Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman H&M optimistisch, ondanks toenemende concurrentie

Topman H&M optimistisch, ondanks toenemende concurrentie

STOCKHOLM (ANP) - H&M is op de goede weg, zegt topman Daniel Ervér van het Zweedse kledingconcern. De kledingketen, die kampt met toenemende concurrentie van de Chinese nieuwkomer Shein en van rivaal Inditex, heeft vorig jaar naar eigen zeggen verschillende verbeteringen doorgevoerd. Dameskleding kreeg de meeste focus: het concern speelt in toenemende mate in op trends.

H&M Group, waaronder ook COS, Weekday, Monki en & Other Stories vallen, zag de omzet in de periode september tot en met november licht dalen tot 62,2 miljard Zweedse kroon, omgerekend ruim 5 miljard euro. Gecorrigeerd voor wisselkoerseffecten waren de verkopen wel met 3 procent gestegen.

Het kledingconcern had het afgelopen kwartaal last van het feit dat Black Friday later viel dan een jaar eerder. Door de timing van de koopjesdag op 29 november vorig jaar ging een deel van de bestellingen mee in de cijfers van december. In december en januari gingen de verkopen bij H&M met 4 procent omhoog, meldt het concern. De herfstcollectie werd volgens H&M goed ontvangen en het bedrijf profiteerde ook van gunstige weersomstandigheden in de meeste Europese markten.

Monki

H&M staat voor een opgave om zijn concurrentiepositie te verbeteren ten opzichte van de ultragoedkope kleding van Shein en de goede prestaties van Inditex, het bedrijf achter ketens als Zara, Bershka, Pull&Bear en Stradivarius.

Om de operatie te "stroomlijnen en te optimaliseren" stopt H&M met modeketen Monki en kledingoutlet Afound, kondigde het bedrijf eerder al aan. Dit jaar is het plan om het merk Monki op te laten gaan in de Weekday-winkels. De rest van de Monki-filialen, waarvan er ook enkele in Nederland zijn, wordt gesloten.

De jaaromzet van H&M daalde iets, tot 234 miljard Zweedse kroon. Ongeveer 30 procent van de omzet tijdens het gebroken boekjaar van H&M, met wereldwijd ruim 4200 winkels, werd behaald door onlinebestellingen.

Meer uit Financieel

AEX-index begint voorzichtig aan belangrijke beursweek

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een klein verlies begonnen. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van belangrijke gebeurtenissen later deze week. Zo komt Nvidia, de grootste verkoper van AI-chips ter wereld, woensdag met resultaten. De kwartaalcijfers van het meest waardevolle bedrijf ter wereld vormen een nieuwe test voor de torenhoge verwachtingen rond kunstmatige intelligentie en de hoge koerswaarderingen van AI-bedrijven.

26 minuten geleden
Brouwers: steeds meer Nederlanders kopen bier over de grens

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders kopen hun bier over de grens. Die conclusie trekt brancheorganisatie Nederlandse Brouwers uit een studie van onderzoeksbureau Circana. Volgens het onderzoek dalen de bierverkopen in grensregio's sterker dan in de rest van Nederland.

36 minuten geleden
Goudprijs naar hoogste niveau in meer dan drie maanden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - De goudprijs is maandag gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie maanden. Dat heeft te maken met de aangekondigde ingreep van het Amerikaanse ministerie van Financiën op de markt voor staatsobligaties.

1 uur geleden
Thuisbezorgd-oprichter investeert in bestelplatform Butlaroo

EINDHOVEN (ANP) - Thuisbezorgd-oprichter Jitse Groen heeft een miljoeneninvestering gedaan in het Eindhovense technologiebedrijf Butlaroo. Groen wordt daardoor minderheidsaandeelhouder in het snelgroeiende bedrijf, dat bekend is van het met een QR-code bestellen in de horeca.

1 uur geleden
Noorwegen blijft boren naar olie en gas in Noordpoolgebied

OSLO (ANP/RTR) - Noorwegen zal doorgaan met de ontwikkeling van nieuwe olie- en gasreserves in de Barentszzee in het Noordpoolgebied, ongeacht de huidige steun van de Europese Unie voor een verbod op nieuwe boringen in het gebied om milieuoverwegingen. Dat zei de Noorse minister van Energie Terje Aasland tegen persbureau Reuters voorafgaand aan de Noorse energieconferentie, die maandag in Stavanger van start gaat.

1 uur geleden
FT: interesse in overname Amerikaanse chemie-activiteiten Shell

LONDEN (ANP) - Verschillende partijen hebben interesse in een overname van de Amerikaanse chemie-activiteiten van Shell. Dat meldt zakenkrant Financial Times. Het gaat onder meer om bedrijven als ExxonMobil en LyondellBasell en de investeringsmaatschappij Apollo die interesse kenbaar hebben gemaakt aan Shell, aldus de bronnen tegen de Britse krant.

2 uur geleden
Webwinkel Shein op 1 september naar de beurs

HONGKONG (ANP) - Webwinkel Shein gaat op 1 september naar de beurs in Hongkong. Het bedrijf hoopt 13,9 miljard Hongkongse dollar (ruim 1,5 miljard euro) op te halen.

4 uur geleden