Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman ASR roept nogmaals op tot verandering huurwet

Topman ASR roept nogmaals op tot verandering huurwet

UTRECHT (ANP) - Topman Jos Baeten van verzekeraar ASR roept opnieuw op de huurwet van voormalig woonminister Hugo de Jonge terug te draaien. "Ik denk dat het afschaffen van die regulering in de middenhuur, het investeren in de woningmarkt voor Nederlandse, maar ook voor buitenlandse investeerders weer veel aantrekkelijker zou maken."

Het doel van de wet, die in juli vorig jaar inging, was huurwoningen betaalbaarder te maken voor huurders. Maar volgens Baeten kunnen verhuurders door de maximale huurprijs voor veel woningen geen rendabele huur meer vragen. ASR is ook een grote woningbelegger.

"Positief is dat het kabinet besloten heeft dat de verhoogde overdrachtsbelasting per 1 januari weer omlaaggaat. Dat helpt al. Dat maakt dat die markt al wat meer investeerbaar is geworden", erkent Baeten.

Discussie

"Maar veel buitenlandse investeerders hebben zich teruggetrokken van de Nederlandse markt. Dat komt echt door die huurwet. Als je wilt dat de 400.000 woningen die we tekort hebben komende jaren gebouwd gaan worden, dan heb je het kapitaal van buitenlandse investeerders nodig."

Over de huurwet is al langer veel discussie. De wet heeft geleid tot de verkoop van veel huurwoningen. Onder meer toenmalig president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) uitte vorig jaar flinke kritiek op de wet. Volgens hem deed het kabinet er verstandig aan deze terug te draaien. Deze opmerking veroorzaakte veel politieke ophef.

ASR heeft zo'n 15.000 woningen in portefeuille. Vorig jaar zei Baeten tijdelijk niet meer in nieuwe huurwoningen te investeren vanwege de huurwet. Nu beoordeelt hij bij iedere belegging of deze rendabel is. "Je moet je realiseren, wij beleggen het geld van onze pensioenklanten die een keurig rendement willen maken."

Meer uit Financieel

20.000 koffers gestrand op Schiphol door storing bagagesysteem

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.

8 minuten geleden
Beleggers terughoudender op Damrak na flinke winsten donderdag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.

20 minuten geleden
PostNL wil rechtszaak beginnen om afwijzing subsidie door kabinet

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.

1 uur geleden
Heineken beboet voor 1,5 miljoen om blikjes zonder statiegeld

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.

1 uur geleden
Sportmerk Nike hard onderuit op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nike ging vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York. De sportkledingfabrikant presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar zag de verkopen in China voor het zesde kwartaal op rij dalen. Het bedrijf ondervindt ook de gevolgen van de hogere handelstarieven van president Donald Trump, die de marges negatief beïnvloeden. De winst viel daardoor een derde terug ten opzichte van een jaar eerder.

2 uur geleden
Shein moet leeftijd checken voor verkoop sekspoppen, anders boete

PARIJS (ANP/RTR) - Shein krijgt in Frankrijk een boete van 10.000 euro voor iedere keer dat de Chinese webwinkel nog een sekspop verkoopt zonder een leeftijdscheck te hebben gedaan. Dat is de uitkomst van een rechtszaak in Parijs. De Franse regering had zo'n leeftijdsverificatie geëist voordat externe verkopers hun producten weer mochten aanbieden via het platform in het land.

2 uur geleden
ACM: energietarieven gedaald door flink lagere energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - De energietarieven voor huishoudens zijn dit jaar gedaald door de flink lagere energieprijzen. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) in zijn Energiemonitor. Volgens de toezichthouder komt dat voor huishoudens met een gemiddeld gebruik neer op een kostendaling van ongeveer 130 euro per jaar.

4 uur geleden