Topman Corendon: KLM misbruikt staatssteun
AMSTERDAM (ANP) - Reisorganisatie Corendon vindt dat KLM zijn staatssteun misbruikt, aangezien de maatschappij ticketverwerker Airtrade heeft overgenomen. Door middel van die deal wil KLM meer pakketreizen gaan aanbieden. Maar volgens Corendon-topman Steven van der Heijden zou KLM nu helemaal niet van dat soort deals mogen sluiten. "Daar is de staatssteun niet voor bedoeld", klaagt hij.
Dat KLM zich meer op vakantiegangers wil richten, begrijpt de Corendon-baas wel, aangezien de toeristische markt waarschijnlijk sneller opkrabbelt uit de coronacrisis dan de markt voor zakenreizen. Maar er moet wel een "gelijk speelveld" blijven bestaan, benadrukt Van der Heijden. Corendon, dat alleen gebruik kan maken van de reguliere steunmaatregelen voor bedrijven, is door de crisis nu helemaal niet in staat om miljoenen neer te tellen voor overnames.
Van der Heijden laat zijn advocaten momenteel naar de situatie kijken en weet nog niet of hij stappen gaat ondernemen. In De Telegraaf reageerden maandag meer reisorganisaties verbolgen op de stap van KLM. "Ze vragen overheidssteun, maar gaan tegelijk meer concurreren met de reisbranche die heel zwaar is getroffen. Dat zou de overheid nooit mogen toelaten", gaf Sunweb-directeur Mattijs ten Brink bijvoorbeeld aan.
Afhandelen
KLM benadrukt in een reactie op de ontstane commotie dat met de overheid en banken is afgesproken dat de maatschappij overnames met een maximumbedrag van 15 miljoen euro zelf kan afhandelen. Het is dan aan de maatschappij om de bedrijfseconomische afweging te maken. Volgens KLM zijn bepaalde investeringen noodzakelijk en deze worden gerechtvaardigd door besparingen op andere gebieden.
De maatschappij wil graag een "toonaangevende touroperator" worden in Nederland en België. Hoeveel geld KLM precies investeert in het meerderheidsbelang in Airtrade, is niet naar buiten gebracht. Afgelopen jaar stapte prijsvechter Transavia, eveneens onderdeel van luchtvaartconcern Air France-KLM, ook al in de pakketreizen. Tegelijkertijd wordt KLM hard geraakt door de coronacrisis. Er zijn al duizenden banen geschrapt. De Nederlandse en Franse overheid hebben al miljarden euro's aan staatssteun beschikbaar gesteld.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Hoewel het aantal te koop staande woningen in Nederland groeit en de hypotheekrentes oplopen, zullen de huizenprijzen voorlopig niet dalen. Dat concludeert ING in een rapport over de woningmarkt. "Daarvoor is de koopmarkt nog altijd te krap."
21 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Een daling van de olieprijzen kon niet voorkomen dat beleggers nog altijd bezorgd waren over een stijging van de inflatie en rentes. Zo stegen de rentes op langerlopende Amerikaanse staatsobligaties tot het hoogste niveau sinds 2002.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt snel een AI-adviseur, of 'tsaar', aan te wijzen. Dat zegt hij na afloop van een ontmoeting met meerdere bestuursleden van vooraanstaande AI- en techbedrijven, onder wie de leiders van Anthropic en Nvidia. Volgens Trump moet een benoeming in de komende drie of vier dagen volgen.
1 uur geledenSOCHAUX (ANP/RTR) - Autofabrikant Stellantis legt de productie in een aantal Franse fabrieken dagenlang stil. Een van de redenen is een tekort aan batterijen, meldt het bedrijf.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse milieuorganisatie Both ENDS dient in Brussel een klacht in tegen Nieuw-Zeeland, omdat het land klimaatafspraken uit een twee jaar oude handelsovereenkomst met de Europese Unie niet zou nakomen. De Nieuw-Zeelandse regering hief vorig jaar een verbod op de zoektocht naar nieuwe olie- en gasvelden op zee op. Ook voerde ze onlangs wetgeving in die een lopende klimaatzaak tegen een zuivelconcern onmogelijk maakte.
2 uur geledenDUBLIN/BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoeken wat er gedaan kan worden om brandstof voor vervoer goedkoper te maken, zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) na afloop van een overleg met EU-ministers van Energie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste graadmeter voor de beurs in Amsterdam, bereikte dinsdag tussentijds een recordstand van 1125 punten, maar wist niet op de hoogste slotstand ooit te sluiten. Vooral chipaandelen waren in trek, net als op Wall Street.
6 uur geleden