Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Delta Air Lines biedt excuses aan voor vluchtannuleringen

Topman Delta Air Lines biedt excuses aan voor vluchtannuleringen

ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines heeft zijn excuses aangeboden voor het annuleren van duizenden vluchten tijdens het drukste reisweekend van de zomer. De in Atlanta gevestigde luchtvaartmaatschappij zag veel van haar systemen uitvallen door de wereldwijde computerstoring op vrijdag.

"Ik wil mijn excuses aanbieden aan iedereen die door deze gebeurtenissen is getroffen", zei topman Ed Bastian in een verklaring. "We begrijpen hoe moeilijk het kan zijn als uw reizen worden verstoord." De topman gaf de schuld aan het "aanzienlijke aantal" bedrijfsprocessen die afhankelijk zijn van het Windows-besturingssysteem van Microsoft.

Volgens luchtvaartdatabedrijf Cirium werd Delta van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen het zwaarst getroffen door de storing in Windows-systemen. Die storing werd veroorzaakt door een fout in een automatische update van cyberbeveiligingsbedrijf CrowdStrike voor deze systemen.

Compensatie

Alles bij elkaar leidde de chaos ertoe dat Delta tot en met zaterdag ruim 3500 vluchten moest annuleren, zei topman Bastian. Uit gegevens van Cirium bleek dat de chaos zondag aanhield, waarbij Delta 1058 vluchten annuleerde, oftewel ruim een vijfde van zijn dagelijkse vluchten. Delta was daarmee verantwoordelijk voor het grootste deel van de in totaal bijna 1500 vluchten die door Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen werden geannuleerd. Onder Delta's concurrenten annuleerde United Airlines enkele honderden vluchten. American Airlines annuleerde zondag minder dan honderd vluchten.

Uit gegevens van vluchttracker FlightAware blijkt daarnaast dat Delta ook op maandag al bijna 240 vluchten heeft geannuleerd. De Amerikaanse minister van Transport Pete Buttigieg bekritiseerde Delta's aanpak van de chaos en noemde de "aanhoudende verstoringen" een onaanvaardbare schending van de klantenservicevoorwaarden. Volgens de minister moet Delta snelle terugbetalingen en compensatie bieden aan consumenten die getroffen zijn door de vertragingen en annuleringen.

Meer uit Financieel

Orderontvangst chiptoeleverancier ASMI hoger dan verwacht

ALMERE (ANP) - De orderontvangst van chiptoeleverancier ASM International (ASMI) is in het vierde kwartaal gestegen tot ongeveer 800 miljoen euro. Daarmee viel de orderontvangst van het bedrijf uit Almere flink hoger uit dan was verwacht door de onderneming. In het derde kwartaal bedroegen de bestellingen 637 miljoen euro en ASMI had voor het vierde kwartaal slechts een lichte toename voorspeld.

3 minuten geleden
Beurzen koersen af op lagere opening na nieuwe heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese beurzen koersen maandag af op openingsverliezen van rond de 1 procent. Beleggers verwerken de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om extra importheffingen van 10 procent op te leggen aan Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd.

44 minuten geleden
Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

1 uur geleden
Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

4 uur geleden
Oxfam: vermogen miljardairs naar record van 18,3 biljoen dollar

DEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.

6 uur geleden
Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

19 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

19 uur geleden