Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman ASR roept nogmaals op tot verandering huurwet

Topman ASR roept nogmaals op tot verandering huurwet

UTRECHT (ANP) - Topman Jos Baeten van verzekeraar ASR roept opnieuw op de huurwet van voormalig woonminister Hugo de Jonge terug te draaien. "Ik denk dat het afschaffen van die regulering in de middenhuur, het investeren in de woningmarkt voor Nederlandse, maar ook voor buitenlandse investeerders weer veel aantrekkelijker zou maken."

Het doel van de wet, die in juli vorig jaar inging, was huurwoningen betaalbaarder te maken voor huurders. Maar volgens Baeten kunnen verhuurders door de maximale huurprijs voor veel woningen geen rendabele huur meer vragen. ASR is ook een grote woningbelegger.

"Positief is dat het kabinet besloten heeft dat de verhoogde overdrachtsbelasting per 1 januari weer omlaaggaat. Dat helpt al. Dat maakt dat die markt al wat meer investeerbaar is geworden", erkent Baeten.

Discussie

"Maar veel buitenlandse investeerders hebben zich teruggetrokken van de Nederlandse markt. Dat komt echt door die huurwet. Als je wilt dat de 400.000 woningen die we tekort hebben komende jaren gebouwd gaan worden, dan heb je het kapitaal van buitenlandse investeerders nodig."

Over de huurwet is al langer veel discussie. De wet heeft geleid tot de verkoop van veel huurwoningen. Onder meer toenmalig president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) uitte vorig jaar flinke kritiek op de wet. Volgens hem deed het kabinet er verstandig aan deze terug te draaien. Deze opmerking veroorzaakte veel politieke ophef.

ASR heeft zo'n 15.000 woningen in portefeuille. Vorig jaar zei Baeten tijdelijk niet meer in nieuwe huurwoningen te investeren vanwege de huurwet. Nu beoordeelt hij bij iedere belegging of deze rendabel is. "Je moet je realiseren, wij beleggen het geld van onze pensioenklanten die een keurig rendement willen maken."

Meer uit Financieel

Vacaturestop bij maker afslankmiddelen Ozempic en Wegovy

BAGSVAERD (ANP/BLOOMBERG) - De Deense medicijnfabrikant Novo Nordisk heeft een wereldwijde vacaturestop afgekondigd. De maker van de bekende diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy heeft recent een nieuwe topman gekregen, Maziar Mike Doustdar. Hij probeert de kosten te verlagen nu de concurrentie in de markt flink is toegenomen.

4 minuten geleden
Noodlijdend Claire's werkt in Noord-Amerika aan redding van keten

HOFFMAN ESTATES (ANP/RTR) - Sieradenketen Claire's wil zijn Noord-Amerikaanse activiteiten aan investeerder Ames Watson verkopen voor een onbekend bedrag. Het bedrijf wil zo zijn verliezen beperken, nadat het eerder uitstel van betaling had aangevraagd in de Verenigde Staten. Daar probeert het bedrijf er via een herstructurering weer bovenop te komen. In Nederland is Claire's deze week failliet verklaard.

48 minuten geleden
Aanklagers in België openen onderzoek naar ING België

BRUSSEL (ANP/RTR) - Openbaar aanklagers in België hebben een onderzoek geopend naar ING België, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Le Soir. De stap houdt verband met een breder onderzoek naar voormalig Eurocommissaris Didier Reynders, schrijft de Belgische krant. Daarbij zou het Brusselse parket naar mogelijk machtsmisbruik kijken.

54 minuten geleden
VS zijn tevreden over tariefafspraken met China

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft aangegeven dat de Verenigde Staten tevreden zijn over de huidige afspraken met China over importheffingen. Vorige week stelde president Donald Trump hogere importheffingen op Chinese goederen met nog eens negentig dagen uit, tot 10 november.

1 uur geleden
Verzamelwoede Labubu-knuffels goed voor miljardenomzet

BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese speelgoedfabrikant Pop Mart, bekend van zijn populaire Labubu-knuffels, verwacht dit jaar omgerekend bijna 4 miljard euro aan inkomsten. Dat komt door de grote vraag naar zijn kleine pluche monsters met puntige oren en gekartelde tanden, heeft topman Wang Ning woensdag gezegd. Hij wil de komende jaren meer winkels openen en denkt ook aan Labubu-animatiefilms en -attracties in pretparken. Er komt binnenkort ook een mini-Labubu die je aan je telefoon kunt vastmaken.

2 uur geleden
Treinkaartjes worden volgens NS niet duurder door cao-akkoord

UTRECHT (ANP) - Treinkaartjes worden niet duurder door het cao-akkoord dat NS woensdagochtend heeft bereikt met vakbonden. Dit zegt een woordvoerder van de spoorvervoerder.

2 uur geleden
Verzekeraar ASR stijgt op licht negatief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Na de koerswinsten van dinsdag kozen beleggers in Amsterdam woensdag bij de handelsstart voor winstnemingen. Het beurssentiment werd vooral gedrukt door de forse verliezen op Wall Street dinsdag en de Aziatische beurzen eerder op de dag.

4 uur geleden