Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topman Accell gelooft niet in kwade opzet bij problemen Babboe

Topman Accell gelooft niet in kwade opzet bij problemen Babboe

HEERENVEEN (ANP) - Het kwaliteitssysteem van het geplaagde bakfietsenmerk Babboe functioneerde slecht, maar topman Tjeerd Jegen van moederbedrijf Accell gelooft "niet dat hier met kwade opzet dingen zijn gebeurd". Dat heeft Jegen gezegd in een interview in Het Financieele Dagblad. Babboe is eerder dit jaar in opspraak geraakt doordat verschillende bakfietsmodellen onveilig bleken. Naar die kwestie loopt ook een strafrechtelijk onderzoek.

"Over het strafrechtelijk onderzoek kan ik niets zeggen", geeft Jegen aan in de krant. "Zelf zijn we met een feitenonderzoek gestart naar wat er fout is gegaan. Dat is nog niet afgerond."

Jegen stelt dat hij dus nog geen "harde conclusies" kan geven. "Maar wat ik tot nu toe heb gezien is een bedrijf dat klanttevredenheid zo belangrijk vond, dat elke klant individueel zo snel mogelijk werd geholpen. De klant moest weer kunnen rijden, dat was het doel."

Kapotte frames

Volgens de Accell-topman, die eerder aan het hoofd stond van winkelketen HEMA, was het probleem dat dit niet leidde tot een diepere analyse van de problemen bij Babboe. "Bij een normaal functionerend kwaliteitssysteem gebeurt dit wel."

RTL Nieuws kwam eerder met opnames van vermeende Babboe-medewerkers die kapotte frames in bestelbusjes verstopten. Maar Jegen wil op basis daarvan geen conclusies trekken en vindt dat de lopende onderzoeken antwoorden moeten bieden. Volgens hem is het "tegenwoordig makkelijk om met opnames die je misschien niet helemaal goed uitlegt" dingen in een "bepaald daglicht te zetten".

Terugroepactie

De problemen bij Babboe kosten Accell veel geld. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) verplichtte het merk eerder dit jaar veel bakfietsen terug te roepen en verbood Babboe nieuwe fietsen te verkopen. Tegen de krant zegt Jegen dat de kosten voor het inspecteren, repareren en vervangen van de bakfietsen naar schatting 50 miljoen euro bedragen.

De terugroepactie is nog niet afgerond. Volgens Jegen heeft Babboe zo'n 7500 fietsen opgehaald bij klanten. Het bedrijf heeft inmiddels zo'n 2750 fietsen geïnspecteerd. Bijna achthonderd mensen hebben tot nu toe een vervangend exemplaar gekregen, becijfert de topman in het FD.

Accell zelf gaat ook door een moeilijke periode door de nasleep van de coronapandemie op de fietsenmarkt. De fabrikant, die tevens eigenaar is van fietsmerken als Batavus en Sparta, kampt met een schuld van meer dan een miljard euro. Jegen onderhandelt nu met geldverstrekkers over sanering van schulden.

Meer uit Financieel

AEX-index stijgt na nieuwe records op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met winst begonnen. Beleggers trokken zich op aan een positieve draai op Wall Street. Daar werden aandelen van AI-bedrijven ingeruild voor aandelen in andere sectoren, waardoor de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index op nieuwe recordstanden sloten.

15 minuten geleden
Voorstel Wennink: stel regeringscommissaris voor welvaart aan

DEN HAAG (ANP) - Een onafhankelijke commissaris moet de regering bijstaan om strategische projecten sneller te kunnen uitvoeren. Dat is een van de voorstellen die oud-ASML-topman Peter Wennink doet in zijn rapport met aanbevelingen om de toekomstige welvaart veilig te stellen. Nu dreigt Nederland als land onaantrekkelijk te worden voor bedrijven om in te investeren door vastlopend beleid, waarschuwt Wennink in zijn rapport.

33 minuten geleden
Rapport Wennink: moeilijke keuzes nodig om welvaart te behouden

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet een aantal moeilijke keuzes maken om investeringen te stimuleren en zijn welvaart te behouden. Dat schrijft oud-ASML-topman Peter Wennink in zijn rapport dat hij op verzoek van het kabinet schreef. Om Nederland van het stikstofslot te halen moet ingegrepen worden in de melkveehouderij, staat in het rapport. Ook moet het stelsel voor sociale zekerheid op de schop en sommige energieslurpende industrieën kunnen best uit Nederland verdwijnen, schrijven Wennink en medeopstellers van het rapport.

33 minuten geleden
Reddit spant rechtszaak aan tegen socialemediaverbod Australië

CANBERRA (ANP/RTR) - Berichtenplatform Reddit vecht het deze week ingevoerde socialemediaverbod voor kinderen in Australië aan. Volgens het Amerikaanse bedrijf is het verbod in strijd met de vrijheid van politieke communicatie. Eerder begonnen twee tieners namens een bredere groep al een rechtszaak tegen de nieuwe wet.

1 uur geleden
Centrale bank Rusland: EU-plan voor gebruik tegoeden is illegaal

MOSKOU (ANP/RTR) - De voorstellen van de Europese Unie om de bevroren Russische tegoeden te gebruiken zijn illegaal, zegt de Russische centrale bank. De Bank van Rusland waarschuwt daarbij zich het recht voor te behouden alle beschikbare mechanismen in te zetten om haar belangen te beschermen.

1 uur geleden
Opnieuw minder bedrijven failliet in november

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in november op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 307 bedrijven failliet. Dat zijn 46 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 13 procent. Ten opzichte van oktober nam het aantal faillissementen wel toe, met 21 procent.

2 uur geleden
Nederlandse export van goederen stijgt met bijna 6 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in oktober verder gestegen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vooral meer machines, delfstoffen en elektronische apparaten uitgevoerd. De exportgroei kwam uit op 5,6 procent.

2 uur geleden