Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topjaar tennisser Koolhof eindigt in halve finales ATP Finals

Topjaar tennisser Koolhof eindigt in halve finales ATP Finals

TURIJN (ANP) - Dubbelspecialist Wesley Koolhof heeft zijn succesvolle tennisseizoen niet kunnen afsluiten met een plek in de eindstrijd van de ATP Finals. De 33-jarige Nederlander bleef in Turijn met zijn Britse partner Neal Skupski steken in de halve finales. De Amerikaan Rajeev Ram en de Brit Joe Salisbury waren in twee sets te sterk voor de nummers 1 van de wereld in het dubbelspel: 7-6 (7) 6-4. Ruim twee maanden geleden moesten Koolhof en Skupski het in de finale van de US Open ook al afleggen tegen Ram en Salisbury.

De Nederlander en de Brit wonnen in hun eerste seizoen als koppel zeven toernooien op de ATP Tour en ze sluiten het jaar af als nummer 1 in de dubbelranking. Op de ATP Finals wisten ze hun status echter niet waar te maken. Koolhof en Skupski verloren in de groepsfase van de Kroaten Nikola Mektic en Mate Pavic, maar bereikten desondanks toch de halve finales. Daarin troffen ze met Ram (38) en Salisbury (30) de winnaars van de andere poule. De Amerikaan en de Brit hadden in Turijn al hun groepswedstrijden gewonnen en waren zaterdag ook te sterk voor Koolhof en Skupski.

Koolhof sluit nu aan bij het Nederlandse Daviscupteam, dat het dinsdag in de Spaanse stad Málaga opneemt tegen Australië. Inzet van die ontmoeting is een plek in de halve finales van het landentoernooi.

Met Jean-Julien Rojer deed nog een Nederlandse tennisser mee aan het dubbeltoernooi op de ATP Finals. De 41-jarige Rojer bleef met zijn partner Marcelo Arévalo uit El Salvador steken in de groepsfase. Rojer is niet opgeroepen voor Oranje. Captain Paul Haarhuis koos voor Koolhof en Matwé Middelkoop als de dubbelaars.

Meer uit Sport

Sporters delen zorgen om mogelijke vermissing shorttracker Roes

DEN HAAG (ANP) - Shorttracker Sven Roes wordt volgens verschillende collega's vermist. Op sociale media wordt gevraagd uit te kijken naar de 26-jarige sporter. Het vermissingsbericht is onder meer gedeeld door de shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout, shorttrackster Xandra Velzeboer en schaatsster Antoinette Rijpma-de Jong.

12 minuten geleden
Red Bull-teambaas Mekies biedt Verstappen excuses aan na crash

SPIELBERG (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull heeft zijn excuses aangeboden aan Max Verstappen na de crash van de Nederlander tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot eerder op zaterdag op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.

13 uur geleden
Zwemster Steenbergen verbetert wereldrecord op 100 meter vrij

ROME (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij wedstrijden in Rome het wereldrecord op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige Nederlandse noteerde een tijd van 51,68. Ze was daarmee een fractie sneller dan de Zweedse Sarah Sjöström (51,71), die het record sinds 2017 in handen had.

14 uur geleden
Turnster Sanne Wevers vond rentree wel 'even heftig'

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is opgelucht dat ze haar eerste wedstrijd achter de rug heeft. Bij de Nederlandse titelstrijd in Ahoy turnde ze haar eerste toernooi sinds de Olympische Spelen van Parijs en kwam ze in actie op balk (13,500) en brug (11,800).

15 uur geleden
Eerste titel tennisser Davidovich Fokina na vijf verloren finales

SANTA PONSA (ANP/AFP) - Tennisser Alejandro Davidovich Fokina heeft op Mallorca zijn eerste ATP-titel veroverd. Hij verloor zijn vijf eerdere finales op het hoogste niveau. De 27-jarige Spanjaard versloeg in de eindstrijd op Mallorca de Amerikaan Ethan Quinn met 7-6 (4) 6-3. Hij is op het Spaanse eiland de opvolger van Tallon Griekspoor, die vorig jaar het voorbereidingstoernooi op Wimbledon won.

16 uur geleden
Nederlandse meerkamptitels turnen voor Visser en debutant Enser

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser en turner Aaron Enser hebben bij de Nederlandse kampioenschappen in Ahoy de meerkamptitels gewonnen. Voor Enser, die dit jaar debuteert bij de senioren, is het zijn eerste meerkamptitel. Visser greep voor de vierde keer in haar loopbaan meerkampgoud, na eerdere overwinningen in 2023, 2022 en 2019.

16 uur geleden
Van den Goorbergh doorstaat 'Turks stoombad' bij TT Assen

ASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh was tevreden met zijn veertiende tijd in de kwalificatie voor de TT van Assen. De 20-jarige Moto2-rijder moest kort na elkaar twee sessies afwerken op het smoorhete circuit van Assen en dat viel hem niet mee. "In het racepak is het een sauna en dan met de motor erbij heb je een Turks stoombad. Het was aardig warm", zei hij na afloop.

17 uur geleden