Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topgeneraal VS bepleit permanente bases in oostelijke NAVO-landen

Topgeneraal VS bepleit permanente bases in oostelijke NAVO-landen

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De hoogste militaire functionaris in de VS heeft zich uitgesproken voor het vestigen van permanente bases in NAVO-landen in Oost-Europa. De topgeneraal, Mark Milley, deed zijn uitspraken dinsdag in het Congres, waar hij voor het eerst verscheen sinds de Russische invasie van Oekraïne eind februari.

Milley zei dat hij sowieso voor "enige tijd" een grotere aanwezigheid van de VS in de regio verwacht, nu de duur van het conflict in Oekraïne vermoedelijk "in jaren zal moeten worden gemeten". "Mijn advies zou zijn om permanente bases te creëren, maar niet permanent te stationeren", hield Milley de volksvertegenwoordigers voor. "Dus dan krijg je rotatietroepen die door permanente bases rouleren," zei hij.

Europese bondgenoten, inclusief Polen, Roemenië en de Baltische staten, zouden volgens Milley "zeer, zeer bereid" zijn om bases voor Amerikaanse troepen te bouwen en te betalen. Minister van Defensie Lloyd Austin, ook als spreker aanwezig in het Congres, voegde eraan toe: "Als de NAVO het gepast acht om haar fysieke aanwezigheid (in Oost-Europa) te veranderen, dan zullen we daar zeker deel van uitmaken", zei Austin.

Rusland is fel gekant tegen een permanente stationering van NAVO-gevechtstroepen in de Oost-Europese staten, daarbij verwijzend naar een akkoord uit de jaren negentig. Rusland eist van Oekraïne dat het zich nooit aan zal sluiten bij de NAVO.

Meer uit Buitenland

Gedetineerden protesteren tegen marteling in Venezolaanse cel

BARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.

1 uur geleden
Twee zwemmers verdronken aan Franse kust door sterke stroming

LACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.

2 uur geleden
WHO meldt 900 vermoedelijke ebolabesmettingen in DRC

GENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.

2 uur geleden
Arabische staten veroordelen Ben-Gvir om behandeling flotilla

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.

4 uur geleden
Exitpolls: uiterst rechts op winst bij verkiezingen Cyprus

NICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.

4 uur geleden
China stuurt ruimtevaarder voor een jaar naar de ruimte

JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.

8 uur geleden
Netanyahu: Trump wil met Iran-akkoord nucleaire dreiging wegnemen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.

8 uur geleden