Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Credit Suisse roept personeel op hoofd koel te houden

Topman Credit Suisse roept personeel op hoofd koel te houden

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Topman Ulrich Körner van de geplaagde Zwitserse bank Credit Suisse roept zijn personeel op het hoofd koel te houden en zich te concentreren op de feiten om de onrust rond de bank te stoppen. Ook beloofde hij snel door te gaan met het plan om de activiteiten van de bank te stroomlijnen.

Körner, die sinds juli vorig jaar de hoogste baas is, staat voor de zware taak om het vertrouwen in de bank te herstellen. De op een na grootste bank van Zwitserland kampt met reputatieschade en een grote uitstroom van klanten en kapitaal door een reeks kostbare schandalen. Zo deed Credit Suisse zaken met investeringsfonds Archegos en de financieringsmaatschappij Greensill, die in 2021 al omvielen door risicovol gedrag. De bank leed daardoor vorig jaar het grootste verlies sinds de financiële crisis van 2008.

Onder Körner is Credit Suisse nu bezig met een grote herstructurering om kosten te besparen, waarbij 9000 arbeidsplaatsen verloren gaan. In een memo aan het personeel zei de topman dat de bank zich moet blijven concentreren op de ingezette transformatie. "Duidelijke communicatie is essentieel om ervoor te zorgen dat onze klanten en andere belanghebbenden de sterke punten van de bank, onze strategie en de snelle vooruitgang die we boeken om het nieuwe Credit Suisse te creëren, begrijpen", schreef de topman.

Lening van 50 miljard euro

De memo aan het personeel volgde kort nadat de bank een overeenkomst had bereikt met de Zwitserse centrale bank om ruim 50 miljard euro te lenen. Die extra steun kwam na de koersval van Credit Suisse van bijna 25 procent op woensdag. Een opmerking van de voorzitter van Saudi National Bank, de grootste aandeelhouder van Credit Suisse, zorgde daarbij voor paniek. Hij zei absoluut niet van plan te zijn extra te investeren in de bank. De voorzitter van Saudi National Bank legde echter uit dat dit niet kon wegens geldende regels en dat Credit Suisse ook niet om hulp heeft gevraagd. Volgens de voorzitter was de koersval dan ook "volledig ongegrond".

De wereldwijde bankensector ligt sinds het omvallen van de Silicon Valley Bank en de Signature Bank onder een vergrootglas. Körner sprak van een "moeilijke week voor de hele bankensector" na de ineenstorting van de twee Amerikaanse banken. De vertraging van het jaarverslag van Credit Suisse heeft volgens hem ook geleid tot "meer aandacht voor Credit Suisse". De bank moest vorige week de publicatie van het jaarverslag uitstellen na een verzoek om extra informatie door de Amerikaanse toezichthouder SEC.

Meer uit Financieel

Revolut: beperkt aantal klanten geraakt door fraudepoging

AMSTERDAM (ANP) - Een "beperkt aantal" klanten van Revolut is getroffen door een recente fraudepoging bij de onlinebank. Daarbij gebruikte een onbevoegde partij het e-mailadres van "een legitieme overheidsinstantie" om frauduleuze informatieverzoeken in te dienen. Dat bevestigt een woordvoerder van de onlinebank na onderzoek van BNR Nieuwsradio.

35 minuten geleden
Producent Wegovy en Ozempic verandert naam in Novo

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense farmaceut Novo Nordisk, bekend van de medicijnen Wegovy en Ozempic, gaat zijn naam veranderen in Novo. Volgens het bedrijf moet dit de herkenbaarheid bij consumenten vergroten. Ook het bedrijfslogo met de stier wordt aangepast.

37 minuten geleden
Europese gasprijs hoger door toenemend geweld Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs steeg maandagochtend op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam in navolging van de hogere olieprijzen. De prijs klom bijna 5 procent tot meer dan 83 euro per megawattuur. Vorige week steeg de prijs voor het eerst sinds januari 2023 al tot ruim 80 euro.

2 uur geleden
Chipbedrijven omlaag op beurs na oproep om AI-opmars te vertragen

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven zijn maandagochtend stevige verliezers op de beurs in Amsterdam, nadat grote kunstmatige-intelligentiebedrijven hebben opgeroepen om de ontwikkeling van AI-modellen bewust te vertragen. Onder meer topman Dario Amodei van Anthropic uitte afgelopen weekend zijn zorgen over risico's van AI na verschillende incidenten.

2 uur geleden
Amazon schort samenwerking met vrachtvlieger op na ongeluk

SEATTLE (ANP/AFP/RTR) - Webwinkelconcern Amazon heeft de samenwerking met vrachtvlieger 21 Air voorlopig opgeschort. Dit is het bedrijf dat eigenaar is van het Amazon Prime Air-vliegtuig dat een week geleden in Miami van de landingsbaan schoot.

3 uur geleden
Huishoudens betalen volgend jaar fors meer voor gas- en stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens en bedrijven moeten volgend jaar tientallen euro's meer betalen voor hun elektriciteits- en gasaansluitingen omdat netbeheerders veel moeten investeren in het versterken van het volle stroomnet. Volgens Netbeheer Nederland gaat dit onderdeel van de energierekening gemiddeld met ongeveer 20 procent omhoog. Voor huishoudens betekent dit volgens de brancheorganisatie dat ze gemiddeld zo'n 12 euro per maand extra kwijt zijn.

3 uur geleden
Olieprijzen stijgen om stilleggen Saudische pijpleiding na aanval

SINGAPORE (ANP) - De olieprijzen zijn maandagochtend weer omhooggegaan, na het stilleggen van de belangrijke oost-westelijke pijpleiding in Saudi-Arabië na een aanval met drones. Daarnaast zijn gesprekken tussen de Golfstaten en Iran over de situatie in de Straat van Hormuz, die maandag in Oman plaats zouden vinden, uitgesteld.

3 uur geleden