Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman gamesbedrijf Azerion tijdelijk weg vanwege onderzoek AFM

Topman gamesbedrijf Azerion tijdelijk weg vanwege onderzoek AFM

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) doet onderzoek naar onregelmatigheden in de handel van aandelen van gamesbedrijf Azerion. In verband hiermee treedt Atilla Aytekin, een van de topmannen van het aan de Amsterdamse beurs genoteerde bedrijf, tijdelijk terug. Bij voetbalfans is de onderneming bekend als mede-eigenaar van de Eredivisie-club Fortuna Sittard. Azerion is ook de naamsponsor van de Nederlandse eredivisie voor het vrouwenvoetbal.

Azerion, dat spelletjes ontwikkelt voor mobiele telefoons, geeft aan weinig te kunnen zeggen over de aard van het onderzoek. Het enige wat het bedrijf weet, is dat het gaat om de naleving van de regels ter voorkoming van marktmisbruik en dat de AFM zich richt op Principion Holding, de grootste aandeelhouder van Azerion.

Aytekin is een van de eigenaren van die houdstermaatschappij, waaronder ook het belang in Fortuna Sittard valt. Aytekin heeft volgens de onderneming in nauw overleg met de raad van commissarissen besloten dat de belangen van het bedrijf het beste gediend zijn als hij zijn taken tijdelijk neerlegt.

Governor of Poker 3

De leiding bij Azerion blijft voorlopig in handen van mede-topman Umut Akpinar en financieel directeur Ben Davey. Daarmee verandert er in de praktijk eigenlijk niets in de dagelijkse aansturing, laat het bedrijf weten.

Azerion werd in 2014 opgericht en groeit snel, mede door overnames. De onderneming zit bijvoorbeeld achter de spellen Governor of Poker 3 en Hotel Hideaway. Het hoofdkantoor staat in Amsterdam en het bedrijf heeft verspreid over Europa mensen in dienst.

Onderzoek

Een woordvoerster van de AFM bevestigt dat er onderzoek wordt gedaan. "In verband met onze toezichtvertrouwelijkheid doen wij hierover verder geen mededelingen."

Op de beurs in Amsterdam kelderde het aandeel Azerion maandagochtend meer dan 20 procent na het nieuws.

Meer uit Financieel

Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

53 minuten geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

1 uur geleden
Supers en A-merken zetten met WK-campagnes in op thuisbeleving

DEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.

2 uur geleden
Duitse inflatie koelt af door brandstofkorting aan de pomp

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.

2 uur geleden
Nieuwe ov-pas ook in winkels te koop

AMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.

5 uur geleden
Eternit betoogt dat asbeststrafzaak al jaren is verjaard

ALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.

5 uur geleden
Concurreren met spaarrentes neemt hap uit winst bunq

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft vorig jaar een veel lagere winst geboekt. De marktrentes daalden, terwijl de financiële instelling bleef concurreren met relatief hoge spaarrentes om klanten te lokken. Daardoor hield bunq zelf minder over, komt naar voren uit het jaarverslag.

7 uur geleden