Topkoks koken in coronatijd gezamenlijk voor hun gasten
AMSTERDAM (ANP) - Vijf bekende topkoks gaan deze zomermaanden aan het werk in, wat ze noemen, "het grootste 1,5 meterrestaurant van Nederland". In de Westergas in Amsterdam krijgen elke avond honderd mensen een exclusief vijfgangenmenu voorgeschoteld.
Tweesterrenrestaurants Parkheuvel (Rotterdam), 212 (Amsterdam) en De Lindehof (Nuenen) doen aan het gastronomische evenement mee, evenals Mos uit Amsterdam en De Nederlanden in Vreeland, die allebei één Michelinster hebben.
Omdat het gebouw in de hoofdstad enorm groot is, kunnen de richtlijnen van gezondheidsinstituut RIVM goed worden nageleefd, laat de organisatie weten. Wie aan wil schuiven tijdens het project 'Rond de Tafel: het nieuwe dineren op anderhalve meter afstand' moet van tevoren reserveren.
De chef-koks achter de potten en pannen zijn Erik van Loo van Parkheuvel, Richard van Oostenbrugge (212), Egon van Hoof (Mos), Soenil Bahadoer van De Lindehof en Wilco Berends van De Nederlanden. Wie het water nu al in de mond loopt, kan vanaf zaterdag 12.00 uur reserveren op ronddetafel.amsterdam. De actie loopt van 1 juli tot en met 31 augustus.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
33 minuten geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
3 uur geledenDE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.
4 uur geledenDE MEERN (ANP) - Klimaatdemonstranten van XR proberen zaterdag de A12 te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Ze doen een poging ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. Maar de politie weet dit tot nu toe te voorkomen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht op nieuwjaarsdag twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.
5 uur geleden