Topman defensieconcern Leonardo wil Europees defensiefonds
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De topman van het Italiaanse defensieconcern Leonardo wil dat er een Europees fonds komt voor uitgaven aan defensie in plaats van nationale budgetten. Dat is efficiënter, stelde topman Roberto Cingolani van een van de grootste defensiebedrijven van de wereld.
Europese landen investeren volgens hem wel aanzienlijk in defensie. "Het gaat er niet om hoeveel we investeren, maar hoe we investeren", zei hij donderdag in de Duitse krant Süddeutsche Zeitung. Daarbij gaf hij aan dat dit niet binnen een dag geregeld is, maar dat het geen tien jaar zou moeten duren.
Ook pleitte hij voor het promoten van Europese samenwerkingsverbanden om "Europese giganten" te creëren. Europese defensiebedrijven kunnen dan beter opboksen tegen Amerikaanse concurrenten, die vaak veel groter zijn, beredeneerde Cingolani, die ook minister voor Ecologische Transitie is geweest in Italië.
Deal met Rheinmetall
Leonardo is zelf ook onderdeel van een samenwerkingsverband. Het concern maakte in oktober bekend met het Duitse wapenbedrijf Rheinmetall een nieuw bedrijf op te richten voor het bouwen van gevechtstanks. Ook heeft Leonardo een meerderheidsbelang in het Duitse Hensoldt, een defensiebedrijf dat zich richt op sensortechnologie.
Verder ging Cingolani in op de recente benoeming van een Eurocommissaris voor Defensie, de Litouwer Andrius Kubilius. Hij noemde dit een belangrijke stap vooruit op het gebied van meer coördinatie binnen de EU.
15 miljard euro omzet
Leonardo produceert onder meer gevechtsvliegtuigen, helikopters, radar- en communicatiesystemen en drones. Ook is het concern betrokken bij het bouwen van de gevechtsvliegtuigen F-35 en Eurofighter. Leonardo heeft ongeveer 60.000 werknemers en een omzet van meer dan 15 miljard euro per jaar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.
5 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
1 dag geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
1 dag geleden