Topman Delta Air Lines biedt excuses aan voor vluchtannuleringen
ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines heeft zijn excuses aangeboden voor het annuleren van duizenden vluchten tijdens het drukste reisweekend van de zomer. De in Atlanta gevestigde luchtvaartmaatschappij zag veel van haar systemen uitvallen door de wereldwijde computerstoring op vrijdag.
"Ik wil mijn excuses aanbieden aan iedereen die door deze gebeurtenissen is getroffen", zei topman Ed Bastian in een verklaring. "We begrijpen hoe moeilijk het kan zijn als uw reizen worden verstoord." De topman gaf de schuld aan het "aanzienlijke aantal" bedrijfsprocessen die afhankelijk zijn van het Windows-besturingssysteem van Microsoft.
Volgens luchtvaartdatabedrijf Cirium werd Delta van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen het zwaarst getroffen door de storing in Windows-systemen. Die storing werd veroorzaakt door een fout in een automatische update van cyberbeveiligingsbedrijf CrowdStrike voor deze systemen.
Compensatie
Alles bij elkaar leidde de chaos ertoe dat Delta tot en met zaterdag ruim 3500 vluchten moest annuleren, zei topman Bastian. Uit gegevens van Cirium bleek dat de chaos zondag aanhield, waarbij Delta 1058 vluchten annuleerde, oftewel ruim een vijfde van zijn dagelijkse vluchten. Delta was daarmee verantwoordelijk voor het grootste deel van de in totaal bijna 1500 vluchten die door Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen werden geannuleerd. Onder Delta's concurrenten annuleerde United Airlines enkele honderden vluchten. American Airlines annuleerde zondag minder dan honderd vluchten.
Uit gegevens van vluchttracker FlightAware blijkt daarnaast dat Delta ook op maandag al bijna 240 vluchten heeft geannuleerd. De Amerikaanse minister van Transport Pete Buttigieg bekritiseerde Delta's aanpak van de chaos en noemde de "aanhoudende verstoringen" een onaanvaardbare schending van de klantenservicevoorwaarden. Volgens de minister moet Delta snelle terugbetalingen en compensatie bieden aan consumenten die getroffen zijn door de vertragingen en annuleringen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentiniƫ, Braziliƫ, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.
13 uur geleden