Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman energieconcern Uniper: Europa heeft meer lng nodig

Topman energieconcern Uniper: Europa heeft meer lng nodig

BERLIJN (ANP) - Europa heeft veel meer import nodig van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) omdat de markt nog steeds erg krap is na het wegvallen van leveringen van Russisch gas door de oorlog in Oekraïne. Dat heeft topman Michael Lewis van het grote Duitse energieconcern Uniper gezegd in een interview met persbureau Bloomberg.

Om de weggevallen Russische gasleveringen te compenseren importeert Europa nu veel lng uit met name de Verenigde Staten en Qatar. Dankzij die sterk toegenomen leveringen zijn de voorraden voor de winterperiode goed gevuld en is de gasprijs hard gedaald na de enorme stijging vorig jaar. Ook is het Europese gasverbruik behoorlijk gedaald door besparingen van huishoudens en bedrijven. Maar volgens Lewis is er dus nog steeds krapte op de gasmarkten en zijn "significant" grotere lng-volumes nodig.

Vorig jaar leed Uniper nog miljarden aan verlies doordat het Russische staatsgasbedrijf Gazprom langlopende leveringscontracten niet meer nakwam. Daardoor moest Uniper, dat ook in Nederland elektriciteitscentrales heeft, tegen de extreem hoge actuele marktprijzen gas inkopen. Berlijn schoot te hulp met in totaal 34,5 miljard euro aan staatssteun, om zo een domino-effect van omvallende energiebedrijven te voorkomen. Volgens Lewis verkeert Uniper inmiddels in een veel sterkere financiële positie dan een jaar geleden.

Meer uit Financieel

Forse verliezen op beurzen New York, olieprijzen flink hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.

8 minuten geleden
Meer platforms boren naar olie in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.

1 uur geleden
Eerste krimp voor economie Rusland sinds 2023

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.

3 uur geleden
China en VS richten raad voor handel op na topontmoeting

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.

4 uur geleden
IJsbedrijf Magnum grootste winnaar in fors lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.

4 uur geleden
Tata Steel: staalmarktomstandigheden zeer uitdagend door oorlog

MUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.

5 uur geleden
Overheid compenseert vissers voor hoge brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.

5 uur geleden