Topkoks koken in coronatijd gezamenlijk voor hun gasten
AMSTERDAM (ANP) - Vijf bekende topkoks gaan deze zomermaanden aan het werk in, wat ze noemen, "het grootste 1,5 meterrestaurant van Nederland". In de Westergas in Amsterdam krijgen elke avond honderd mensen een exclusief vijfgangenmenu voorgeschoteld.
Tweesterrenrestaurants Parkheuvel (Rotterdam), 212 (Amsterdam) en De Lindehof (Nuenen) doen aan het gastronomische evenement mee, evenals Mos uit Amsterdam en De Nederlanden in Vreeland, die allebei één Michelinster hebben.
Omdat het gebouw in de hoofdstad enorm groot is, kunnen de richtlijnen van gezondheidsinstituut RIVM goed worden nageleefd, laat de organisatie weten. Wie aan wil schuiven tijdens het project 'Rond de Tafel: het nieuwe dineren op anderhalve meter afstand' moet van tevoren reserveren.
De chef-koks achter de potten en pannen zijn Erik van Loo van Parkheuvel, Richard van Oostenbrugge (212), Egon van Hoof (Mos), Soenil Bahadoer van De Lindehof en Wilco Berends van De Nederlanden. Wie het water nu al in de mond loopt, kan vanaf zaterdag 12.00 uur reserveren op ronddetafel.amsterdam. De actie loopt van 1 juli tot en met 31 augustus.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal minderjarige drugsuithalers is de afgelopen jaren sterk gestegen. Waar in 2020 nog 1 procent van de aangehouden uithalers minderjarig was, lag dat aandeel vorig jaar op ruim 22 procent. Dat meldt het CBS op basis van onderzoek van de Zeehavenpolitie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De hoofdrijbaan van de A16 bij Rotterdam is ook in noordelijke richting weer open voor verkeer. Eerder in de nacht vonden op dat deel van de weg nog herstelwerkzaamheden plaats, nadat donderdagmiddag een vrachtwagen vlam had gevat.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De huurprijzen op de vrije markt zijn in de eerste drie maanden van dit jaar harder gestegen dan de prijzen voor koopwoningen. Dat stellen woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius na een analyse.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.
13 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beëindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.
15 uur geleden