Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Credit Suisse roept personeel op hoofd koel te houden

Topman Credit Suisse roept personeel op hoofd koel te houden

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Topman Ulrich Körner van de geplaagde Zwitserse bank Credit Suisse roept zijn personeel op het hoofd koel te houden en zich te concentreren op de feiten om de onrust rond de bank te stoppen. Ook beloofde hij snel door te gaan met het plan om de activiteiten van de bank te stroomlijnen.

Körner, die sinds juli vorig jaar de hoogste baas is, staat voor de zware taak om het vertrouwen in de bank te herstellen. De op een na grootste bank van Zwitserland kampt met reputatieschade en een grote uitstroom van klanten en kapitaal door een reeks kostbare schandalen. Zo deed Credit Suisse zaken met investeringsfonds Archegos en de financieringsmaatschappij Greensill, die in 2021 al omvielen door risicovol gedrag. De bank leed daardoor vorig jaar het grootste verlies sinds de financiële crisis van 2008.

Onder Körner is Credit Suisse nu bezig met een grote herstructurering om kosten te besparen, waarbij 9000 arbeidsplaatsen verloren gaan. In een memo aan het personeel zei de topman dat de bank zich moet blijven concentreren op de ingezette transformatie. "Duidelijke communicatie is essentieel om ervoor te zorgen dat onze klanten en andere belanghebbenden de sterke punten van de bank, onze strategie en de snelle vooruitgang die we boeken om het nieuwe Credit Suisse te creëren, begrijpen", schreef de topman.

Lening van 50 miljard euro

De memo aan het personeel volgde kort nadat de bank een overeenkomst had bereikt met de Zwitserse centrale bank om ruim 50 miljard euro te lenen. Die extra steun kwam na de koersval van Credit Suisse van bijna 25 procent op woensdag. Een opmerking van de voorzitter van Saudi National Bank, de grootste aandeelhouder van Credit Suisse, zorgde daarbij voor paniek. Hij zei absoluut niet van plan te zijn extra te investeren in de bank. De voorzitter van Saudi National Bank legde echter uit dat dit niet kon wegens geldende regels en dat Credit Suisse ook niet om hulp heeft gevraagd. Volgens de voorzitter was de koersval dan ook "volledig ongegrond".

De wereldwijde bankensector ligt sinds het omvallen van de Silicon Valley Bank en de Signature Bank onder een vergrootglas. Körner sprak van een "moeilijke week voor de hele bankensector" na de ineenstorting van de twee Amerikaanse banken. De vertraging van het jaarverslag van Credit Suisse heeft volgens hem ook geleid tot "meer aandacht voor Credit Suisse". De bank moest vorige week de publicatie van het jaarverslag uitstellen na een verzoek om extra informatie door de Amerikaanse toezichthouder SEC.

Meer uit Financieel

KVNR: Nederlandse zeevarenden in Golf voelen zich niet veilig

HILVERSUM (ANP) - Nederlandse zeevarenden op schepen in de Perzische Golf voelen zich momenteel niet veilig door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Annet Koster van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

32 minuten geleden
Chinese premier belooft aanpak van handelsoverschot

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang heeft beloofd de economie van China verder open te stellen voor buitenlandse bedrijven en iets te doen aan de zorgen van handelspartners over het grote handelsoverschot van zijn land. "We nemen de zorgen van onze handelspartners serieus en staan klaar om met alle partijen samen te werken om de gezonde en evenwichtige ontwikkeling van handel te bevorderen", zei Li zondag in een toespraak op het China Development Forum in Beijing.

2 uur geleden
Elon Musk kondigt ambitieuze plannen aan voor maken eigen chips

AUSTIN (ANP/AFP) - Elon Musk heeft dit weekend plannen aangekondigd om eigen chips te gaan maken voor kunstmatige intelligentie, robotica en datacenters in de ruimte. De zogenoemde Terafab, een fabriek nabij Austin in Texas, zal volgens Musk streven naar de productie van 1 terawatt aan rekenkracht per jaar.

3 uur geleden
Aanklagers: Musk moedigde deepfakes aan voor hogere waarde X

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.

19 uur geleden
Moeder ChatGPT wil personeelsbestand verdubbelen, schrijft FT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

20 uur geleden
Dieselprijs nadert de 2,70 euro per liter

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.

22 uur geleden
Bloomberg: Iran begeleidde Indiase tanker door Straat van Hormuz

NEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.

23 uur geleden