Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topgeneraal Israël: strijd in het noorden gaat volgende fase in

Topgeneraal Israël: strijd in het noorden gaat volgende fase in

MAJDAL SHAMS (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) wil de strijd in het noorden van het land opvoeren na de aanval op een voetbalveld in Majdal Shams van zaterdag, zegt topmilitair Herzi Halevi volgens Israëlische media. Volgens Halevi gaat de strijd "de volgende fase" in, al laat hij in het midden wat hij daarmee bedoelt.

Halevi zegt dat hij zeker weet vanaf welke plek de raket gelanceerd en dat het ging om een Falaq-raket. "Dit is een Hezbollahraket. En wie zo'n raket afvuurt in stedelijk gebied wil burgers doden, wil kinderen doden", zegt Halevi in een filmpje dat is verspreid via sociale media waar The Times of Israel over schrijft. Hezbollah ontkent betrokkenheid.

"We voeren onze paraatheid voor de volgende fase in de gevechten in het noorden sterk op, terwijl we de strijd in Gaza voortzetten. We weten hoe we zelfs op grote afstand van de staat Israël kunnen aanvallen", aldus de chef van de generale staf.

Bij de aanval op een voetbalveld in Majdal Shams op de bezette Golanhoogte kwamen ten minste twaalf jonge mensen om het leven. De slachtoffers waren volgens de IDF 10 tot 20 jaar oud. Achttien anderen raakten volgens de hulpdiensten gewond. Premier Benjamin Netanyahu heeft al aangekondigd dat de aanval op een ongekende manier beantwoord wordt.

Meer uit Buitenland

Rubio naar Vaticaan na ruzie tussen Trump en de paus

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.

1 uur geleden
Israël beveelt vertrek uit elf dorpen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.

3 uur geleden
Trump: fors meer dan 5000 militairen weg uit Duitsland

WEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.

10 uur geleden
Trump: nieuwe luchtaanvallen op Iran mogelijk

WEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.

11 uur geleden
Jordanië voert luchtaanvallen uit in Syrië tegen drugshandel

DAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.

11 uur geleden
Illegale rave in Frankrijk trekt tienduizenden feestgangers

BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.

13 uur geleden
Iran: keuze tussen oorlog en diplomatie is nu aan de VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.

16 uur geleden