Topman ExxonMobil dreigt meer groene aandeelhouders aan te klagen
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Amerikaanse olie- en gasconcern ExxonMobil heeft gezworen meer 'groene' aandeelhouders aan te klagen als zij "misbruik" blijven maken van het stemsysteem om hun klimaatambities op de agenda te krijgen. ExxonMobil spande eerder een rechtszaak aan tegen de klimaatbelegger Arjuna Capital en het Nederlandse Follow This.
Als aandeelhouders plaatsten zij herhaaldelijk klimaatgerelateerde resoluties op de agenda van de jaarlijkse vergaderingen van het bedrijf. ExxonMobil sleepte ze vervolgens voor een Texaanse rechtbank, omdat de organisaties een "extreme" agenda zouden voeren die de belangen van het bedrijf schaadt.
"De regels en de voorschriften moeten worden nageleefd. We hopen dat we die actie in de toekomst niet hoeven te nemen, maar als we ontdekken dat mensen blijven misbruik maken van het proces, zullen we ze aan de regels houden", zei topman Darren Woods tijdens een bijeenkomst in New York.
Woods zei ook dat activisten aandeelhoudersresoluties gebruiken als "Trojaanse paarden" om "ons uit de business te drukken". "We denken dat het proces werd misbruikt ten koste van de andere aandeelhouders", vervolgde hij.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran wil olietankers een dollar per vat olie vragen om door de Straat van Hormuz te mogen varen, zegt de Iraanse brancheorganisatie van olie-exporteurs (OPEX). De tol moet worden afgerekend in cryptomunten, liet een woordvoerder van de organisatie aan de Financial Times weten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met stevige plussen geopend, in navolging van de sterke koerswinsten in Azië en Europa door de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran. De olieprijzen gingen hard onderuit, omdat Iran heeft toegezegd de Straat van Hormuz te heropenen voor de scheepvaart.
3 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een belangrijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië is getroffen door een aanval, melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een leiding die van het oosten van het land naar het westen loopt en de Saudi's in staat stelt olie te exporteren via de Rode Zee, waarmee ze de blokkade van de Straat van Hormuz omzeilen. De schade zou meevallen en de oliepijpleiding is niet uitgeschakeld door de aanval.
3 uur geleden