Topman JPMorgan Chase krijgt beloning van 39 miljoen dollar
NEW YORK (ANP) - De beloning van topman Jamie Dimon van de bank JPMorgan Chase gaat met 3 miljoen dollar omhoog tot een totaalbedrag van 39 miljoen dollar (37,4 miljoen euro). Die hogere beloning dankt Dimon aan de goede resultaten die de grootste bank van de Verenigde Staten in 2024 boekte, schrijven onafhankelijke leden van de raad van bestuur in een toelichting.
In 2024 boekte JPMorgan Chase een recordwinst van 58,5 miljard dollar. Volgens de bestuursleden gebeurde dit tegen een achtergrond van aanhoudende geopolitieke spanningen en economische onzekerheid.
Het grootste deel van de beloning krijgt Dimon in de vorm van aandelen, namelijk 32,5 miljoen dollar. Dit moet ervoor zorgen dat hij bij het besturen van de bank dezelfde doelen nastreeft als aandeelhouders "door zich te blijven richten op langetermijnsuccessen van de firma". Het basissalaris voor 2024 komt uit op 1,5 miljoen dollar. Daarnaast krijgt Dimon een geldbonus van 5 miljoen dollar.
Meer uit Financieel
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Ferrari was donderdag een stevige winnaar op de beurs in Milaan na geruststellende woorden van topman Benedetto Vigna. Hij verklaarde dat er al bestellingen binnen zijn voor het eerste volledig elektrische model van het Italiaanse bedrijf. Eerder deze week kreeg de beurskoers nog een knauw na een golf aan kritiek op de gepresenteerde Ferrari Luce die 550.000 euro kost.
33 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft ervoor gezorgd dat het aantal vliegtuigpassagiers wereldwijd vorige maand is gedaald. Volgens de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA vlogen mensen in april 3,4 procent minder dan in dezelfde maand in 2025.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Snowflake ging donderdag hard omhoog op de beurzen in New York. De clouddienstverlener en softwareontwikkelaar verhoogde de omzetverwachting voor het hele jaar na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Ook tekende het bedrijf een meerjarige overeenkomst van 6 miljard dollar met Amazon voor het gebruik van de clouddiensten en chips van Amazon Web Services, de clouddivisie van het tech- en webwinkelconcern. Het aandeel Snowflake werd bijna 34 procent meer waard.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond is kritisch op prijsverhogingen die telecomaanbieders KPN en Ziggo hebben aangekondigd. De belangenbehartiger betwijfelt of die rechtmatig zijn en wil beide bedrijven erover spreken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriële afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL gaat extra geld vragen voor rouwpost die nabestaanden met spoed willen versturen. Vanaf 12 juli kost dat per brief 3,25 euro, bevestigt de post- en pakketbezorger. Wie dat extra geld niet wil of kan betalen, moet rouwkaarten via de normale post versturen waar PostNL door een versoepeling van de regels langer over mag doen.
4 uur geleden