Topgeneraal Israël: strijd in het noorden gaat volgende fase in
MAJDAL SHAMS (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) wil de strijd in het noorden van het land opvoeren na de aanval op een voetbalveld in Majdal Shams van zaterdag, zegt topmilitair Herzi Halevi volgens Israëlische media. Volgens Halevi gaat de strijd "de volgende fase" in, al laat hij in het midden wat hij daarmee bedoelt.
Halevi zegt dat hij zeker weet vanaf welke plek de raket gelanceerd en dat het ging om een Falaq-raket. "Dit is een Hezbollahraket. En wie zo'n raket afvuurt in stedelijk gebied wil burgers doden, wil kinderen doden", zegt Halevi in een filmpje dat is verspreid via sociale media waar The Times of Israel over schrijft. Hezbollah ontkent betrokkenheid.
"We voeren onze paraatheid voor de volgende fase in de gevechten in het noorden sterk op, terwijl we de strijd in Gaza voortzetten. We weten hoe we zelfs op grote afstand van de staat Israël kunnen aanvallen", aldus de chef van de generale staf.
Bij de aanval op een voetbalveld in Majdal Shams op de bezette Golanhoogte kwamen ten minste twaalf jonge mensen om het leven. De slachtoffers waren volgens de IDF 10 tot 20 jaar oud. Achttien anderen raakten volgens de hulpdiensten gewond. Premier Benjamin Netanyahu heeft al aangekondigd dat de aanval op een ongekende manier beantwoord wordt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.
4 uur geledenMADRID (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia heeft voor het eerst gereageerd op de ontwikkelingen in Venezuela van de afgelopen dagen. In een Spaanstalige videoboodschap die hij zondagavond via X, Facebook en Instagram verspreidde, zei hij dat het vertrek van president Nicolás Maduro een "belangrijke stap, maar niet genoeg" is. In de video verwijst González naar zichzelf als "president" en "leider" van Venezuela.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen te stoppen met het "bedreigen" van Groenland, nadat president Donald Trump tegen het Amerikaanse blad The Atlantic had gezegd dat zijn land het "absoluut" nodig heeft. Het Deense gebied is volgens Trump "omringd door Russische en Chinese schepen".
8 uur geledenCRANS (ANP/AFP) - Alle slachtoffers van de brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana zijn geïdentificeerd, melden de autoriteiten. De brand rond de jaarwisseling in bar Le Constellation, die mogelijk werd veroorzaakt door vuurwerkfonteinen in flessen, eiste veertig levens. Nog eens 119 mensen raakten gewond, voornamelijk tieners en jongvolwassenen.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De landen van de EU, met uitzondering van Hongarije, hebben zondag "alle betrokkenen" in Venezuela opgeroepen tot terughoudendheid. Ze stellen dat respect voor de wil van het Venezolaanse volk de enige manier is om de democratie in het land te herstellen. Zaterdag namen Amerikaanse militairen president Nicolás Maduro in Caracas gevangen en brachten hem naar de VS.
10 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - De buit van de spectaculaire inbraak in een Duitse bank in Gelsenkirchen zou wel eens meer dan 100 miljoen euro kunnen bedragen. Dat meldden bronnen binnen de veiligheidsdiensten zondag aan persbureau dpa. De buit was aanvankelijk geschat op het bedrag waarvoor het verzekerd was, zo'n 30 miljoen euro.
10 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Een glasvezelkabel van een particulier bedrijf is beschadigd in de Oostzee, laat de Letse premier Evika Silina weten. De omstandigheden van het incident worden onderzocht.
11 uur geleden