Topman H&M optimistisch, ondanks toenemende concurrentie
STOCKHOLM (ANP) - H&M is op de goede weg, zegt topman Daniel Ervér van het Zweedse kledingconcern. De kledingketen, die kampt met toenemende concurrentie van de Chinese nieuwkomer Shein en van rivaal Inditex, heeft vorig jaar naar eigen zeggen verschillende verbeteringen doorgevoerd. Dameskleding kreeg de meeste focus: het concern speelt in toenemende mate in op trends.
H&M Group, waaronder ook COS, Weekday, Monki en & Other Stories vallen, zag de omzet in de periode september tot en met november licht dalen tot 62,2 miljard Zweedse kroon, omgerekend ruim 5 miljard euro. Gecorrigeerd voor wisselkoerseffecten waren de verkopen wel met 3 procent gestegen.
Het kledingconcern had het afgelopen kwartaal last van het feit dat Black Friday later viel dan een jaar eerder. Door de timing van de koopjesdag op 29 november vorig jaar ging een deel van de bestellingen mee in de cijfers van december. In december en januari gingen de verkopen bij H&M met 4 procent omhoog, meldt het concern. De herfstcollectie werd volgens H&M goed ontvangen en het bedrijf profiteerde ook van gunstige weersomstandigheden in de meeste Europese markten.
Monki
H&M staat voor een opgave om zijn concurrentiepositie te verbeteren ten opzichte van de ultragoedkope kleding van Shein en de goede prestaties van Inditex, het bedrijf achter ketens als Zara, Bershka, Pull&Bear en Stradivarius.
Om de operatie te "stroomlijnen en te optimaliseren" stopt H&M met modeketen Monki en kledingoutlet Afound, kondigde het bedrijf eerder al aan. Dit jaar is het plan om het merk Monki op te laten gaan in de Weekday-winkels. De rest van de Monki-filialen, waarvan er ook enkele in Nederland zijn, wordt gesloten.
De jaaromzet van H&M daalde iets, tot 234 miljard Zweedse kroon. Ongeveer 30 procent van de omzet tijdens het gebroken boekjaar van H&M, met wereldwijd ruim 4200 winkels, werd behaald door onlinebestellingen.
Meer uit Financieel
DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad heeft, na een sterk eerste halfjaar, ook in het derde kwartaal groei laten zien. Volgens Randstad-topman Sander van 't Noordende groeit het bedrijf inmiddels weer in driekwart van de markten waarin het actief is, waaronder de Verenigde Staten, Italië, Spanje en Nederland. Randstad had langere tijd te maken met zwakke marktomstandigheden, maar dit jaar keerde het tij.
17 minuten geledenSTARBASE (ANP) - SpaceX heeft de omzet het afgelopen kwartaal ruim verdubbeld, dankzij flink toegenomen opbrengsten uit zijn activiteiten rond kunstmatige intelligentie (AI) en een aanhoudende groei van satellietinternetdienst Starlink. Ook werd een miljardenwinst in de boeken gezet, tegen ruim 1 miljard dollar verlies in dezelfde periode een jaar eerder.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de Amerikaanse beurzen zijn dinsdag overwegend hoger geëindigd. Een daling van de olieprijzen en de verwachting van sterke kwartaalcijfers leken de zorgen over de hoge investeringen en koerswaarderingen in de AI-sector even naar de achtergrond te duwen.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Alle diensten bij onlinebank Revolut zijn weer hersteld, nadat de Britse bank eerder op de dag met problemen kampte door een storing bij Google Cloud. Revolut heeft ook veel klanten in Nederland. Het geld en de gegevens van klanten zijn veilig, laat het bedrijf weten.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gistproducent Lesaffre overweegt een bod op zijn Nederlandse concurrent Corbion, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De niet-beursgenoteerde Franse onderneming zou financieringsopties bespreken voor een mogelijke overname van het in Amsterdam gevestigde beursgenoteerde bedrijf.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - EssilorLuxottica, het brillenconcern achter onder meer zonnebrillenmerk Ray-Ban en keten Pearle Opticiens, heeft de opbrengsten uit de tak voor AI-brillen en hoorbrillen opgevoerd. De omzet van de divisie wearables, waaronder ook de veelbesproken camerabril van Ray-Ban en Meta valt, nam in het afgelopen kwartaal met een vijfde toe.
12 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse supermarktconcern Carrefour heeft zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden bijgesteld als gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Volgens het bedrijf is het consumentenvertrouwen hierdoor aangetast en blijven klanten weg uit winkels.
13 uur geleden