Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman ExxonMobil dreigt meer groene aandeelhouders aan te klagen

Topman ExxonMobil dreigt meer groene aandeelhouders aan te klagen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Amerikaanse olie- en gasconcern ExxonMobil heeft gezworen meer 'groene' aandeelhouders aan te klagen als zij "misbruik" blijven maken van het stemsysteem om hun klimaatambities op de agenda te krijgen. ExxonMobil spande eerder een rechtszaak aan tegen de klimaatbelegger Arjuna Capital en het Nederlandse Follow This.

Als aandeelhouders plaatsten zij herhaaldelijk klimaatgerelateerde resoluties op de agenda van de jaarlijkse vergaderingen van het bedrijf. ExxonMobil sleepte ze vervolgens voor een Texaanse rechtbank, omdat de organisaties een "extreme" agenda zouden voeren die de belangen van het bedrijf schaadt.

"De regels en de voorschriften moeten worden nageleefd. We hopen dat we die actie in de toekomst niet hoeven te nemen, maar als we ontdekken dat mensen blijven misbruik maken van het proces, zullen we ze aan de regels houden", zei topman Darren Woods tijdens een bijeenkomst in New York.

Woods zei ook dat activisten aandeelhoudersresoluties gebruiken als "Trojaanse paarden" om "ons uit de business te drukken". "We denken dat het proces werd misbruikt ten koste van de andere aandeelhouders", vervolgde hij.

Meer uit Financieel

Nvidia: 1 biljoen dollar uit geavanceerde chips tegen eind 2027

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia verwacht tegen het einde van 2027 minstens 1 biljoen dollar te genereren met zijn nieuwste generaties grafische en AI-chips. Dat maakte het bedrijf maandag bekend tijdens zijn jaarlijkse conferentie voor ontwikkelaars.

16 minuten geleden
Duik van olieprijs duwt Wall Street omhoog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten lieten maandag een overtuigend herstel zien na de verliezen van afgelopen weken. De beurshandel kreeg steun van een sterke daling van de olieprijs. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten zorgde nog wel voor een gespannen stemming bij beleggers.

57 minuten geleden
Staking legt luchtverkeer op Berlijns vliegveld woensdag plat

BERLIJN (ANP/DPA) - De internationale luchthaven van Berlijn schort woensdag al het passagiersverkeer op vanwege een staking, meldt Berlin Brandenburg Airport. De staking raakt 445 vluchten en ongeveer 57.000 passagiers, aldus de exploitant van de luchthaven.

3 uur geleden
Duurder vast energiecontract blijft populairder dan voor oorlog

DEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.

4 uur geleden
Europese beurzen klimmen door dalende olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.

4 uur geleden
Vergelijker: spaarrente schiet omhoog naar 2,50 procent

EINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiƫle vergelijkingssite Geld.nl.

5 uur geleden
FNV: veel werknemers DHL Express hebben gestaakt

AMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.

6 uur geleden