Topman energieconcern RWE bezorgd over problemen windmolensector
ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het grote Duitse energieconcern RWE is bezorgd over de problemen in de windmolenindustrie omdat die de vooruitgang bij de energietransitie kunnen belemmeren. Dat zei topman Markus Krebber van RWE in een toelichting op de kwartaalcijfers die het bedrijf naar buiten bracht.
Producenten van windturbines hebben te kampen met sterk gestegen kosten voor bijvoorbeeld materialen en problemen in de toeleveringsketens. Daardoor worden forse verliezen geleden door windmolenbedrijven als het Deense Vestas Wind Systems en het Spaanse Siemens Gamesa. Ook zijn er productieachterstanden.
Vanwege de sterk gestegen kosten zijn al nieuwe offshore projecten in het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten gepauzeerd. Krebber spreekt dan ook van een uitdagende tijd voor de sector. Hij vindt dat toeleveranciers de capaciteit moeten uitbreiden om zo vertragingen met projecten te voorkomen. RWE zelf zal volgens de topman wel doorgaan met de geplande offshore windprojecten.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/RTR) - De invoering van de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten is een stap dichterbij gekomen. De commissie voor handel in het Europees Parlement stemde in met de ratificering van een deel van die handelsafspraken, werd donderdag duidelijk. Uit onvrede over Amerikaanse dreigementen rond Groenland en de invoering van nieuwe algehele importheffingen door president Trump stelden parlementariërs die stemming meermaals uit.
4 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Voor Nederland en de omliggende landen is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar, zegt een woordvoerster van gasnetbeheerder Gasunie. Nederland krijgt volgens haar geen gas uit Qatar, waar belangrijke gasinstallaties zijn aangevallen door Iran.
7 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van een vat Brentolie, de maatstaf voor ruwe olie uit het Midden-Oosten en Europa, steeg donderdagochtend met meer dan 10 procent door de oorlog in het Midden-Oosten en de Iraanse aanvallen op energiefaciliteiten in de regio.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Er is "meer en betere publiek-private samenwerking" nodig om binnensteden en dorpskernen "leefbaar, veilig en vitaal te houden", vinden ondernemersorganisaties. VNO-NCW en MKB-Nederland hebben daarom een 11-puntenplan verstuurd naar nieuw verkozen gemeenteraden, waarmee ze hopen input te hebben in de coalitieakkoorden.
46 minuten geledenROME (ANP) - Italië verlaagt tijdelijk de accijnzen op benzine en diesel vanwege de sterk opgelopen olieprijzen. Het maakt tanken 25 cent per liter goedkoper, kondigde de Italiaanse premier Giorgia Meloni aan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen begonnen donderdag in het rood na de aanval van Iran op gasinstallaties in Qatar. Daardoor schoten de olie- en gasprijzen omhoog, wat de inflatievrees bij beleggers aanwakkerde. Mede door de escalatie van de oorlog tussen de VS en Israël tegen Iran vrezen beurshandelaren dat het conflict langdurig zal aanhouden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is donderdagochtend zeer sterk gestegen door de aanvallen op gasinstallaties in het Midden-Oosten. Op de Amsterdamse gasbeurs, de maatstaf voor de Europese prijzen, schoot de prijs met wel 35 procent omhoog.
2 uur geleden