Topman Campari treedt na vijf maanden alweer af
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Matteo Fantacchiotti, de topman van het Italiaanse drankconcern Davide Campari-Milano, stapt na vijf maanden alweer op om "persoonlijke redenen." In april nam hij de leiding over van Bob Kunze-Concewitz, die het bedrijf had laten groeien door een reeks strategische overnames.
In juli stelde het concern beleggers teleur met tegenvallende kwartaalresultaten. Het bedrijf gaf toen aan dat tegenwind, zoals slecht weer en vertragingen bij leveringen, de mogelijkheden om meer winst te maken, onder druk zette.
Eind juni openden Italiaanse openbaar aanklagers een onderzoek naar het bedrijf achter Davide Campari-Milano. De grootaandeelhouder van het drankenconcern achter likeuren als Campari en Aperol heeft mogelijk belasting ontdoken. Volgens Italiaanse media verdenken de autoriteiten het holdingbedrijf Lagfin, dat ruim 50 procent van Davide Campari-Milano bezit, ervan 5 miljard euro aan omzet te hebben verborgen voor de fiscus. Daarover zou het bedrijf voor de periode van 2018 tot 2020 nog zo'n 1 miljard euro aan belastingen verschuldigd zijn.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger geopend. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden voor opluchting bij beleggers. De grootste verkoper van AI-chips ter wereld presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook bleef het bedrijf optimistisch over de vooruitzichten voor de komende maanden. Nvidia steeg ruim 4 procent.
14 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Bedrijfsconflicten zoals het geschil bij de Chinees-Nederlandse chipproducent Nexperia moeten intern opgelost worden door middel van dialoog en overleg. Dat zei de Chinese handelsminister Wang Wentao in een videogesprek met zijn Britse collega Peter Kyle. Wang zegt dat China bij de Nederlandse regering aandringt om bedrijven aan te moedigen deze koers te volgen.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - In de Verenigde Staten zijn er in september 119.000 banen bijgekomen, meldt het Amerikaanse statistiekbureau van het ministerie van Arbeid in het uitgestelde banenrapport. Dat is fors meer dan de 51.000 banen die kenners volgens persbureau Bloomberg hadden verwacht.
56 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Unilever overweegt een aantal Britse voedingsmerken te verkopen, waaronder broodbeleg Marmite en mosterdmerk Colman's. Dat meldt persbureau Reuters op basis van anonieme bronnen. Ook zou het Britse was- en levensmiddelenconcern overwegen Bovril van de hand te doen, een rundvleesextract waarmee je bouillon kunt maken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verwacht de samenwerking met een aantal flexwerkers op de afdeling die financiële criminaliteit zoals witwassen opspoort te beëindigen. Het is nog onduidelijk hoeveel uitzendkrachten en medewerkers van detacheerders weg moeten. Volgens de bank gaat het om een "relatief kleine groep".
1 uur geledenOSS (ANP) - Het Franse Jacky Perrenot wil het Nederlandse transportbedrijf Vos Logistics overnemen. De stap is onderdeel van een internationaal groeiplan van de Franse transport- en logistiekonderneming. Hoeveel geld met de overname gemoeid is, werd niet bekendgemaakt.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Schoenenmerk Dr. Martens verplaatst de productie van een deel van zijn schoenen van Laos naar Vietnam, om de impact van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump te verzachten. Ook is het Britse bedrijf, dat bekendstaat om de hoge laarzen met dikke zolen, van plan de prijzen van sommige van zijn schoenen vanaf volgend jaar te verhogen.
3 uur geleden