Topgolfers kunnen vanaf 2028 de bal minder ver slaan
LONDEN (ANP/RTR) - De regels in het golf ondergaan vanaf 2028 een ingrijpende verandering voor de profspelers. De golfbal wordt zodanig aangepast, dat er minder ver kan worden geslagen. De topspelers leveren zo'n 5 procent in van de maximale afstand die ze kunnen slaan. Dat is 13 tot en met 15 meter minder ver dan ze nu halen.
De nieuwe eisen aan de golfbal zijn bedacht door de Britse R&A en de Amerikaanse USGA, de twee leidinggevende bestuursorganen in het mondiale golf. Zij hebben uitgebreid onderzoek gedaan en zijn tot de conclusie gekomen dat de golfsport baat heeft bij het verkorten van de afstanden die kunnen worden geslagen.
De golfsport heeft zich de afgelopen jaren sterk ontwikkeld. Spelers zijn de bal steeds verder gaan slaan en veel golfbanen zijn daardoor te kort geworden. Aanpassingen zijn duur en hebben gevolgen voor het milieu. Er zijn ook klachten over de aard van spel. De bal heel ver kunnen slaan heeft nadelige gevolgen voor andere, meer creatieve vaardigheden.
Duurzame toekomst
"Wij zijn ervan overtuigd dat dit besluit een van de belangrijkste manieren is om een duurzame toekomst voor golf te waarborgen, de integriteit van het spel te beschermen en aan onze milieuverantwoordelijkheden te voldoen", zegt Martin Slumbers, de hoogste baas van de R&A.
"Niets doen is geen optie", aldus USGA-topman Mike Whan. "We zouden tekortschieten in onze verantwoordelijkheid om de toekomst van het spel te beschermen als we nu niet de juiste actie ondernemen."
Meer uit Sport
BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
24 minuten geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
30 minuten geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
1 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
1 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
5 uur geledenROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.
19 uur geleden