Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman: Amerikaanse wet betekent verbod op TikTok

Topman: Amerikaanse wet betekent verbod op TikTok

WASHINGTON (ANP) - Mocht de Amerikaanse wet gericht tegen TikTok er daadwerkelijk komen, dan zal het sociale medium in de VS worden verboden. Daarvoor waarschuwt TikTok-topman Shou Zi Chew in een videoboodschap aan Amerikanen, nadat het Huis van Afgevaardigden eerder op de dag met grote meerderheid voor de wet had gestemd.

Volgens het wetsvoorstel moet de Chinese eigenaar van TikTok zich terugtrekken uit de Amerikaanse tak van het socialemedianetwerk, anders kan het in de VS verboden worden. TikTok-moeder ByteDance krijgt daarvoor ongeveer een halfjaar de tijd. Voor het zover is moet ook de Senaat het nog goedkeuren.

De topman van de video-app zegt dat het bedrijf de wet zal aanvechten. "Dit proces was geheim en de wet is erdoor gedrukt met één reden: het is een verbod", liet het bedrijf eerder al weten. TikTok roept de Senaat op om er nog eens goed over na te denken.

TikTok heeft in de Verenigde Staten ongeveer 170 miljoen gebruikers. Volgens de indieners van het wetsvoorstel is de wet niet gericht op een TikTokverbod, maar op terugtrekking van ByteDance. De vrees is namelijk dat Amerikaanse gebruikersgegevens worden gedeeld met de Chinese overheid.

Meer uit Buitenland

Dodental Filipijnen loopt op na tyfoon Kalmaegi

MANILLA (ANP/AFP/RTR) - Op de Filipijnen is het dodental door tyfoon Kalmaegi verder opgelopen. Het midden van het land is getroffen door zware overstromingen, waarbij het water auto's en zelfs vrachtcontainers meesleurde.

10 minuten geleden
Oekraïne bestookt Russische stad Volgograd met drones

MOSKOU (ANP/REUTERS) - Oekraïne heeft donderdag de Zuid-Russische stad Volgograd aangevallen met drones. Daarbij ontstond brand in een industriegebied en kwam minstens één man om het leven, meldt de gouverneur van de regio.

1 uur geleden
Geen staatsbegrafenis voor Surinaamse oud-president Venetiaan

PARAMARIBO (ANP) - De woensdag overleden Surinaamse oud-president Ronald Venetiaan krijgt geen staatsbegrafenis of begrafenis met staatseer. Dat heeft hij zelf uitdrukkelijk verzocht, meldt onder andere nieuwssite Waterkant.

1 uur geleden
Analyse: orkaan Melissa verwoestender door klimaatverandering

LONDEN (ANP) - De heftigheid van orkaan Melissa, die vorige week een spoor van verwoesting trok door het Caribisch gebied, was voor een deel te wijten aan klimaatverandering. Die conclusie trekken klimaatwetenschappers in een snelle analyse. Uit modelberekeningen constateren ze dat de extreme regenval 16 procent intenser was en de windsnelheden 7 procent hoger lagen dan zonder opwarming van de aarde het geval zou zijn geweest.

1 uur geleden
Luchthaven Hannover kort dicht door drone

HANNOVER (ANP) - Het vliegverkeer op de luchthaven van Hannover heeft woensdagavond ongeveer drie kwartier stilgelegen door een drone in de buurt van het vliegveld, heeft de politie bekendgemaakt. Een piloot meldde het onbemande toestel rond 22.00 uur tijdens de nadering, waarna de luchthaven tot 22.45 uur werd gesloten.

4 uur geleden
Dodental na grote crash vrachtvliegtuig VS gestegen naar elf

LOUISVILLE (ANP/RTR) - Het dodental na de crash met een vrachtvliegtuig in Kentucky is opgelopen naar elf, heeft de gouverneur van de Amerikaanse staat bekendgemaakt. Het toestel, een UPS-vrachtvliegtuig dat onderweg was naar Hawaï, stortte in de nacht van dinsdag op woensdag kort na het opstijgen neer op een recyclingbedrijf nabij de luchthaven van Louisville.

8 uur geleden
NAVO en Rutte krijgen Duitse vredesprijs

MÜNCHEN (ANP) - De NAVO en secretaris-generaal Mark Rutte krijgen een prestigieuze Duitse vredesprijs. Ze verdienen de Internationale Prijs van de Vrede van Westfalen omdat ze stabiliteit en betrouwbaarheid brengen, vindt de jury.

9 uur geleden