Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman AF-KLM: kijken naar vervanging meer oudere toestellen

Topman AF-KLM: kijken naar vervanging meer oudere toestellen

ISTANBUL (ANP) - Air France-KLM wil nog meer verouderde toestellen voor de langere afstand gaan vervangen door brandstofzuinigere vliegtuigen nu de luchtvaart sterk herstel laat zien van de coronacrisis en er weer veel meer vraag is naar reizen. Dat heeft topman Ben Smith van de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie gezegd tegen persbureau Bloomberg op de jaarlijkse vergadering van brancheorganisatie IATA in de Turkse stad Istanbul.

Volgens Smith wordt gekeken naar vervanging van zogeheten widebody-jets, toestellen met meerdere gangpaden. Het gaat om Airbus A330-vliegtuigen met een gemiddelde leeftijd van twintig jaar en een aantal toestellen van het type Boeing 777 die ook twee decennia oud zijn. Air France-KLM heeft eerder al zijn vloot van Boeing 747's en Airbus A380's met pensioen gestuurd en de modernere 787 Dreamliner en A350 in dienst genomen.

Smith stelt dat bij de keuze voor nieuwe toestellen onder meer wordt gekeken naar het feit dat vliegtuigen niet meer via het Russische luchtruim vliegen door de oorlog in Oekraïne. Een omweg kan meerdere uren optellen voor een vlucht van bijvoorbeeld Europa naar Azië. Dat zorgt volgens Smith voor andere eisen aan vliegtuigen.

Nieuwe prognose

Naar verwachting zullen vervangingen in 2025 of daarna gaan plaatsvinden, aldus Smith. Hij stelt dat de wachttijden voor nieuwe widebody-jets langer zijn geworden omdat ook veel andere maatschappijen vliegtuigen bestellen om hun vloot te moderniseren.

IATA, dat staat voor International Air Transport Association, kwam zelf met een nieuwe prognose voor de winstgevendheid van de luchtvaart in 2023. Daar wordt nu gerekend op een winst van 9,8 miljard dollar, omgerekend 9,2 miljard euro. Dat is meer dan een verdubbeling vergeleken met de prognose uit december, geholpen door de sterk gestegen ticketprijzen.

Het aantal passagiers zal dit jaar wereldwijd naar verwachting toenemen tot 4,35 miljard. Dat is bijna het niveau van 2019, voordat de coronacrisis toesloeg. "We denken dat dit een goed jaar zal worden voor de luchtvaart", aldus IATA-directeur Willie Walsh. Bij de organisatie zijn ongeveer driehonderd maatschappijen aangesloten.

Meer uit Financieel

Duitsland blij met Nexperia-stap Nederland, tekort niet opgelost

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland beschouwt het als een "heel goed teken" dat Nederland zijn beperkingen voor de Nijmeegse chipmaker Nexperia heeft opgeschort. De chips van Nexperia zijn cruciaal voor de Duitse auto-industrie, maar sinds er een rel is ontstaan tussen Nederland en China zijn de leveringen verstoord. Daar is nu sprake van chiptekorten.

46 minuten geleden
Tweede Kamer wil Karremans spreken over Nexperia

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil snel een debat met demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD) over de ontwikkelingen rond chipmaker Nexperia. Zijn rol in deze kwestie roept "ontzettend veel vragen op", vindt Volt-voorman Laurens Dassen. Zijn verzoek om een debat kreeg steun van een Kamermeerderheid.

57 minuten geleden
AI-chipconcern Nvidia stijgt in aanloop naar publicatie cijfers

NEW YORK (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), stond woensdag bij opening van de beurshandel in New York bij de stijgers met een plus van 1,6 procent. Nvidia komt na het slot van de handel op Wall Street met kwartaalcijfers. Op de financiële markten waren de afgelopen tijd zorgen over bubbelvorming bij de enorme investeringen door grote techbedrijven in AI en de hoge waarderingen van techbedrijven als Nvidia.

58 minuten geleden
China noemt opschorten ingreep bij Nexperia 'goede eerste stap'

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China beschouwt het opschorten van de noodingreep bij Nexperia door het Nederlandse kabinet als "eerste stap in de goede richting". Tegelijkertijd heeft het ministerie van Handel in Beijing moeite met een gerechtelijke uitspraak waarmee de Chinese topman en moederbedrijf Wingtech op afstand zijn gezet bij de Nijmeegse chipfabrikant.

1 uur geleden
Nexperia: voor herstel levering is medewerking Chinese tak nodig

NIJMEGEN (ANP) - Voor een volledig herstel van de leveringsketen van chipmaker Nexperia is meer nodig dan de stap die demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans (VVD) woensdag heeft gezet. Daarvoor waarschuwt het Nijmeegse bedrijf in een verklaring.

1 uur geleden
Axios: Larry Summers weg bij OpenAI wegens banden met Epstein

WASHINGTON (ANP) - Voormalig minister van Financiën en oud-president van Harvard Larry Summers is ook opgestapt uit het bestuur van OpenAI vanwege zijn contact met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dit meldt nieuwssite Axios.

2 uur geleden
Ryanair verzet zich tegen verlies landingsrechten in Eindhoven

DUBLIN (ANP) - Ryanair verzet zich tegen het verlies van enkele belangrijke landings- en vertrekrechten op Eindhoven Airport. Een woordvoerder bevestigt na berichtgeving van het AD dat de Ierse budgetmaatschappij bezwaar heeft gemaakt bij de Europese Commissie en tevens naar de rechter in Nederland stapt.

3 uur geleden