Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topgeneraal VS bepleit permanente bases in oostelijke NAVO-landen

Topgeneraal VS bepleit permanente bases in oostelijke NAVO-landen

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De hoogste militaire functionaris in de VS heeft zich uitgesproken voor het vestigen van permanente bases in NAVO-landen in Oost-Europa. De topgeneraal, Mark Milley, deed zijn uitspraken dinsdag in het Congres, waar hij voor het eerst verscheen sinds de Russische invasie van Oekraïne eind februari.

Milley zei dat hij sowieso voor "enige tijd" een grotere aanwezigheid van de VS in de regio verwacht, nu de duur van het conflict in Oekraïne vermoedelijk "in jaren zal moeten worden gemeten". "Mijn advies zou zijn om permanente bases te creëren, maar niet permanent te stationeren", hield Milley de volksvertegenwoordigers voor. "Dus dan krijg je rotatietroepen die door permanente bases rouleren," zei hij.

Europese bondgenoten, inclusief Polen, Roemenië en de Baltische staten, zouden volgens Milley "zeer, zeer bereid" zijn om bases voor Amerikaanse troepen te bouwen en te betalen. Minister van Defensie Lloyd Austin, ook als spreker aanwezig in het Congres, voegde eraan toe: "Als de NAVO het gepast acht om haar fysieke aanwezigheid (in Oost-Europa) te veranderen, dan zullen we daar zeker deel van uitmaken", zei Austin.

Rusland is fel gekant tegen een permanente stationering van NAVO-gevechtstroepen in de Oost-Europese staten, daarbij verwijzend naar een akkoord uit de jaren negentig. Rusland eist van Oekraïne dat het zich nooit aan zal sluiten bij de NAVO.

Meer uit Buitenland

Kallas: niet in val Rusland trappen om naam EU-gezant te noemen

LIMASSOL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas vindt dat de EU niet in de val van Rusland moet trappen door nu een gezant aan te wijzen voor de onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland. "Onderhandelen is altijd teamwork. Je hebt een 'good cop' en een 'bad cop' en je hebt een strategie. De inhoud is veel belangrijker dan de persoon", zei Kallas voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.

38 minuten geleden
Trump eist weer miljardenvergoeding van Amerikaanse zakenkrant

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump klaagt zakenkrant Wall Street Journal weer aan. Hij eist minstens 10 miljard dollar aan compensatie vanwege berichtgeving over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.

1 uur geleden
Doden door brand bij kostschool in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR/AFP) - Een Keniaanse kostschool is getroffen door een dodelijke brand in een slaapzaal. Er zijn volgens een politiebron zestien doden gevallen, vooral kinderen. Daarnaast zouden 73 gewonden naar een ziekenhuis zijn gebracht.

1 uur geleden
Honderden goudstaven gevonden in huis voormalige CIA-functionaris

RICHMOND (ANP) - Een ex-functionaris van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA is opgepakt na de vondst van 303 goudstaven in zijn huis. Hij zou het goud met een waarde van ruim 40 miljoen dollar (circa 34,5 miljoen euro) van zijn werk mee naar huis hebben genomen, melden Amerikaanse media.

1 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde meldt aanval op Amerikaanse basis

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.

4 uur geleden
Israël valt Hezbollah aan in Libanese stad Tyrus

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) meldt in de nacht van woensdag op donderdag te zijn begonnen met aanvallen op Hezbollah-infrastructuur in de Zuid-Libanese stad Tyrus.

4 uur geleden
VS leggen sancties op aan Iraanse autoriteit Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian ⁠Gulf ‌Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.

5 uur geleden