Topgeneraal Israël: strijd in het noorden gaat volgende fase in
MAJDAL SHAMS (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) wil de strijd in het noorden van het land opvoeren na de aanval op een voetbalveld in Majdal Shams van zaterdag, zegt topmilitair Herzi Halevi volgens Israëlische media. Volgens Halevi gaat de strijd "de volgende fase" in, al laat hij in het midden wat hij daarmee bedoelt.
Halevi zegt dat hij zeker weet vanaf welke plek de raket gelanceerd en dat het ging om een Falaq-raket. "Dit is een Hezbollahraket. En wie zo'n raket afvuurt in stedelijk gebied wil burgers doden, wil kinderen doden", zegt Halevi in een filmpje dat is verspreid via sociale media waar The Times of Israel over schrijft. Hezbollah ontkent betrokkenheid.
"We voeren onze paraatheid voor de volgende fase in de gevechten in het noorden sterk op, terwijl we de strijd in Gaza voortzetten. We weten hoe we zelfs op grote afstand van de staat Israël kunnen aanvallen", aldus de chef van de generale staf.
Bij de aanval op een voetbalveld in Majdal Shams op de bezette Golanhoogte kwamen ten minste twaalf jonge mensen om het leven. De slachtoffers waren volgens de IDF 10 tot 20 jaar oud. Achttien anderen raakten volgens de hulpdiensten gewond. Premier Benjamin Netanyahu heeft al aangekondigd dat de aanval op een ongekende manier beantwoord wordt.
Meer uit Buitenland
ANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.
41 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran. Voordat hij in Washington op het vliegtuig stapte, zei hij tegen journalisten dat hij hoopt op een positieve uitkomst. Vanaf zaterdag gaan de VS en Iran praten over een definitief einde aan de oorlog.
48 minuten geledenHELSINKI (ANP/BLOOMBERG) - Finland probeert de zorgen te sussen over het schrappen van het verbod op het stationeren van kernwapens op zijn grondgebied. De Finse regering wil officieel verklaren dat de verwoestende wapens niet welkom zijn zolang het geen oorlog is.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israël heeft Spanje de toegang tot het civiel-militair coördinatiecentrum (CMCC) ontzegd. Hier wordt de uitvoering van het Amerikaanse vredesplan voor de Gazastrook gecoördineerd. Volgens de Israëlische buitenlandminister Gideon Saar heeft Spanje een "openlijk anti-Israëlische houding" aangenomen en hierdoor "elk vermogen verloren om een constructieve rol te spelen".
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump uitgenodigd voor een uitgebreid diner in het beroemde paleis van Versailles. Trump wordt verwacht op de topconferentie van landen van de G7 die dit jaar in Évian-les-Bains wordt gehouden aan het Meer van Genève.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP/AFP/BELGA) - Het Antwerpse havenbedrijf hoopt dat de haven van de Belgische stad binnen een dag weer volledig operationeel is. In de op een na grootste haven van Europa ontstond donderdagavond een groot olielek, waardoor het scheepvaartverkeer er zo goed als stil ligt.
4 uur geleden