Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman energiebureau IEA ziet 'comfortabele' oliemarkt in 2024

Topman energiebureau IEA ziet 'comfortabele' oliemarkt in 2024

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde oliemarkt zal er dit jaar "comfortabel" bijliggen, denkt topman Fatih Birol van het Internationaal Energie Agentschap (IEA). Er is voldoende aanbod om aan de toenemende olievraag te kunnen voldoen, wat de olieprijzen in bedwang zal houden, aldus Birol.

De IEA-directeur denkt dat de wereldwijde olievraag dit jaar met 1,2 miljoen tot 1,3 miljoen vaten per dag zal toenemen. Die grotere vraag kan volgens hem makkelijk worden opgevangen door toenemende productie in bijvoorbeeld de Verenigde Staten, Canada, Brazilië en Guyana. Daardoor zouden ook de productieverlagingen door oliekartel OPEC+ gecompenseerd moeten worden.

"Deze groei is meer dan voldoende om aan de vraag te voldoen. Dus bij het uitblijven van grote geopolitieke onrust of extreme weersomstandigheden verwachten we een vrij comfortabele oliemarkt en een bescheiden prijsontwikkeling in 2024", zegt Birol.

Schommeling

De prijs van Brentolie schommelde in Londen de afgelopen weken rond de 80 dollar per vat. De zorgen over de onrust in het Midden-Oosten en de impact van de productieverlagingen door de OPEC+ op de prijs worden daarbij opgevangen door de toegenomen productie in de VS en elders.

Birol zegt wel dat de OPEC+ voorzichtig moet zijn met nog grotere verlagingen. Dat zou namelijk wel tot een piek in de olieprijzen kunnen leiden wat weer de inflatie kan aanjagen. "We moeten acties voorkomen die inflatie kunnen aanwakkeren door hogere energieprijzen."

Meer uit Financieel

Trump: Amerikaanse economie op weg omhoog door afnemende inflatie

ROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.

1 uur geleden
Boeing wil vrijstelling van uitstootregel voor vrachttoestel

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.

11 uur geleden
Wall Street sluit hoger, Oracle wint na Amerikaanse TikTok-deal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.

12 uur geleden
Frankrijk gaat in beroep tegen uitspraak rechtbank over Shein

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.

14 uur geleden
20.000 koffers gestrand op Schiphol door storing bagagesysteem

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.

16 uur geleden
Beleggers terughoudender op Damrak na flinke winsten donderdag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.

16 uur geleden
PostNL wil rechtszaak beginnen om afwijzing subsidie door kabinet

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.

17 uur geleden