Topman Daimler: beloning topmanagers moet fors omlaag
STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - De beloningen van topmanagers bij het Duitse autoconcern Daimler en andere autobedrijven zullen "drastisch" moeten worden verlaagd als zij de coronacrisis willen overleven. Dat zei topman Ola Källenius van het moederbedrijf van Mercedes-Benz. Ook dreigen volgens hem nog meer banen verloren te gaan in de autosector vanwege de impact van de virusuitbraak op de autoverkopen.
Ook de salarissen van gewone werknemers bij Daimler zoals bij assemblage zullen omlaag moeten, al is de geste minder sterk dan bij topmanagers, aldus Källenius in een videoconferentie van de grote Duitse vakbond IG Metall. Hij spreekt van "pijnlijke ingrepen" die nodig zijn om de "grimmige realiteit" voor Daimler en de gehele autosector financieel het hoofd te kunnen bieden en in de toekomst investeringen in nieuwe technologie te kunnen doen.
Daimler was voor de virusuitbraak al bezig duizenden banen te schrappen, maar volgens de topman zullen verdere ingrepen waarschijnlijk nodig zijn. Vakblad Automobilwoche meldde vorige week dat er mogelijk de komende jaren nog eens 10.000 arbeidsplaatsen verloren kunnen gaan bij het bedrijf uit Stuttgart. Daimler noemde die berichtgeving "speculaties". Aan het einde van 2019 had Daimler wereldwijd bijna 300.000 mensen in dienst.
Volgende week vindt de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van Daimler plaats. Het wordt de eerste algemene vergadering onder leiding van de Zweedse Källenius sinds hij in mei vorig jaar het roer overnam van Dieter Zetsche. Op de beurs is het aandeel Daimler dit jaar flink in waarde gedaald door de malaise in de auto-industrie vanwege corona.
Meer uit Financieel
DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris gaat geplande lokale verboden voor fatbikes aanvechten. Dat bevestigt eigenaar Armando Muis na berichtgeving in het AD. Volgens Muis moet niet het voertuig, maar de gebruiker worden aangepakt.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraad is hard geslonken, maar er is volgens Gasunie op dit moment geen reden tot zorg. Zo is er nog voldoende aanvoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit het buitenland, laat een woordvoerster van Gasunie weten. Wel is de voorraad uitzonderlijk laag, beaamt ze.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers deden het rustig aan en keken uit naar het vervolg van het cijferseizoen later in de week. Ook hebben Amerikaanse beleggers een vrije dag vanwege President's Day.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het plan van de coalitiepartijen om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen zorgt voor een toename van het aantal arbeidsongeschikte 60-plussers. Dat komt naar voren uit schattingen van uitkeringsinstantie UWV, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf en Trouw.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - CNV wil dat concessiewisselingen in het openbaar vervoer in de toekomst niet meer in december plaatsvinden, na de chaos rond het busvervoer in Utrecht. Volgens de vakbond zou het wisselen van vervoerder voortaan alleen nog in de zomer moeten gebeuren. De bond gaat hiervoor pleiten bij de provincies, die verantwoordelijk zijn voor de aanbestedingen.
5 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het vierde kwartaal van vorig jaar zwakker gegroeid dan verwacht. Het cijfer is een tegenvaller voor de Japanse premier Sanae Takaichi die de economie juist wil stimuleren met hogere overheidsbestedingen en lagere belastingen. Zij won onlangs nog een belangrijke overwinning bij de parlementsverkiezingen met haar plannen voor meer economische stimulering.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.
23 uur geleden