Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topgeneraal Israël: strijd in het noorden gaat volgende fase in

Topgeneraal Israël: strijd in het noorden gaat volgende fase in

MAJDAL SHAMS (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) wil de strijd in het noorden van het land opvoeren na de aanval op een voetbalveld in Majdal Shams van zaterdag, zegt topmilitair Herzi Halevi volgens Israëlische media. Volgens Halevi gaat de strijd "de volgende fase" in, al laat hij in het midden wat hij daarmee bedoelt.

Halevi zegt dat hij zeker weet vanaf welke plek de raket gelanceerd en dat het ging om een Falaq-raket. "Dit is een Hezbollahraket. En wie zo'n raket afvuurt in stedelijk gebied wil burgers doden, wil kinderen doden", zegt Halevi in een filmpje dat is verspreid via sociale media waar The Times of Israel over schrijft. Hezbollah ontkent betrokkenheid.

"We voeren onze paraatheid voor de volgende fase in de gevechten in het noorden sterk op, terwijl we de strijd in Gaza voortzetten. We weten hoe we zelfs op grote afstand van de staat Israël kunnen aanvallen", aldus de chef van de generale staf.

Bij de aanval op een voetbalveld in Majdal Shams op de bezette Golanhoogte kwamen ten minste twaalf jonge mensen om het leven. De slachtoffers waren volgens de IDF 10 tot 20 jaar oud. Achttien anderen raakten volgens de hulpdiensten gewond. Premier Benjamin Netanyahu heeft al aangekondigd dat de aanval op een ongekende manier beantwoord wordt.

Meer uit Buitenland

Krant: Rusland stoorde gps tijdens vlucht Britse defensieminister

KYIV (ANP) - Rusland is vermoedelijk verantwoordelijk voor het storen van vluchtsystemen van een Brits regeringstoestel afgelopen week. Dat meldt de Kyiv Independent op basis van een anonieme Britse defensiefunctionaris, die daarmee eerdere berichtgeving van The Times kracht bijzet. Aan boord was onder meer defensieminister John Healey, die onderweg was naar het Verenigd Koninkrijk vanuit Estland.

43 minuten geleden
Libanese president hekelt Israëlische bezetting op Bevrijdingsdag

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun noemt de terugtrekking van Israël uit zijn land "niet onderhandelbaar", meldt persbureau NNA. Hoewel niet nieuw, komen de woorden op een symbolisch moment: Libanon viert jaarlijks op 25 mei Bevrijdingsdag, de dag die het einde markeerde van de Israëlische bezetting van het zuiden van Libanon in 2000.

1 uur geleden
Iran: voortgang in gesprekken VS, maar akkoord nog niet in zicht

TEHERAN (ANP) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat op veel punten in de onderhandelingen met de Verenigde Staten voortgang is gemaakt. Toch betekent dat volgens Teheran niet dat Iran daarmee ook dicht bij het tekenen van een akkoord met de Amerikanen is. Een verandering in de positie van de Amerikanen zou een handtekening in de weg staan, aldus de woordvoerder.

2 uur geleden
Iraanse onderhandelaar Qalibaf opnieuw parlementsvoorzitter

TEHERAN (ANP) - Mohammad Bagher Qalibaf is opnieuw benoemd tot voorzitter van het Iraanse parlement. Daartoe heeft het parlement besloten, meldt persbureau Fars. Naast parlementsvoorzitter is Qalibaf een belangrijke Iraanse onderhandelaar in de vredesgesprekken met de Verenigde Staten en bemiddelaar Pakistan.

2 uur geleden
Israël draagt Libanezen in zuiden op veilig onderkomen te zoeken

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft de evacuatie bevolen van de inwoners van tien plaatsen in het zuiden van Libanon, in de regio's Nabatieh en Jezzine. "In het licht van de schendingen van de afspraken van het bestand door de terreurorganisatie Hezbollah, ziet de Israëlische krijgsmacht zich gedwongen met geweld op te treden. Het doel is niet jullie te schaden", aldus legerzegsman Avichay Adraee tegen de inwoners van het gebied.

3 uur geleden
Jaarlijkse hadj-pelgrimstocht begonnen in Mekka

MEKKA (ANP/AFP) - In het Saudische Mekka is de hadj begonnen, de jaarlijkse pelgrimstocht die moslims geacht worden minimaal eens in hun leven te maken. In het nabijgelegen Mina zijn daartoe miljoenen tenten opgebouwd, om de vele pelgrims op te vangen. Meer dan anderhalf miljoen gelovigen zouden al zijn gearriveerd.

3 uur geleden
Rubio: deal met Iran is ook maandag nog mogelijk

NEW DELHI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, bestaat er nog steeds een kans dat er maandag een deal wordt gesloten tussen de Verenigde Staten en Iran.

4 uur geleden