Topman H&M optimistisch, ondanks toenemende concurrentie
STOCKHOLM (ANP) - H&M is op de goede weg, zegt topman Daniel Ervér van het Zweedse kledingconcern. De kledingketen, die kampt met toenemende concurrentie van de Chinese nieuwkomer Shein en van rivaal Inditex, heeft vorig jaar naar eigen zeggen verschillende verbeteringen doorgevoerd. Dameskleding kreeg de meeste focus: het concern speelt in toenemende mate in op trends.
H&M Group, waaronder ook COS, Weekday, Monki en & Other Stories vallen, zag de omzet in de periode september tot en met november licht dalen tot 62,2 miljard Zweedse kroon, omgerekend ruim 5 miljard euro. Gecorrigeerd voor wisselkoerseffecten waren de verkopen wel met 3 procent gestegen.
Het kledingconcern had het afgelopen kwartaal last van het feit dat Black Friday later viel dan een jaar eerder. Door de timing van de koopjesdag op 29 november vorig jaar ging een deel van de bestellingen mee in de cijfers van december. In december en januari gingen de verkopen bij H&M met 4 procent omhoog, meldt het concern. De herfstcollectie werd volgens H&M goed ontvangen en het bedrijf profiteerde ook van gunstige weersomstandigheden in de meeste Europese markten.
Monki
H&M staat voor een opgave om zijn concurrentiepositie te verbeteren ten opzichte van de ultragoedkope kleding van Shein en de goede prestaties van Inditex, het bedrijf achter ketens als Zara, Bershka, Pull&Bear en Stradivarius.
Om de operatie te "stroomlijnen en te optimaliseren" stopt H&M met modeketen Monki en kledingoutlet Afound, kondigde het bedrijf eerder al aan. Dit jaar is het plan om het merk Monki op te laten gaan in de Weekday-winkels. De rest van de Monki-filialen, waarvan er ook enkele in Nederland zijn, wordt gesloten.
De jaaromzet van H&M daalde iets, tot 234 miljard Zweedse kroon. Ongeveer 30 procent van de omzet tijdens het gebroken boekjaar van H&M, met wereldwijd ruim 4200 winkels, werd behaald door onlinebestellingen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde maandag plannen aan voor de bouw van een staalfabriek van 15 miljard dollar, die de grootste in zijn soort moet worden in de geschiedenis van de Verenigde Staten. De fabriek wordt gebouwd door het Amerikaanse staal- en mijnbouwbedrijf Mesabi Metallics in de staat Iowa, zo werd eerder op de dag bekend.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
7 uur geleden