Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Boeing noemt cultuur op werkvloer 'verre van perfect'

Topman Boeing noemt cultuur op werkvloer 'verre van perfect'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De cultuur op de werkvloer van Boeing is "verre van perfect", maar de vliegtuigfabrikant boekt wel vooruitgang. Dat zei topman David Calhoun aan het begin van een hoorzitting in de Amerikaanse Senaat over problemen met de kwaliteitscontroles bij de productie van vliegtuigen. Nadat een Boeing 737 MAX 9 in januari kort na het opstijgen een deurpaneel had verloren, komen steeds meer signalen naar buiten dat het concern het niet zo nauw neemt met veiligheidsvoorschriften.

"Onze cultuur is verre van perfect, maar we ondernemen actie en boeken vooruitgang. We zien de ernst ervan in, zetten ons in voor meer transparantie en verantwoordelijkheidsgevoel en vergroten de betrokkenheid van werknemers", zei Calhoun in zijn openingsverklaring voor een groep senatoren.

Volgens senator Richard Blumenthal is er veel bewijs dat justitie in de VS Boeing moet vervolgen. Hij hekelde ook druk die Boeing op werknemers zou leggen om commerciële doelen te halen. "Dit is een cultuur die nog altijd winsten voorrang geeft, grenzen verlegt en geen rekening houdt met werknemers", zei de voorzitter van de subcommissie die de hoorzitting hield.

Excuses

Calhoun bood nabestaanden van de 346 slachtoffers van twee crashes in 2018 en 2019 met 737 MAX-toestellen ook zijn excuses aan. Hij erkende dat Boeing verantwoordelijk was voor die ongelukken, die werden veroorzaakt door slecht werkende veiligheidsfuncties.

De Boeing-topman kreeg kritische vragen van Blumenthal over de maatregelen die het bedrijf zou hebben genomen om personeel aan te moedigen om misstanden aan te kaarten. Zo zouden sommige klokkenluiders zijn tegengewerkt. Calhoun zei dat Boeing medewerkers heeft ontslagen omdat ze kritische collega's hadden aangepakt, maar hij kon niet zeggen hoeveel. Een andere senator vroeg Calhoun, die later dit jaar aftreedt als hoogste baas bij Boeing, waarom hij niet per direct opstapt.

Nieuwe klokkenluider

De afgelopen maanden stelden meerdere medewerkers of oud-medewerkers dat Boeing bepaalde veiligheidsprocedures niet goed naleefde. Daar is onlangs een nieuwe klokkenluider bij gekomen, werd dinsdag bekend bij de hoorzitting. Een inspecteur van Boeing verklaarde dat het bedrijf het zicht op honderden defecte onderdelen voor de 737 MAX kwijtraakte, waardoor ze mogelijk in nieuwe toestellen terecht zijn gekomen. Hij stelde ook dat Boeing bij controles door luchtvaartautoriteit FAA "met opzet" verhulde dat bepaalde grote onderdelen niet goed waren opgeslagen.

Meer uit Financieel

Hackers stalen vorig jaar voor miljarden aan cryptomunten

DEN HAAG (ANP) - Hackers hebben vorig jaar voor 2,9 miljard dollar (ongeveer 2,5 miljard euro) aan cryptomunten gestolen. Dat meldt marktanalysebureau Finbold op basis van gegevens van cryptobeveiligingsbedrijf SlowMist.

33 minuten geleden
Pakketbezorger DPD bezorgt ook zondag om achterstand in te halen

OIRSCHOT (ANP) - Ook pakketbezorger DPD ondervindt hinder van het winterse weer. De opgelopen achterstand is niet meteen verdwenen als de sneeuw weg is, zo waarschuwt een woordvoerder. Een extra bezorging op zondag moet dat wel versnellen.

45 minuten geleden
Duitse werkloosheid naar hoogste niveau in 15 jaar

NÜRNBERG (ANP/DPA) - De Duitse werkloosheid is in december gestegen naar het hoogste niveau in vijftien jaar. Volgens het Bundesagentur für Arbeit (BA) in Nürnberg zaten er 2,9 miljoen Duitsers werkloos thuis. Dat waren er 23.000 meer dan in de voorgaande maand.

52 minuten geleden
Meer schademeldingen bij verzekeraars door winterse weer

AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraars krijgen meer schademeldingen binnen door het winterse weer. Het gaat bijvoorbeeld om auto's en bedrijfswagens die van de weg glijden. De verwachting is dat er ook meer meldingen van lekkages binnenkomen als de sneeuw smelt.

1 uur geleden
Eindhoven Airport waarschuwt ook voor vluchtuitval door sneeuw

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport waarschuwt reizigers nu ook voor annuleringen en eventuele vertragingen als gevolg van de winterse weersomstandigheden. Voor de rest van de dag is een maximum ingesteld van vier binnenkomende vluchten per uur. Het aantal annuleringen is nog op twee handen te tellen, maar dit aantal kan volgens een woordvoerder nog oplopen.

1 uur geleden
Vertraging bezorging PostNL verschilt woensdag sterk per regio

DEN HAAG (ANP) - De snelheid waarmee PostNL woensdag bezorgt verschilt sterk per regio. "In sommige gebieden zijn wegen slecht begaanbaar of tijdelijk onbegaanbaar", stelt een woordvoerder.

1 uur geleden
Chatbot Grok genereert duizenden seksueel getinte beelden per uur

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musks chatbot Grok genereert ongeveer 6700 afbeeldingen per uur van mensen die, zonder hun toestemming, door AI zijn uitgekleed. Dat blijkt uit onderzoek van een deepfake-onderzoeker. De vijf websites die daarna het meest worden gebruikt voor dergelijke verzoeken, genereren gemiddeld 79 beelden per uur.

2 uur geleden