Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman energiebureau IEA ziet 'comfortabele' oliemarkt in 2024

Topman energiebureau IEA ziet 'comfortabele' oliemarkt in 2024

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde oliemarkt zal er dit jaar "comfortabel" bijliggen, denkt topman Fatih Birol van het Internationaal Energie Agentschap (IEA). Er is voldoende aanbod om aan de toenemende olievraag te kunnen voldoen, wat de olieprijzen in bedwang zal houden, aldus Birol.

De IEA-directeur denkt dat de wereldwijde olievraag dit jaar met 1,2 miljoen tot 1,3 miljoen vaten per dag zal toenemen. Die grotere vraag kan volgens hem makkelijk worden opgevangen door toenemende productie in bijvoorbeeld de Verenigde Staten, Canada, Brazilië en Guyana. Daardoor zouden ook de productieverlagingen door oliekartel OPEC+ gecompenseerd moeten worden.

"Deze groei is meer dan voldoende om aan de vraag te voldoen. Dus bij het uitblijven van grote geopolitieke onrust of extreme weersomstandigheden verwachten we een vrij comfortabele oliemarkt en een bescheiden prijsontwikkeling in 2024", zegt Birol.

Schommeling

De prijs van Brentolie schommelde in Londen de afgelopen weken rond de 80 dollar per vat. De zorgen over de onrust in het Midden-Oosten en de impact van de productieverlagingen door de OPEC+ op de prijs worden daarbij opgevangen door de toegenomen productie in de VS en elders.

Birol zegt wel dat de OPEC+ voorzichtig moet zijn met nog grotere verlagingen. Dat zou namelijk wel tot een piek in de olieprijzen kunnen leiden wat weer de inflatie kan aanjagen. "We moeten acties voorkomen die inflatie kunnen aanwakkeren door hogere energieprijzen."

Meer uit Financieel

Elektrische bussenbouwer Ebusco haalt ruim 27 miljoen euro op

DEURNE (ANP) - De bouwer van elektrische bussen Ebusco heeft ruim 27 miljoen euro aan nieuw kapitaal opgehaald, onder meer door een lening van bestaande aandeelhouders van het bedrijf uit het Noord-Brabantse Deurne. Ebusco zegt dat het opgehaalde werkkapitaal gebruikt zal worden om bestaande busorders uit te kunnen voeren en nieuwe zakelijke mogelijkheden na te jagen.

18 minuten geleden
Studie: supers doen weinig voor vrouwenrechten bij leveranciers

AMSTERDAM (ANP) - De grootste Nederlandse supermarkten doen te weinig voor vrouwenrechten in hun toeleveringsketens. Dat concluderen onderzoeksbureau Questionmark en organisaties Oxfam Novib en Solidaridad in een onderzoek naar naleving van mensenrechten. Supermarkten zeggen de aanbevelingen van het rapport serieus te nemen, maar dat het rapport ook dingen buiten beschouwing laat.

20 minuten geleden
Cryptomunten omlaag na dreigende taal Trump over Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten zijn donderdag scherp in waarde gedaald nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangegeven dat er de komende weken zwaardere aanvallen op Iran zouden plaatsvinden. De belangrijkste digitale munt zakte 2,5 procent tot ongeveer 66.500 dollar (omgerekend 57.330 euro).

52 minuten geleden
Olieprijs stijgt, beurzen Azië dalen na toespraak Trump over Iran

TOKIO (ANP) - De olieprijzen zijn donderdag hard gestegen nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met een escalatie van de oorlog in Iran in de komende weken. Dit temperde de hoop op een snelle oplossing van het conflict.

1 uur geleden
Cao-lonen stijgen met 4,5 procent in eerste kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cao-lonen stegen in het eerste kwartaal van 2026 met 4,5 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Driekwart van de Nederlandse werknemers valt onder een cao.

2 uur geleden
PostNL bezorgt brieven vanaf 12 juli binnen twee dagen

DEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.

2 uur geleden
Warmtefonds ziet fors meer aanvragen in maart door energieprijzen

HILVERSUM (ANP) - Het aantal mensen dat geld wil lenen om hun huis te verduurzamen, stijgt verder. Het Nationaal Warmtefonds zag 73 procent meer aanvragen in maart vergeleken met dezelfde maand vorig jaar. De energieprijzen zijn flink gestegen sinds de Iran-oorlog.

3 uur geleden