Topman Accell gelooft niet in kwade opzet bij problemen Babboe
HEERENVEEN (ANP) - Het kwaliteitssysteem van het geplaagde bakfietsenmerk Babboe functioneerde slecht, maar topman Tjeerd Jegen van moederbedrijf Accell gelooft "niet dat hier met kwade opzet dingen zijn gebeurd". Dat heeft Jegen gezegd in een interview in Het Financieele Dagblad. Babboe is eerder dit jaar in opspraak geraakt doordat verschillende bakfietsmodellen onveilig bleken. Naar die kwestie loopt ook een strafrechtelijk onderzoek.
"Over het strafrechtelijk onderzoek kan ik niets zeggen", geeft Jegen aan in de krant. "Zelf zijn we met een feitenonderzoek gestart naar wat er fout is gegaan. Dat is nog niet afgerond."
Jegen stelt dat hij dus nog geen "harde conclusies" kan geven. "Maar wat ik tot nu toe heb gezien is een bedrijf dat klanttevredenheid zo belangrijk vond, dat elke klant individueel zo snel mogelijk werd geholpen. De klant moest weer kunnen rijden, dat was het doel."
Kapotte frames
Volgens de Accell-topman, die eerder aan het hoofd stond van winkelketen HEMA, was het probleem dat dit niet leidde tot een diepere analyse van de problemen bij Babboe. "Bij een normaal functionerend kwaliteitssysteem gebeurt dit wel."
RTL Nieuws kwam eerder met opnames van vermeende Babboe-medewerkers die kapotte frames in bestelbusjes verstopten. Maar Jegen wil op basis daarvan geen conclusies trekken en vindt dat de lopende onderzoeken antwoorden moeten bieden. Volgens hem is het "tegenwoordig makkelijk om met opnames die je misschien niet helemaal goed uitlegt" dingen in een "bepaald daglicht te zetten".
Terugroepactie
De problemen bij Babboe kosten Accell veel geld. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) verplichtte het merk eerder dit jaar veel bakfietsen terug te roepen en verbood Babboe nieuwe fietsen te verkopen. Tegen de krant zegt Jegen dat de kosten voor het inspecteren, repareren en vervangen van de bakfietsen naar schatting 50 miljoen euro bedragen.
De terugroepactie is nog niet afgerond. Volgens Jegen heeft Babboe zo'n 7500 fietsen opgehaald bij klanten. Het bedrijf heeft inmiddels zo'n 2750 fietsen geïnspecteerd. Bijna achthonderd mensen hebben tot nu toe een vervangend exemplaar gekregen, becijfert de topman in het FD.
Accell zelf gaat ook door een moeilijke periode door de nasleep van de coronapandemie op de fietsenmarkt. De fabrikant, die tevens eigenaar is van fietsmerken als Batavus en Sparta, kampt met een schuld van meer dan een miljard euro. Jegen onderhandelt nu met geldverstrekkers over sanering van schulden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.
6 uur geledenHOLTEN (ANP) - Het bedrijf achter de vleesvervangers van Vivera en De Vegetarische Slager maakt zich zorgen dat EU-landen donderdag instemmen met een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Dit heeft topman Willem van Weede van The Vegetarian Butcher Collective woensdag tegen het ANP gezegd.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.
8 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.
8 uur geleden