Nederlandse branchegenoot AkzoNobel. Door de fusie ontstaat de op een na grootste verf- en coatingsfabrikant ter wereld, na Sherwin-Williams. Axalta steeg 2,3 procent.

13 uur geleden