Topman Campari treedt na vijf maanden alweer af
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Matteo Fantacchiotti, de topman van het Italiaanse drankconcern Davide Campari-Milano, stapt na vijf maanden alweer op om "persoonlijke redenen." In april nam hij de leiding over van Bob Kunze-Concewitz, die het bedrijf had laten groeien door een reeks strategische overnames.
In juli stelde het concern beleggers teleur met tegenvallende kwartaalresultaten. Het bedrijf gaf toen aan dat tegenwind, zoals slecht weer en vertragingen bij leveringen, de mogelijkheden om meer winst te maken, onder druk zette.
Eind juni openden Italiaanse openbaar aanklagers een onderzoek naar het bedrijf achter Davide Campari-Milano. De grootaandeelhouder van het drankenconcern achter likeuren als Campari en Aperol heeft mogelijk belasting ontdoken. Volgens Italiaanse media verdenken de autoriteiten het holdingbedrijf Lagfin, dat ruim 50 procent van Davide Campari-Milano bezit, ervan 5 miljard euro aan omzet te hebben verborgen voor de fiscus. Daarover zou het bedrijf voor de periode van 2018 tot 2020 nog zo'n 1 miljard euro aan belastingen verschuldigd zijn.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De vooruitzichten voor de stabiliteit van het Nederlandse financiële stelsel staan op code oranje. Dat meldt het Financieel Stabiliteitscomité (FSC), dat bestaat uit vertegenwoordigers van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), De Nederlandsche Bank (DNB) en het ministerie van Financiën.
51 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Vastgoedondernemer en realityster Peter Gillis zegt een tijd geen accountant te hebben gehad voor het indienen van belastingaangiften voor zijn bedrijf Oostappen Groep in 2020 en 2021. Tijdens de behandeling van de rechtszaak over vermeende belastingfraude over die jaren in de rechtbank in Den Bosch verklaarde hij dat de vaste accountant in 2020 afscheid van hem nam, maar dat hij twee jaar later pas een nieuwe had gevonden.
59 minuten geledenPARIJS (ANP) - De vraag naar olie daalt in het tweede kwartaal het hardst sinds de coronapandemie, voorspelt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Door de Iranoorlog zijn de prijzen voor olieproducten zo hard gestegen dat bepaalde landen en sectoren noodgedwongen hun verbruik verminderen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordwinst geboekt, mede geholpen door een recordaantal passagiers op de luchthaven. De nettowinst bedroeg 25,2 miljoen euro, tegen 23,3 miljoen euro een jaar eerder. De omzet van Eindhoven Airport steeg met 4,5 procent tot 100,5 miljoen euro, aldus het dinsdag gepubliceerde jaarverslag.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De problemen van vastgoedondernemer en realityster Peter Gillis en zijn vakantieparken met de Belastingdienst zijn mogelijk groter dan eerder gedacht. Het Openbaar Ministerie (OM) verdenkt hem ook van het niet op tijd doen van belastingaangifte in 2020 en 2021 voor zijn ondernemingen. Volgens het OM gaat het om een bedrag van 1 miljoen euro.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag hoger geopend. De aandacht van beleggers ging opnieuw uit naar de verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog. Maandag zorgden opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump al voor enige opluchting bij investeerders in de slotfase van de beurshandel. Volgens Trump wil Iran "heel graag" een deal sluiten.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in maart in een trager tempo gegroeid, na een sterke start van het jaar. De groeivertraging weerspiegelt de toenemende impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de op een na grootste economie ter wereld. Chinese fabrikanten kampen met sterk gestegen grondstof- en energiekosten door de ontwrichting van de wereldwijde energievoorziening door de oorlog, die eind februari begon.
4 uur geleden