Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman energieconcern RWE bezorgd over problemen windmolensector

Topman energieconcern RWE bezorgd over problemen windmolensector

ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het grote Duitse energieconcern RWE is bezorgd over de problemen in de windmolenindustrie omdat die de vooruitgang bij de energietransitie kunnen belemmeren. Dat zei topman Markus Krebber van RWE in een toelichting op de kwartaalcijfers die het bedrijf naar buiten bracht.

Producenten van windturbines hebben te kampen met sterk gestegen kosten voor bijvoorbeeld materialen en problemen in de toeleveringsketens. Daardoor worden forse verliezen geleden door windmolenbedrijven als het Deense Vestas Wind Systems en het Spaanse Siemens Gamesa. Ook zijn er productieachterstanden.

Vanwege de sterk gestegen kosten zijn al nieuwe offshore projecten in het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten gepauzeerd. Krebber spreekt dan ook van een uitdagende tijd voor de sector. Hij vindt dat toeleveranciers de capaciteit moeten uitbreiden om zo vertragingen met projecten te voorkomen. RWE zelf zal volgens de topman wel doorgaan met de geplande offshore windprojecten.

Meer uit Financieel

ArcelorMittal kan staalfabriek in Oekraïne niet heropstarten

KRYVIH RIH (ANP) - ArcelorMittal kan zijn beschadigde staalfabriek in Oekraïne niet veilig heropstarten. De fabriek in de Oekraïense stad Kryvih Rih is de afgelopen tijd doelwit geweest van meerdere Russische raketaanvallen. Daarbij zijn doden en gewonden gevallen en werd aanzienlijke schade aangericht.

48 minuten geleden
AEX-index begint met winst, olieprijs daalt na sterke opmars

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met winst begonnen, mede dankzij koersstijgingen van staalconcern ArcelorMittal en de chipbedrijven ASMI, ASML en Besi. De olieprijzen daalden na de sterke opmars een dag eerder. Volgens zakenkrant Financial Times heeft Iran de Verenigde Staten een nieuw voorstel gedaan dat binnen zeven dagen moet leiden tot een staakt-het-vuren en de heropening van de Straat van Hormuz.

57 minuten geleden
Adviesprijs benzine in Nederland stijgt naar nieuw record

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine in Nederland heeft vrijdag een nieuw record bereikt. Door aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten zijn de olieprijzen de afgelopen dagen opgelopen en dat is merkbaar voor automobilisten aan de pomp.

1 uur geleden
Impact kleine aardappeloogst op supermarktprijs blijft beperkt

LELYSTAD (ANP) - De impact van de kleine aardappeloogst op de prijzen van frites en andere aardappelproducten die consumenten in de supermarkt betalen, blijft naar verwachting beperkt. Dat meldt marktbureau DCA Market Intelligence. Voor telers is de impact van de kleine oogst volgens DCA wel groot.

1 uur geleden
Toeristen geven opnieuw meer uit in Nederland, bijna 118 miljard

DEN HAAG (ANP) - Toeristen hebben vorig jaar in Nederland bijna 118 miljard euro uitgegeven, ongeveer 6 miljard meer dan in 2024. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gecorrigeerd voor inflatie stegen de toeristische uitgaven met zo'n 3 procent.

3 uur geleden
Beurzen New York licht lager na opgelopen rentes staatsobligaties

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met kleine verliezen gesloten. Beleggers keken met argusogen naar opgelopen rentes op staatsobligaties en verwerkten de stijging van de olieprijzen, die de inflatie verder kan aanjagen.

11 uur geleden
VN waarschuwen voor verslechterde economie Palestijnse gebieden

GENÈVE (ANP) - De Palestijnse gebieden kampen met verslechterde economische omstandigheden. In de Gazastrook is meer dan 90 procent van alle bedrijven beschadigd of verwoest. Op de Westelijke Jordaanoever kampt de Palestijnse Autoriteit met een economische en financiële crisis die het onderwijs en de gezondheidszorg raakt. Daarvoor waarschuwt VN-organisatie voor handel en ontwikkeling UNCTAD in een nieuw rapport.

11 uur geleden