Topman grote bank Australië weg om schandaal
SYDNEY (ANP/BLOOMBERG) - Topman Brian Hartzer van de Australische bank Westpac heeft zijn functie neergelegd nadat de financieel dienstverlener verzeild was geraakt in een groot witwasschandaal. De bank, de op één na grootste van Australië, heeft volgens de financiële opsporingsdienst van het land op grote schaal anti-witwasregels overtreden.
Westpac wordt er van beschuldigd in totaal 23 miljoen keer wetten ter bestrijding van financiële criminaliteit hebben overtreden. In bepaalde gevallen zou de bank betalingen aan makers van kinderporno hebben gefaciliteerd. Naast veel politieke ophef heeft de kwestie ook tot een verlies van omgerekend 4,6 miljard euro aan beurswaarde geleid.
De 52-jarige Hartzer wordt tijdelijk opgevolgd door financieel topman Peter King. In de tussentijd zoekt Westpac naar een nieuwe bestuursvoorzitter. In het licht van de witwaszaak vervroegt ook voorzitter Lindsay Maxsted zijn vertrek naar begin dit jaar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Europese Unie en de Verenigde Staten ondertekenen vrijdag een voorlopige samenwerkingsovereenkomst over kritieke mineralen, grondstoffen die essentieel zijn voor de economie en maatschappij. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld.
1 uur geledenGUANGZHOU (ANP/RTR) - De Chinese fabrikant van elektrische voertuigen XPENG verwacht volgend jaar te beginnen met de grootschalige productie van zijn vliegende auto's. Dat heeft president Brian Gu gezegd tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Signify verwacht dat de uitdagende marktomstandigheden de rest van dit jaar zullen aanhouden. De verlichtingsproducent kampt onder meer met een verlaagde vraag en de gevolgen van de Amerikaanse importheffingen en kondigde begin dit jaar al aan wereldwijd 900 banen te schrappen, waarvan 150 in Nederland, om kosten te besparen. In de afgelopen jaren heeft Signify ook al forse reorganisaties uitgevoerd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Registratiecommissie Geneeskundig Specialisten (RGS) doet onderzoek naar de werkcultuur bij een aantal opleidingsplekken van het UWV. Dat bevestigt de toezichthouder na berichtgeving van EenVandaag en het AD. Jonge verzekeringsartsen in opleiding die bij de uitkeringsinstantie in de regio Amsterdam werken, spreken volgens de media over een onveilige werkcultuur en veel te hoge werkdruk.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met importheffingen tegen het Verenigd Koninkrijk als de regering van premier Keir Starmer een belasting op digitale diensten niet schrapt. Dat zei Trump tegen de Britse krant The Telegraph.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiële markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.
12 uur geleden