Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Instagram getuigt voor Congres over claims klokkenluider

Topman Instagram getuigt voor Congres over claims klokkenluider

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Topman Adam Mosseri van Instagram zal woensdag voor het Amerikaanse Congres getuigen over hoe het socialmediaplaform omgaat met de veiligheid van jonge gebruikers. Mosseri zal daarbij moeten reageren op de onthullingen van een klokkenluider dat het bedrijf te weinig doet om tieners te beschermen tegen de gevaarlijke effecten van het platform.

Uit een intern rapport van moederbedrijf Facebook, dat onlangs zijn naam heeft gewijzigd in Meta, is gebleken dat Instagram een negatieve invloed heeft op het zelfbeeld van tieners en vooral tienermeisjes. Instagram kondigde dinsdag al aan een nieuwe functie aan zijn app toe te voegen die gebruikers eraan moet herinneren af en toe een digitale pauze te nemen. Ook wil Instagram de interactie tussen tieners en mensen die ze niet volgen beperken en meer hulpmiddelen voor ouderlijk toezicht bieden.

De functie zal eerst beschikbaar zijn in de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Canada en Australië en zal in de komende maanden voor iedereen toegankelijk worden.

Babystapjes

De voorzitter van de subcommissie consumentenbescherming van het Amerikaanse Congres Richard Blumenthal zei dat de nieuwe functies "babystapjes" zijn die Instagram lang geleden al had moeten nemen. Blumenthal, de Democratische senator uit Connecticut, en andere senatoren hebben gezegd dat ze technologiebedrijven niet vertrouwen om zichzelf te controleren en hebben gezworen strengere regels door te voeren om de privacy te beschermen en platforms verantwoordelijk te houden voor de manier waarop ze informatie verspreiden.

In oktober getuigde klokkenluider Frances Haugen voor dezelfde subcommissie van het Congres. De oud-medewerkster van Facebook beschuldigde het socialmediabedrijf van onethisch handelen. Haugen, die als Facebook-medewerker verantwoordelijk was voor het tegengaan van desinformatie, verklaarde dat het bedrijf niets deed met verontrustende interne onderzoeksresultaten en te weinig deed tegen nepnieuws en complottheorieën.

Meer uit Financieel

Facebook-moeder Meta boekt flink meer winst en omzet

MENLO PARK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, heeft in het afgelopen kwartaal flink hogere resultaten behaald. Dat maakte Meta na het slot van de beurshandel in New York bekend.

6 uur geleden
Beurzen New York gemengd na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten. Beleggers op Wall Street verwerkten het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente opnieuw onveranderd te laten, ondanks herhaalde oproepen van president Donald Trump voor een verlaging. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van Starbucks, Booking Holdings en Harley-Davidson.

6 uur geleden
Federal Reserve houdt rente onveranderd ondanks kritiek Trump

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft het belangrijkste rentetarief in de Verenigde Staten opnieuw onveranderd gelaten. Bij de vorige vier rentebesluiten hield de Fed de leenkosten ook al ongewijzigd. Het besluit zal naar verwachting opnieuw een stortvloed van kritiek opleveren van de Amerikaanse president Donald Trump die de centrale bank herhaaldelijk heeft opgeroepen om de rente te verlagen.

6 uur geleden
Tata Motors neemt Italiaanse truckbouwer Iveco over

TURIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Indiase Tata Motors neemt de Italiaanse truck- en bussenbouwer Iveco over voor in totaal 3,8 miljard euro. Daarnaast verkoopt het in Turijn gevestigde Iveco zijn activiteiten met militaire voertuigen aan het Italiaanse defensiebedrijf Leonardo voor 1,7 miljard euro.

6 uur geleden
Nieuwe topman voor autoconcern Renault

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault heeft een nieuwe topman benoemd na het onverwachte vertrek van de vorige bestuursvoorzitter. François Provost, het hoofd van de inkoopactiviteiten van het bedrijf, gaat nu de hoogste functie bij Renault bekleden. Hij werd eerder al genoemd als een van de kandidaten voor de topfunctie.

6 uur geleden
Airbus levert minder vliegtuigen af in eerste jaarhelft

PARIJS (ANP) - Airbus heeft in de eerste helft van dit jaar minder nieuwe vliegtuigen aan klanten geleverd dan vorig jaar. De Europese vliegtuigbouwer kampt onder meer met beperkingen in de productiecapaciteit bij de A320-toestellen door vertragingen bij motorleveringen. De A320-vliegtuigen zijn de bestverkopende toestellen van Airbus.

10 uur geleden
Veel meer tijd voor UWV om bezwaren te behandelen

ROTTERDAM (ANP) - Het UWV krijgt veel meer tijd om te beslissen in zaken waarin een medisch advies van een verzekeringsarts noodzakelijk is. Dat heeft de rechter in Rotterdam geoordeeld in drie zaken.

11 uur geleden