Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Accell gelooft niet in kwade opzet bij problemen Babboe

Topman Accell gelooft niet in kwade opzet bij problemen Babboe

HEERENVEEN (ANP) - Het kwaliteitssysteem van het geplaagde bakfietsenmerk Babboe functioneerde slecht, maar topman Tjeerd Jegen van moederbedrijf Accell gelooft "niet dat hier met kwade opzet dingen zijn gebeurd". Dat heeft Jegen gezegd in een interview in Het Financieele Dagblad. Babboe is eerder dit jaar in opspraak geraakt doordat verschillende bakfietsmodellen onveilig bleken. Naar die kwestie loopt ook een strafrechtelijk onderzoek.

"Over het strafrechtelijk onderzoek kan ik niets zeggen", geeft Jegen aan in de krant. "Zelf zijn we met een feitenonderzoek gestart naar wat er fout is gegaan. Dat is nog niet afgerond."

Jegen stelt dat hij dus nog geen "harde conclusies" kan geven. "Maar wat ik tot nu toe heb gezien is een bedrijf dat klanttevredenheid zo belangrijk vond, dat elke klant individueel zo snel mogelijk werd geholpen. De klant moest weer kunnen rijden, dat was het doel."

Kapotte frames

Volgens de Accell-topman, die eerder aan het hoofd stond van winkelketen HEMA, was het probleem dat dit niet leidde tot een diepere analyse van de problemen bij Babboe. "Bij een normaal functionerend kwaliteitssysteem gebeurt dit wel."

RTL Nieuws kwam eerder met opnames van vermeende Babboe-medewerkers die kapotte frames in bestelbusjes verstopten. Maar Jegen wil op basis daarvan geen conclusies trekken en vindt dat de lopende onderzoeken antwoorden moeten bieden. Volgens hem is het "tegenwoordig makkelijk om met opnames die je misschien niet helemaal goed uitlegt" dingen in een "bepaald daglicht te zetten".

Terugroepactie

De problemen bij Babboe kosten Accell veel geld. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) verplichtte het merk eerder dit jaar veel bakfietsen terug te roepen en verbood Babboe nieuwe fietsen te verkopen. Tegen de krant zegt Jegen dat de kosten voor het inspecteren, repareren en vervangen van de bakfietsen naar schatting 50 miljoen euro bedragen.

De terugroepactie is nog niet afgerond. Volgens Jegen heeft Babboe zo'n 7500 fietsen opgehaald bij klanten. Het bedrijf heeft inmiddels zo'n 2750 fietsen geïnspecteerd. Bijna achthonderd mensen hebben tot nu toe een vervangend exemplaar gekregen, becijfert de topman in het FD.

Accell zelf gaat ook door een moeilijke periode door de nasleep van de coronapandemie op de fietsenmarkt. De fabrikant, die tevens eigenaar is van fietsmerken als Batavus en Sparta, kampt met een schuld van meer dan een miljard euro. Jegen onderhandelt nu met geldverstrekkers over sanering van schulden.

Meer uit Financieel

Schiphol houdt tarieven voor maatschappijen komende jaren gelijk

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol houdt de havengelden de komende jaren op het huidige niveau. Gemiddeld liggen de tarieven die luchtvaartmaatschappijen betalen voor gebruik van het vliegveld nu op 60 euro per passagier. "Daar blijven we op tot en met 2030", zei financieel topman Robert Carsouw tijdens een persconferentie na de jaarresultaten.

13 minuten geleden
Brussel akkoord met grote deal van bedrijf achter Taylor Swift

BRUSSEL (ANP) - De overname van het Amerikaanse platenlabel Downtown door muziekconcern Universal Music Group (UMG) heeft goedkeuring gekregen van de Europese Commissie. Toezichthouders in Brussel verlangen wel dat UMG, het platenbedrijf achter sterren als Taylor Swift en Harry Styles, het artiestenroyaltyplatform Curve van Downtown afstoot. Het concern, met hoofdkantoor in Hilversum, heeft daarmee ingestemd.

16 minuten geleden
Nestlé voert productie op om tekort babyvoeding te voorkomen

VEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Nestlé voert de productie van babyvoeding op om een ​​tekort te voorkomen na een grote terugroepactie. De Zwitserse voedingsmiddelenfabrikant en concurrenten als Danone en Groupe Lactalis hebben de afgelopen tijd grote partijen babyvoeding teruggeroepen door de mogelijke aanwezigheid van cereulide, een giftige stof die braken en diarree kan veroorzaken.

59 minuten geleden
Tarief gebruik stroomnet straks afhankelijk van moment van de dag

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan over een paar jaar relatief meer betalen voor gebruik van het stroomnet op drukkere momenten van de dag. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft vrijdag aangekondigd later dit jaar een nieuwe nettariefstructuur vast te stellen waarbij het tarief afhankelijk wordt van het moment op de dag. De maatregel gaat op zijn vroegst in 2028 in.

1 uur geleden
Schiphol-topman: sneeuwweek geen goed voorbeeld van kwaliteit

SCHIPHOL (ANP) - De start van dit jaar was volgens Schiphol "geen goed voorbeeld van hoe wij kwaliteit willen leveren aan reizigers". Dat zei topman Pieter van Oord vrijdag in een toelichting op de jaarresultaten van de luchthaven. Hij verwees naar de dagenlange verstoringen door het winterweer begin januari, waardoor veel vluchten werden geschrapt en honderdduizenden passagiers werden getroffen.

1 uur geleden
Daling suikerprijzen drukt op moederbedrijf Aviko

BREDA (ANP) - De resultaten van Royal Cosun, het moederbedrijf van suikerproducent Cosun Beet Company en fritesmaker Aviko, stonden in 2025 flink onder druk door een sterke verslechtering van de Europese suikermarkt. Het teeltjaar 2025 leverde volgens het bedrijf voor de leden wel een "uitzonderlijk goede" bietenoogst op. Die extra volumes kwamen echter terecht in een markt waar de suikerprijzen al langere tijd onder druk staan. Dat leidde tot een lagere bietenprijs en drukte de marges.

1 uur geleden
Greenpeace teleurgesteld om verwachte passagiersstijging Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Greenpeace is niet te spreken over de verwachte stijging van het aantal reizigers op Schiphol. "We zijn teleurgesteld dat het aantal passagiers op Schiphol naar verwachting zo hoog ligt", reageert Wouter Lemm van Greenpeace Nederland.

2 uur geleden