Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman chipconcern Intel: ergste hinder chiptekort moet nog komen

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het wereldwijde chiptekort wordt voorlopig alleen maar erger. Volgens topman Pat Gelsinger van Intel wordt de impact ervan waarschijnlijk het sterkste gevoeld in de tweede helft van dit jaar. Daarna zou de situatie langzaamaan moeten verbeteren, maar de baas van 's werelds grootste chipconcern verwacht niet dat de markt voor 2023 weer een gezonde verhouding van vraag en aanbod kent.

Het chiptekort raakt vooral de auto-industrie, maar bijvoorbeeld ook spelcomputermaker Nintendo en andere bedrijven die actief zijn in de elektronicawereld hebben er last van. Grote chipbedrijven zoals ook het Taiwanese TSMC, een belangrijke toeleverancier van Apple, hebben al aangekondigd de productie te gaan verhogen om zo autofabrikanten te helpen. Ook bij overheden staat het aanpakken van de problemen hoog op de agenda.

Door het gebrek aan chips hebben verschillende automerken al meerdere keren fabrieken moeten stilleggen. De autofabrikanten schroefden aan het begin van de coronacrisis nog hun productie en hun bestellingen terug. Tegelijkertijd nam de vraag naar computers en mobiele telefoons voor thuiswerken en zaken als spelcomputers voor vertier tijdens de lockdowns toe, waardoor de autobedrijven met nieuwe chipbestellingen achteraan de rij kwamen te staan.

Meer uit Financieel

DNB: 'uitzonderlijk goed' beurskwartaal voor huishoudens

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens beleefden in de afgelopen drie maanden een "uitzonderlijk goed" beurskwartaal, meldt De Nederlandsche Bank (DNB). De totale waarde van hun beleggingen steeg met ruim 12 procent, de sterkste stijging in jaren.

22 minuten geleden
SpaceX bij beursgang ongekend populair bij Nederlandse beleggers

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse beleggers hebben bij het beursdebuut van SpaceX meteen flink aandelen ingekocht. Volgens onderzoek van De Nederlandsche Bank (DNB) kochten huishoudens zich voor een recordbedrag in. Veel aandelen van het ruimtevaart- en AI-bedrijf van Elon Musk werden echter al snel weer verkocht, mogelijk om de koerswinsten van de eerste dagen te verzilveren. Later ging de koers hard omlaag.

22 minuten geleden
Rapport: Nederland tweede Europese exporteur van AI-apparatuur

AMSTERDAM (ANP) - Nederland is na Duitsland de grootste Europese exporteur van apparatuur die de ontwikkeling en toepassing van kunstmatige intelligentie (AI) mogelijk maakt. Dat meldt kredietverzekeraar Atradius in een nieuw rapport. Ons land is goed voor 7 procent van de wereldwijde export van AI-gerelateerde goederen. De exportwaarde van ruim 80 miljard euro levert wereldwijd een elfde plaats op.

22 minuten geleden
Rapport: Nederland tweede Europese exporteur van AI-apparatuur

AMSTERDAM (ANP) - Nederland is na Duitsland de grootste Europese exporteur van apparatuur die de ontwikkeling en toepassing van kunstmatige intelligentie (AI) mogelijk maakt. Dat meldt kredietverzekeraar Atradius in een nieuw rapport. Ons land is goed voor 7 procent van de wereldwijde export van AI-gerelateerde goederen. De exportwaarde van ruim 80 miljard euro levert wereldwijd een elfde plaats op.

2 uur geleden
Situatie Midden-Oosten blijft stemming op Wall Street drukken

NEW YORK (ANP) - De beurzen op Wall Street noteerden dinsdag opnieuw verliezen. Beleggers wachten de ontwikkelingen in het Midden-Oosten af, waar het vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran verder uit zicht raakt.

4 uur geleden
Advocaat: Meta probeerde iets te doen aan negatieve invloed

OAKLAND (ANP/AFP) - Meta wist dat sommige gebruikers negatief werden beïnvloed door Facebook en Instagram, maar heeft geprobeerd de risico's te verminderen. Dat zei de advocaat van het bedrijf in de Californische rechtbank bij het begin van een proces aangespannen door tientallen Amerikaanse staten.

4 uur geleden
OpenAI vertraagt het trainen van AI-modellen na hack

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI gaat het tempo van de ontwikkeling van zijn AI-modellen vertragen. De maker van ChatGPT kijkt ook opnieuw naar zijn onderzoeks- en trainingssystemen, nadat een AI-agent van het bedrijf vorige maand tijdens een test wist in te breken bij een ander AI-bedrijf, Hugging Face.

4 uur geleden