Topman DAF krijgt promotie bij Amerikaans moederbedrijf
EINDHOVEN (ANP) - President-directeur Harry Wolters van truckfabrikant DAF krijgt promotie. Met ingang van augustus krijgt hij een hoge post bij Paccar, het Amerikaanse moederconcern van de onderneming. Bij DAF in Eindhoven zal hij worden opgevolgd door huidig financieel directeur Harald Seidel.
Wolters werkt al meer dan een kwart eeuw in verschillende rollen bij het bedrijf. In 2018 kreeg hij de leiding over DAF en werd hij tevens vicepresident van Paccar. Straks krijgt hij de functie General Manager Global Powertrain & Electrification binnen Paccar, een post die erg belangrijk is met het oog op het toenemende belang van elektrische vrachtwagens.
Voor zijn nieuwe baan zal Wolters met zijn gezin verhuizen naar Bellevue in de Verenigde Staten. Zijn opvolger werkt al bij DAF sinds 2001 en bekleedde hier ook al meerdere functies. Seidel, die econometrie heeft gestudeerd aan de Universiteit van Tilburg, werd in 2017 benoemd tot financiële man van DAF.
Paccar staat er volgens de laatste cijfers niet slecht voor. In april werd bekend dat het Paccar lukt het om te profiteren van het chiptekort dat de autobranche al langere tijd in de greep houdt. Daardoor is er namelijk extra veel vraag naar tweedehands trucks en kunnen er ook hogere prijzen voor die gebruikte voertuigen worden gevraagd.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
9 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.
10 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
13 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
15 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
1 dag geleden