Topman Delta Air Lines biedt excuses aan voor vluchtannuleringen
ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines heeft zijn excuses aangeboden voor het annuleren van duizenden vluchten tijdens het drukste reisweekend van de zomer. De in Atlanta gevestigde luchtvaartmaatschappij zag veel van haar systemen uitvallen door de wereldwijde computerstoring op vrijdag.
"Ik wil mijn excuses aanbieden aan iedereen die door deze gebeurtenissen is getroffen", zei topman Ed Bastian in een verklaring. "We begrijpen hoe moeilijk het kan zijn als uw reizen worden verstoord." De topman gaf de schuld aan het "aanzienlijke aantal" bedrijfsprocessen die afhankelijk zijn van het Windows-besturingssysteem van Microsoft.
Volgens luchtvaartdatabedrijf Cirium werd Delta van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen het zwaarst getroffen door de storing in Windows-systemen. Die storing werd veroorzaakt door een fout in een automatische update van cyberbeveiligingsbedrijf CrowdStrike voor deze systemen.
Compensatie
Alles bij elkaar leidde de chaos ertoe dat Delta tot en met zaterdag ruim 3500 vluchten moest annuleren, zei topman Bastian. Uit gegevens van Cirium bleek dat de chaos zondag aanhield, waarbij Delta 1058 vluchten annuleerde, oftewel ruim een vijfde van zijn dagelijkse vluchten. Delta was daarmee verantwoordelijk voor het grootste deel van de in totaal bijna 1500 vluchten die door Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen werden geannuleerd. Onder Delta's concurrenten annuleerde United Airlines enkele honderden vluchten. American Airlines annuleerde zondag minder dan honderd vluchten.
Uit gegevens van vluchttracker FlightAware blijkt daarnaast dat Delta ook op maandag al bijna 240 vluchten heeft geannuleerd. De Amerikaanse minister van Transport Pete Buttigieg bekritiseerde Delta's aanpak van de chaos en noemde de "aanhoudende verstoringen" een onaanvaardbare schending van de klantenservicevoorwaarden. Volgens de minister moet Delta snelle terugbetalingen en compensatie bieden aan consumenten die getroffen zijn door de vertragingen en annuleringen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.
3 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
1 dag geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
1 dag geleden