Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Delta Air Lines biedt excuses aan voor vluchtannuleringen

Topman Delta Air Lines biedt excuses aan voor vluchtannuleringen

ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines heeft zijn excuses aangeboden voor het annuleren van duizenden vluchten tijdens het drukste reisweekend van de zomer. De in Atlanta gevestigde luchtvaartmaatschappij zag veel van haar systemen uitvallen door de wereldwijde computerstoring op vrijdag.

"Ik wil mijn excuses aanbieden aan iedereen die door deze gebeurtenissen is getroffen", zei topman Ed Bastian in een verklaring. "We begrijpen hoe moeilijk het kan zijn als uw reizen worden verstoord." De topman gaf de schuld aan het "aanzienlijke aantal" bedrijfsprocessen die afhankelijk zijn van het Windows-besturingssysteem van Microsoft.

Volgens luchtvaartdatabedrijf Cirium werd Delta van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen het zwaarst getroffen door de storing in Windows-systemen. Die storing werd veroorzaakt door een fout in een automatische update van cyberbeveiligingsbedrijf CrowdStrike voor deze systemen.

Compensatie

Alles bij elkaar leidde de chaos ertoe dat Delta tot en met zaterdag ruim 3500 vluchten moest annuleren, zei topman Bastian. Uit gegevens van Cirium bleek dat de chaos zondag aanhield, waarbij Delta 1058 vluchten annuleerde, oftewel ruim een vijfde van zijn dagelijkse vluchten. Delta was daarmee verantwoordelijk voor het grootste deel van de in totaal bijna 1500 vluchten die door Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen werden geannuleerd. Onder Delta's concurrenten annuleerde United Airlines enkele honderden vluchten. American Airlines annuleerde zondag minder dan honderd vluchten.

Uit gegevens van vluchttracker FlightAware blijkt daarnaast dat Delta ook op maandag al bijna 240 vluchten heeft geannuleerd. De Amerikaanse minister van Transport Pete Buttigieg bekritiseerde Delta's aanpak van de chaos en noemde de "aanhoudende verstoringen" een onaanvaardbare schending van de klantenservicevoorwaarden. Volgens de minister moet Delta snelle terugbetalingen en compensatie bieden aan consumenten die getroffen zijn door de vertragingen en annuleringen.

Meer uit Financieel

ACM onderzoekt IT-bedrijf om verboden afspraken over personeel

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) onderzoekt een IT-bedrijf om vermoedens van verboden afspraken over personeel. Volgens de marktwaakhond heeft het bedrijf, dat niet bij naam wordt genoemd, mogelijk afspraken gemaakt met andere bedrijven om elkaars medewerkers niet actief te benaderen of in dienst te nemen.

50 minuten geleden
Ontwikkelaar zelfrijdende auto's Waymo haalt 16 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De ontwikkelaar van zelfsturende auto's Waymo heeft 16 miljard dollar (13,6 miljard euro) aan investeringen opgehaald. Daarmee is het dochterbedrijf van techconcern Alphabet, ook eigenaar van Google, in totaal 126 miljard dollar waard.

1 uur geleden
Switch 2 helpt verkoop en winst Nintendo flink vooruit

KYOTO (ANP/AFP) - De verkoop van de Nintendo Switch 2 heeft de winst van Nintendo flink vooruitgeholpen, terwijl de omzet de voorbije drie kwartalen bijna is verdubbeld. Het Japanse spelcomputerbedrijf heeft inmiddels meer dan 17 miljoen exemplaren van zijn nieuwe spelcomputer verkocht, kwam dinsdag naar voren uit de kwartaalcijfers van Nintendo.

1 uur geleden
Chipbedrijven bovenaan in AEX, AkzoNobel daalt na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML behoorden dinsdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs met plussen tot ruim 2 procent. Beleggers trokken zich op aan de forse koerswinsten in de Aziatische chipsector. AkzoNobel ging 3 procent omlaag na tegenvallende verkopen. De producent van verfmerken als Sikkens, Dulux en Flexa had last van "economische onzekerheid" in Noord-Amerika.

1 uur geleden
Switch 2 helpt verkoop en winst Nintendo flink vooruit

KYOTO (ANP/AFP) - De verkoop van de Nintendo Switch 2 heeft de winst van Nintendo flink vooruitgeholpen, terwijl de omzet de voorbije drie kwartalen bijna is verdubbeld. Het Japanse spelcomputerbedrijf heeft inmiddels meer dan 17 miljoen exemplaren van zijn nieuwe spelcomputer verkocht, kwam dinsdag naar voren uit de kwartaalcijfers van Nintendo.

1 uur geleden
Woningtekort loopt op tot 410.000, vooral minder huurwoningen

UTRECHT (ANP) - In 2025 bedroeg het woningtekort in Nederland 4,8 procent van de woningvoorraad. Doordat er afgelopen jaar meer huishoudens zijn bijgekomen dan de stijging van de woningvoorraad, is het woningtekort opgelopen tot ongeveer 410.000 woningen. Dat meldt adviesbureau Capital Value in het jaarlijkse rapport over de woningmarkt.

2 uur geleden
Voorzichtig herstel prijzen goud en zilver na enorme daling

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver lieten dinsdag voorzichtig herstel zien van de enorme prijsdalingen eerder. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) steeg in Singapore met ruim 4 procent tot meer dan 4800 dollar en zilver werd 7 procent duurder op ruim 82 dollar. Waarschijnlijk slaan koopjesjagers hun slag door te profiteren van de fors lagere prijzen.

2 uur geleden