Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman grote bank Australië weg om schandaal

Topman grote bank Australië weg om schandaal

SYDNEY (ANP/BLOOMBERG) - Topman Brian Hartzer van de Australische bank Westpac heeft zijn functie neergelegd nadat de financieel dienstverlener verzeild was geraakt in een groot witwasschandaal. De bank, de op één na grootste van Australië, heeft volgens de financiële opsporingsdienst van het land op grote schaal anti-witwasregels overtreden.

Westpac wordt er van beschuldigd in totaal 23 miljoen keer wetten ter bestrijding van financiële criminaliteit hebben overtreden. In bepaalde gevallen zou de bank betalingen aan makers van kinderporno hebben gefaciliteerd. Naast veel politieke ophef heeft de kwestie ook tot een verlies van omgerekend 4,6 miljard euro aan beurswaarde geleid.

De 52-jarige Hartzer wordt tijdelijk opgevolgd door financieel topman Peter King. In de tussentijd zoekt Westpac naar een nieuwe bestuursvoorzitter. In het licht van de witwaszaak vervroegt ook voorzitter Lindsay Maxsted zijn vertrek naar begin dit jaar.

Meer uit Financieel

Chipbedrijven leveren in op Damrak na nieuwe chiponrust VS-China

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven hoorden woensdag tot de meest in het oog springende verliezers op de beurs in Amsterdam na nieuwe Amerikaanse dreigementen van importheffingen op Chinese chips. De VS dreigen in de loop van 2027 zo'n heffing aan China op te leggen, meldde het Amerikaanse handelsagentschap USTR dinsdag na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie. China hekelde die dreigementen woensdag en verklaarde maatregelen te zullen nemen als de VS doorgaat met zijn acties.

1 uur geleden
BP verkoopt motoroliemerk Castrol aan Amerikaanse investeerder

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse olieconcern BP heeft een koper gevonden voor zijn motoroliemerk Castrol. De Amerikaanse investeerder Stonepeak Partners neemt een meerderheidsbelang van 65 procent in het smeermiddelenbedrijf over voor 6 miljard dollar, maakte BP bekend.

1 uur geleden
China hekelt Amerikaans dreigement van importheffing op chips

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft woensdag laten weten dat het tegen het "willekeurig gebruik van tarieven" en de "onredelijke onderdrukking" van Chinese industrieën door de Verenigde Staten is. Met die opmerking reageerden de autoriteiten in Beijing op vragen van journalisten over Amerikaanse plannen om tarieven op Chinese chipimporten in te voeren.

1 uur geleden
Goudprijs voor het eerst boven 4500 dollar

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Goud heeft woensdag voor het eerst een prijs van 4500 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. De goudprijs wordt de laatste tijd gestuwd door oplopende spanningen rond Venezuela en speculatie over verdere renteverlagingen in de Verenigde Staten volgend jaar.

2 uur geleden
Overheidstekort loopt op tot 11 miljard in eerste drie kwartalen

DEN HAAG (ANP) - De uitgaven van de Nederlandse overheid waren in de eerste drie kwartalen van dit jaar 11 miljard euro hoger dan de inkomsten. Het overheidstekort is daarmee 9 miljard euro groter dan over dezelfde periode van 2024, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers over de overheidsfinanciën.

3 uur geleden
Bijna helft van alle supermarkten open op eerste kerstdag

DEN HAAG (ANP) - In bijna de helft van alle supermarkten kun je op eerste kerstdag boodschappen doen. Op tweede kerstdag kunnen mensen die nog een snelle boodschap willen halen zelfs bij ongeveer 90 procent van de supermarkten terecht. Dat is vergelijkbaar met eerdere jaren, blijkt uit gegevens die het ANP heeft ontvangen van Openingstijden.nl.

3 uur geleden
Economie groeit iets sterker dan gedacht in derde kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het derde kwartaal van dit jaar met 0,5 procent gegroeid ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een nieuwe raming, die iets hoger ligt dan de voorlopige schatting. Bij de eerste berekening die op 30 oktober werd gemeld, kwam de groei uit op 0,4 procent.

3 uur geleden