Topman Carrefour: consumenten steeds zuiniger door hoge inflatie
PARIJS (ANP/RTR) - Consumenten die boodschappen doen bij de grote Franse supermarktketen Carrefour worden steeds zuiniger met hun bestedingen. Ze laten duurdere producten vaker liggen vanwege de hoge inflatie om zo geld te besparen. Dat zei topman Alexandre Bompard van Carrefour, een van de grootste supermarktbedrijven van Europa.
Volgens Bompard kopen mensen bijvoorbeeld veel minder verse vis en biologische producten. Ook wordt vaker voor goedkoper vlees zoals varken gekozen in plaats van biefstuk, aldus Bompard op een bijeenkomst van de Franse werkgeversorganisatie MEDEF. "Je maakt keuzes voor de laagste prijzen en kortingen."
De topman verwacht dat deze trend voorlopig zal doorzetten. "Het fenomeen is hier en is diep en heeft extra momentum gekregen de laatste weken." Carrefour en andere supers hebben de prijzen van bepaalde levensmiddelen bevroren om zo klanten tegemoet te komen met de hogere kosten voor boodschappen, aldus Bompard. De Franse overheid is met steunmaatregelen gekomen om huishoudens te helpen met de hoge inflatie.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen aan de handelsdag begonnen. Beleggers schrokken van de sterk gestegen producentenprijzen, die aangeven welke afzetprijzen fabrikanten voor hun producten vragen. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de energieprijzen hard gestegen en producenten rekenen dit door in hun verkoopprijzen. Dat kan de inflatie aanwakkeren, wat doorgaans slecht valt bij beleggers.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Direct na het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari, stapten opvallend veel mensen over naar een vast energiecontract, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vast. Door de stijgende energieprijzen gingen veel consumenten direct kritischer kijken naar hun energiecontract, vooral degenen met een variabel contract.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Armenië gaan na 33 jaar hun handelsbetrekkingen formeel hervatten. Dat heeft een woordvoerder van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag gezegd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Treinreizigers moeten één ticket kunnen boeken voor een reis met verschillende EU-spoorwegmaatschappijen. Dat staat in een voorstel dat de Europese Commissie woensdag heeft gepresenteerd.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse regering gaat opnieuw de belasting op autobrandstof verlagen om de stijgende prijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan, werd woensdag bekend. Tegelijkertijd maakte Polen bekend dat een belastingverlaging op benzine en diesel opnieuw wordt verlengd, om consumenten en bedrijven te ondersteunen.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) wil dat banken in de eurozone zich snel voorbereiden op mogelijke cyberaanvallen die worden uitgevoerd met behulp van Anthropic's AI-model Mythos of vergelijkbare tools. Die oproep heeft het Nederlandse ECB-bestuurslid Frank Elderson woensdag gedaan in een nieuwsbrief van de centrale bank.
3 uur geledenBREMEN (ANP/DPA) - Het bedrijf achter Milka had de iets kleinere chocoladerepen niet mogen verkopen zonder de verpakkingen aan te passen. Een rechtbank in het Duitse Bremen heeft woensdag geoordeeld dat de repen van het Amerikaanse levensmiddelenconcern Mondelēz in strijd zijn met de mededingingswet.
3 uur geleden