Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Boeing noemt cultuur op werkvloer 'verre van perfect'

Topman Boeing noemt cultuur op werkvloer 'verre van perfect'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De cultuur op de werkvloer van Boeing is "verre van perfect", maar de vliegtuigfabrikant boekt wel vooruitgang. Dat zei topman David Calhoun aan het begin van een hoorzitting in de Amerikaanse Senaat over problemen met de kwaliteitscontroles bij de productie van vliegtuigen. Nadat een Boeing 737 MAX 9 in januari kort na het opstijgen een deurpaneel had verloren, komen steeds meer signalen naar buiten dat het concern het niet zo nauw neemt met veiligheidsvoorschriften.

"Onze cultuur is verre van perfect, maar we ondernemen actie en boeken vooruitgang. We zien de ernst ervan in, zetten ons in voor meer transparantie en verantwoordelijkheidsgevoel en vergroten de betrokkenheid van werknemers", zei Calhoun in zijn openingsverklaring voor een groep senatoren.

Volgens senator Richard Blumenthal is er veel bewijs dat justitie in de VS Boeing moet vervolgen. Hij hekelde ook druk die Boeing op werknemers zou leggen om commerciële doelen te halen. "Dit is een cultuur die nog altijd winsten voorrang geeft, grenzen verlegt en geen rekening houdt met werknemers", zei de voorzitter van de subcommissie die de hoorzitting hield.

Excuses

Calhoun bood nabestaanden van de 346 slachtoffers van twee crashes in 2018 en 2019 met 737 MAX-toestellen ook zijn excuses aan. Hij erkende dat Boeing verantwoordelijk was voor die ongelukken, die werden veroorzaakt door slecht werkende veiligheidsfuncties.

De Boeing-topman kreeg kritische vragen van Blumenthal over de maatregelen die het bedrijf zou hebben genomen om personeel aan te moedigen om misstanden aan te kaarten. Zo zouden sommige klokkenluiders zijn tegengewerkt. Calhoun zei dat Boeing medewerkers heeft ontslagen omdat ze kritische collega's hadden aangepakt, maar hij kon niet zeggen hoeveel. Een andere senator vroeg Calhoun, die later dit jaar aftreedt als hoogste baas bij Boeing, waarom hij niet per direct opstapt.

Nieuwe klokkenluider

De afgelopen maanden stelden meerdere medewerkers of oud-medewerkers dat Boeing bepaalde veiligheidsprocedures niet goed naleefde. Daar is onlangs een nieuwe klokkenluider bij gekomen, werd dinsdag bekend bij de hoorzitting. Een inspecteur van Boeing verklaarde dat het bedrijf het zicht op honderden defecte onderdelen voor de 737 MAX kwijtraakte, waardoor ze mogelijk in nieuwe toestellen terecht zijn gekomen. Hij stelde ook dat Boeing bij controles door luchtvaartautoriteit FAA "met opzet" verhulde dat bepaalde grote onderdelen niet goed waren opgeslagen.

Meer uit Financieel

CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoningen hebben koophuis

DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".

2 uur geleden
Wall Street sluit licht hoger na dagvaardingen tegen Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

3 uur geleden
Paramount Skydance klaagt Warner Bros. aan om Netflix-deal

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.

5 uur geleden
Econoom: uitspraak tarievenzaak VS geen klap voor handelsstromen

FRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.

7 uur geleden
Heineken eindigt onderaan hogere AEX na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.

7 uur geleden
Goud- en zilverprijzen bereiken nieuwe records na dagvaarden Fed

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.

9 uur geleden
Britten starten onderzoek naar chatbot Grok om AI-naaktbeelden

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.

9 uur geleden