Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Duits energieconcern E.ON: Russisch gas is nodig

Topman Duits energieconcern E.ON: Russisch gas is nodig

ESSEN (ANP/DPA) - De topman van het grote Duitse energieconcern E.ON denkt dat Russisch gas nodig zal blijven als Europa afscheid wil nemen van vervuilende kolencentrales en de energieprijzen betaalbaar wil houden. Dat zei Leonhard Birnbaum op een bijeenkomst.

"Wij geloven dat we Russisch gas nodig hebben. Punt", aldus de hoogste bestuurder van E.ON, moederbedrijf van Essent. "Zeker als we meer op gas vertrouwen omdat we steenkoolcentrales willen uitschakelen." Europa is voor ongeveer 40 procent van zijn aardgasbehoefte afhankelijk van Rusland.

Ook denkt hij dat de omstreden gaspijplijn Nord Stream 2 die loopt van Rusland naar Duitsland kan helpen om de gasprijzen in Europa betaalbaar te houden. De pijpleiding is al af maar wacht nog op formele goedkeuring voor ingebruikname. De Verenigde Staten en Duitsland hebben met zware sancties gedreigd tegen Nord Stream 2 als Rusland Oekraïne zou binnenvallen.

Birnbaum stelt dat gas dat komt via Nord Stream 2 goedkoper is dan vloeibaar gemaakt aardgas (lng) dat elders vandaan gehaald moet worden met tankschepen. "Als we op lng moeten vertrouwen dan zal de gasprijs in Europa veel hoger zijn dan in het verleden. Als we willen dat de prijzen dalen, is het nodig dat meer gas via pijpleidingen naar Europa komt." Hij hoopt dat er een vreedzame oplossing wordt gevonden voor het conflict rond Oekraïne.

Meer uit Financieel

Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

1 uur geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

4 uur geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

6 uur geleden
Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

17 uur geleden
Investeerder Castlelake overweegt overnamebod op easyJet

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.

17 uur geleden
Universal Music verwerpt overnamebod van miljardair Ackman

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.

17 uur geleden
Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

18 uur geleden