Topman chipconcern Intel: ergste hinder chiptekort moet nog komen
SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het wereldwijde chiptekort wordt voorlopig alleen maar erger. Volgens topman Pat Gelsinger van Intel wordt de impact ervan waarschijnlijk het sterkste gevoeld in de tweede helft van dit jaar. Daarna zou de situatie langzaamaan moeten verbeteren, maar de baas van 's werelds grootste chipconcern verwacht niet dat de markt voor 2023 weer een gezonde verhouding van vraag en aanbod kent.
Het chiptekort raakt vooral de auto-industrie, maar bijvoorbeeld ook spelcomputermaker Nintendo en andere bedrijven die actief zijn in de elektronicawereld hebben er last van. Grote chipbedrijven zoals ook het Taiwanese TSMC, een belangrijke toeleverancier van Apple, hebben al aangekondigd de productie te gaan verhogen om zo autofabrikanten te helpen. Ook bij overheden staat het aanpakken van de problemen hoog op de agenda.
Door het gebrek aan chips hebben verschillende automerken al meerdere keren fabrieken moeten stilleggen. De autofabrikanten schroefden aan het begin van de coronacrisis nog hun productie en hun bestellingen terug. Tegelijkertijd nam de vraag naar computers en mobiele telefoons voor thuiswerken en zaken als spelcomputers voor vertier tijdens de lockdowns toe, waardoor de autobedrijven met nieuwe chipbestellingen achteraan de rij kwamen te staan.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De prijs voor een liter benzine heeft woensdag een nieuw record bereikt. Volgens cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers kost een liter Euro95 nu 2,666 euro, bijna 3 cent meer dan dinsdag. Daarmee is het vorige record van 6 mei verbroken, aldus UnitedConsumers. Toen kostte een liter benzine 2,646 euro.
8 minuten geledenOUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht de komende jaren flink te groeien met de bezorging van zijn maaltijden. Dat heeft directeur en medeoprichter Michiel Muller van Picnic deze week gezegd tijdens een evenement over de landelijke uitrol van de maaltijdbezorgdienst Picnic Kookt. Hij denkt dat over een paar jaar bij de helft van de bestellingen van de onlinesupermarkt ook een maaltijd zit.
2 uur geledenOUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht de komende jaren flink te groeien met de bezorging van zijn maaltijden. Dat heeft directeur en medeoprichter Michiel Muller van Picnic deze week gezegd tijdens een evenement over de landelijke uitrol van de maaltijdbezorgdienst Picnic Kookt. Hij denkt dat over een paar jaar bij de helft van de bestellingen van de onlinesupermarkt ook een maaltijd zit.
2 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van wasserijen leggen woensdag het werk neer, meldt de FNV. Onderhandelingen voor een nieuwe cao zitten muurvast, volgens de vakbond. Bij wasserijen in Hoogeveen, Bolsward, Hardenberg en Tiel wordt 24 uur lang gestaakt.
4 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van wasserijen leggen woensdag het werk neer, meldt de FNV. Onderhandelingen voor een nieuwe cao zitten muurvast, volgens de vakbond. Bij wasserijen in Hoogeveen, Bolsward, Hardenberg en Tiel wordt 24 uur lang gestaakt.
4 uur geledenASHEVILLE (ANP) - De G20-landen dringen aan op "een vrije, veilige en voorspelbare vaart door de Straat van Hormuz". Dat staat in een gezamenlijke verklaring die aan het einde van de door de Verenigde Staten georganiseerde top werd gepubliceerd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Ruimtevaartorganisatie NASA heeft het contract voor de ontwikkeling van het zogenoemde Mars Telecommunications Network toegekend aan Blue Origin, het Amerikaanse ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos.
6 uur geleden