Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Euronext Amsterdam verwacht meer beursgangen op Damrak

Topman Euronext Amsterdam verwacht meer beursgangen op Damrak

DEN HAAG (ANP) - Het ziet ernaar uit dat de aandelenbeurs in Amsterdam de komende tijd weer meer bedrijven kan verwelkomen, zegt topman René van Vlerken van Euronext Amsterdam. Na jaren waarin hoge inflatie en rentestijgingen het beursklimaat dwarszaten, merkt hij dat nu weer meer bedrijven de stap naar de beurs durven te wagen.

"De afgelopen twee, drie jaar is het vrij tam geweest. Niet alleen in Amsterdam, maar wereldwijd", zegt Van Vlerken, die de huiver van de afgelopen jaren wijt aan de gestegen inflatie en rentes. De vier beursgangen in Amsterdam vorig jaar waren een stuk minder dan het gemiddelde van de afgelopen jaren.

Nu de inflatievrees minder boven de markten hangt, verwacht Van Vlerken meer beursgangen. "Er is optimisme en ik denk ook echt dat we het komende jaar en de jaren daarna meer beursgangen gaan zien", zegt de topman van Euronext Amsterdam. "We zien nieuwe aanwas vanuit het buitenland, maar gelukkig ook een aantal Nederlandse bedrijven dat heel concreet is over een eventuele gang naar de publieke kapitaalmarkt."

gGoed vestigingsklimaat

Een voordeel voor Euronext Amsterdam is dat Nederland een goed vestigingsklimaat voor bedrijven kent, zegt Van Vlerken. Ook stijgt ondanks de droogte aan beursgangen de totale waarde van de in Amsterdam genoteerde bedrijven al jaren. Die hoge marktkapitalisatie zorgt voor een levendige handel. Dat er veel wordt gehandeld op het Damrak trekt weer veel bedrijven aan, denkt de beurstopman. "Amsterdam is inmiddels een internationaal platform, in hetzelfde rijtje als NYSE, Nasdaq en Londen. Dat komt ook omdat we onderdeel zijn van de Euronext-groep, dus onderdeel van een pan-Europese beurs."

De concurrentie met Amerikaanse beurzen kunnen Europese beurzen volgens Van Vlerken goed aan, vooral als het op Europese bedrijven met een beurswaarde tot 5 miljard euro aankomt. Dat zijn hier relatief grote beursfondsen, maar in de VS relatief klein. "En Amerikanen hebben toch altijd de voorkeur voor Amerikaanse bedrijven, zeker in het huidige klimaat", aldus Van Vlerken.

Donald Trump

Een mogelijke escalatie van handelsspanningen tussen de VS onder Donald Trump en de EU tast Van Vlerkens optimisme niet aan. Importheffingen kunnen de economische groei in de VS onder druk zetten, wat de EU een aantrekkelijkere beleggingsmarkt maakt. "Ik zou me kunnen voorstellen dat we in de komende periode behoorlijk wat kapitaal van Amerika richting Europa zien trekken."

Meer uit Financieel

AEX scherpt recordstand aan, vooral chipbedrijven omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX is woensdag op de hoogste stand ooit gesloten en scherpte daarmee het record van afgelopen vrijdag iets aan. De index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, werd vooral hoger gezet door stevige koerswinsten bij de chipbedrijven.

24 minuten geleden
WW moet simpeler en moderner, vindt UWV

AMSTERDAM (ANP) - De WW moet worden versimpeld omdat die steeds ingewikkelder is geworden en niet meer van deze tijd is. Ook zouden uitkeringen zo ingericht moeten worden dat een aanvulling tot het sociaal minimum niet meer nodig is. Dat adviseert uitkeringsinstantie UWV in haar jaarlijkse knelpuntenbrief, die is uitgereikt aan Tweede Kamerleden.

1 uur geleden
RDW: niet misleid door Tesla, zelfrijdende auto's zelf getest

AMSTERDAM (ANP) - Tesla heeft de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) niet misleid met de data voor zelfrijdende auto's op de weg, aldus de RDW zelf. Daarmee sluit de instantie zich aan bij de woorden van minister Vincent Karremans (Infrastructuur) van dinsdag.

1 uur geleden
G7-leiders zetten in op gezamenlijke aanpak van risico's rond AI

ÉVIAN (ANP/RTR) - De leiders van de G7 hebben woensdag toegezegd nauwer samen te werken rond de risico's en kansen van geavanceerde kunstmatige intelligentie (AI). Daarnaast bespraken zij de oprichting van een regeling voor "vertrouwde partners", die niet-Amerikaanse landen toegang zou geven tot geavanceerde Amerikaanse AI-modellen van bedrijven zoals Anthropic.

1 uur geleden
LTO wil dat kabinet zich inzet voor snel EU-besluit steun boeren

DEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO wil dat het kabinet zijn best doet om Europese maatregelen voor boeren die te maken hebben met de flink gestegen kunstmestprijzen zo snel mogelijk goedgekeurd te krijgen. Dan kan Nederland geld uit Brussel gebruiken om Nederlandse boeren te steunen. Door de blokkade van de Straat van Hormuz is kunstmest de afgelopen maanden een stuk duurder geworden.

2 uur geleden
EU overweegt nieuw handelsinstrument, met name om China

BRUSSEL (ANP) - De EU overweegt een nieuw handelsinstrument dat sneller ingezet kan worden tegen landen die dreigen de Europese markt te domineren, zoals China. Dat melden meerdere hooggeplaatste EU-bronnen voorafgaand aan de EU-top die donderdag begint en waar het onderwerp tijdens het diner aan bod komt.

2 uur geleden
G7-landen gaan afhankelijkheid van Chinese mineralen verminderen

ÉVIAN (ANP) - De landen van de G7 hebben afspraken gemaakt om hun afhankelijkheid van China voor de levering van kritieke mineralen af te bouwen. Geen enkel lid van de rijkelandengroep zou na 2030 meer dan 60 procent van zijn permanente magneten en zeldzame aardmetalen, die voor bijvoorbeeld windturbines worden gebruikt, uit China moeten betrekken. Dat melden de G7-landen in een gezamenlijke verklaring.

2 uur geleden