Topman H&M optimistisch, ondanks toenemende concurrentie
STOCKHOLM (ANP) - H&M is op de goede weg, zegt topman Daniel Ervér van het Zweedse kledingconcern. De kledingketen, die kampt met toenemende concurrentie van de Chinese nieuwkomer Shein en van rivaal Inditex, heeft vorig jaar naar eigen zeggen verschillende verbeteringen doorgevoerd. Dameskleding kreeg de meeste focus: het concern speelt in toenemende mate in op trends.
H&M Group, waaronder ook COS, Weekday, Monki en & Other Stories vallen, zag de omzet in de periode september tot en met november licht dalen tot 62,2 miljard Zweedse kroon, omgerekend ruim 5 miljard euro. Gecorrigeerd voor wisselkoerseffecten waren de verkopen wel met 3 procent gestegen.
Het kledingconcern had het afgelopen kwartaal last van het feit dat Black Friday later viel dan een jaar eerder. Door de timing van de koopjesdag op 29 november vorig jaar ging een deel van de bestellingen mee in de cijfers van december. In december en januari gingen de verkopen bij H&M met 4 procent omhoog, meldt het concern. De herfstcollectie werd volgens H&M goed ontvangen en het bedrijf profiteerde ook van gunstige weersomstandigheden in de meeste Europese markten.
Monki
H&M staat voor een opgave om zijn concurrentiepositie te verbeteren ten opzichte van de ultragoedkope kleding van Shein en de goede prestaties van Inditex, het bedrijf achter ketens als Zara, Bershka, Pull&Bear en Stradivarius.
Om de operatie te "stroomlijnen en te optimaliseren" stopt H&M met modeketen Monki en kledingoutlet Afound, kondigde het bedrijf eerder al aan. Dit jaar is het plan om het merk Monki op te laten gaan in de Weekday-winkels. De rest van de Monki-filialen, waarvan er ook enkele in Nederland zijn, wordt gesloten.
De jaaromzet van H&M daalde iets, tot 234 miljard Zweedse kroon. Ongeveer 30 procent van de omzet tijdens het gebroken boekjaar van H&M, met wereldwijd ruim 4200 winkels, werd behaald door onlinebestellingen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt met een handelsverbod op goederen die zijn geproduceerd in Israëlische nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Dit heeft een minister uit de regering van premier Andy Burnham bevestigd in Britse media.
2 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese smartphonefabrikanten Huawei en Xiaomi hebben nieuwe opvouwbare telefoons aangekondigd, in aanloop naar een Apple-evenement op woensdag. De iPhone-maker onthult daar naar verwachting zijn langverwachte, eerste vouwbare smartphone.
7 minuten geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Voor het eerst in langere tijd is een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar door de Straat van Hormuz gevaren. De tanker Al Marrouna was dinsdagochtend in de Golf van Oman en is op weg naar de haven Port Qasim in Pakistan, aldus persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens.
18 minuten geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML werkt samen met zijn grootste klanten aan de verdere ontwikkeling van zijn geavanceerdste chipmachines. Het Veldhovense bedrijf onderzoekt samen met de Taiwanese chipfabrikant TSMC en het Zuid-Koreaanse Samsung het gebruik van grotere 'maskers' in de machines, die het patroon op halfgeleiders bepalen. De bedoeling is dat dit de productiviteit van chipmakers vergroot bij het maken van de geavanceerdste chips.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag voorzichtig begonnen. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML gingen omlaag na de stevige koerswinsten een dag eerder. Ook de olieprijzen liepen verder op door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Ook kijken beleggers uit naar de heropening op Wall Street na het lange weekend in de Verenigde Staten, en het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week.
40 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het Franse AI-bedrijf Mistral heeft 3 miljard euro aan investeringen opgehaald. Daarmee is de techonderneming die het Europese antwoord moet zijn op OpenAI en Anthropic 21 miljard euro waard.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland ontvangt steeds minder zakelijke reizigers, stelt ABN AMRO in een nieuw rapport. Vooral in Amsterdam merkt de bank een afname van het aantal zakelijke overnachtingen. Dat is een aderlating voor de horeca, want zakelijke reizigers geven volgens eerder onderzoek veel meer uit dan toeristische gasten.
1 uur geleden