Topman ExxonMobil dreigt meer groene aandeelhouders aan te klagen
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Amerikaanse olie- en gasconcern ExxonMobil heeft gezworen meer 'groene' aandeelhouders aan te klagen als zij "misbruik" blijven maken van het stemsysteem om hun klimaatambities op de agenda te krijgen. ExxonMobil spande eerder een rechtszaak aan tegen de klimaatbelegger Arjuna Capital en het Nederlandse Follow This.
Als aandeelhouders plaatsten zij herhaaldelijk klimaatgerelateerde resoluties op de agenda van de jaarlijkse vergaderingen van het bedrijf. ExxonMobil sleepte ze vervolgens voor een Texaanse rechtbank, omdat de organisaties een "extreme" agenda zouden voeren die de belangen van het bedrijf schaadt.
"De regels en de voorschriften moeten worden nageleefd. We hopen dat we die actie in de toekomst niet hoeven te nemen, maar als we ontdekken dat mensen blijven misbruik maken van het proces, zullen we ze aan de regels houden", zei topman Darren Woods tijdens een bijeenkomst in New York.
Woods zei ook dat activisten aandeelhoudersresoluties gebruiken als "Trojaanse paarden" om "ons uit de business te drukken". "We denken dat het proces werd misbruikt ten koste van de andere aandeelhouders", vervolgde hij.
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
7 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
8 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
23 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
1 dag geleden