Topman Airbus: ook dit jaar problemen in toeleveringsketens
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus zal ook dit jaar te kampen hebben met problemen in de toeleveringsketens. Dat zei Airbus-topman Guillaume Faury op een bijeenkomst van de Franse brancheorganisatie voor de luchtvaartindustrie. De vraag naar nieuwe vliegtuigen blijft tegelijkertijd sterk, aldus Faury.
Vanwege tekorten aan onderdelen moest Airbus vorig jaar twee keer zijn productiedoelstellingen neerwaarts bijstellen. Ook heeft het bedrijf last van personeelstekorten, aldus Faury tegen de luchtvaartlobbygroep Gifas, waar hij ook leiding aan geeft. Faury zei die productieproblemen enorm frustrerend te vinden. Wel is hij blij dat de sector zo sterk groeit, na de zware coronajaren voor de luchtvaart.
Faury verklaarde verder dat het loslaten van het strenge coronabeleid door China op de middellange termijn gunstig zal voor de luchtvaartindustrie, maar dat er nu nog veel onrust over het beleid is. Steeds meer landen komen met beperkingen voor reizigers uit China vanwege de grote coronagolf in het land.
Meer uit Financieel
SÃO PAULO (ANP/RTR) - Een aantal grote sojahandelaren wil een overeenkomst uit 2006 verbreken die ontbossing van het Amazone-regenwoud tegengaat. Dit melden twee ingewijden aan persbureau Reuters. De beslissing heeft volgens hen te maken met Braziliaanse belastingvoordelen die in januari worden ingetrokken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft de eerste handelsdag na de kerstonderbreking met winst afgesloten. Uitzendconcern Randstad was met een plus van 4 procent de overtuigende koploper in de hoofdgraadmeter, die 0,5 procent hoger sloot op 946,16 punten.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft twee orders voor tientallen toestellen uit China ontvangen van in totaal 8,2 miljard dollar (ongeveer 7 miljard euro). Met de bestellingen van twee Chinese luchtvaartmaatschappijen vergroot de Europese vliegtuigbouwer zijn marktaandeel in de op een na grootste economie ter wereld.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen aan de laatste korte week van het jaar. Beleggers deden het rustig aan in de laatste dagen van het sterke beursjaar 2025. Op donderdag 1 januari blijft Wall Street de hele dag dicht, net als alle andere beurzen.
6 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse milieuminister Carsten Schneider pleit voor een verbod op wegwerp-e-sigaretten in het land. "Dat is mijn zeer duidelijke voorkeur", vertelde de SPD-politicus aan het Duitse persbureau dpa. "Ik ben er sterk voor."
10 uur geleden