Topfunctionaris Wagner begraven na vliegtuigcrash
SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Een topfunctionaris van het Russische huurlingenbedrijf Wagner is dinsdag in Sint-Petersburg begraven, bijna een week nadat hij volgens Rusland samen met baas Jevgeni Prigozjin omkwam bij een vliegtuigcrash. Bij het afscheid van Valeri Tsjekalov waren naast nabestaanden tientallen anderen aanwezig, onder wie huurlingen en medewerkers van Prigozjins andere bedrijven.
Tsjekalov was het hoofd van Wagners logistieke operaties. Hij stond samen met Prigozjin en andere Wagnertopfunctionarissen op de passagierslijst van een privévliegtuig dat op 23 augustus van Moskou naar Sint-Petersburg vloog. Alle zeven passagiers en drie bemanningsleden stierven toen het toestel plots neerstortte. De toedracht van de crash is niet bekend.
Wanneer en waar de begrafenis van Prigozjin plaatsvindt, is niet bekend. Volgens een woordvoerder van het Kremlin is dat een zaak voor de nabestaanden. Hij heeft ook gezegd dat president Vladimir Poetin niet naar de uitvaart zal gaan. De twee waren jarenlang bevriend. Poetin noemde Prigozjin een dag na de crash een "man met een moeilijk lot", iemand die "grote fouten" had gemaakt en een getalenteerd zakenman.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu laat een onderzoek instellen naar de anonieme bronnen die in de bekroonde documentaire NAZA over de oorlog in Gaza voorkomen. Hij heeft "de stafchef van het leger, het hoofd van veiligheidsdienst Shin Bet en de landsadvocaat" aan het werk gezet, aldus een verklaring van zijn kantoor.
51 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Rusland een energiecentrale heeft aangevallen nadat de Amerikaanse president Donald Trump een "energiebestand" tussen de twee landen had aangekondigd.
53 minuten geledenKHARTOEM (ANP/AFP/DPA) - Door luchtaanvallen zaterdag op een goudmijn aan de grens tussen Soedan en Egypte zijn tientallen mensen om het leven gekomen. Dat meldt onder meer Sudan Doctors Network, een vereniging van medische professionals.
54 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele tienduizenden mensen hebben zondag deelgenomen aan de Klimaatmars 2026 in de Belgische hoofdstad Brussel. Officiële deelnamecijfers van de politie en organisatie volgen nog, aldus persbureau Belga.
4 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een dag na de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad heeft een onbekend projectiel opnieuw een terminal van de luchthaven geraakt, meldt de door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie die strijdt tegen de Houthi-rebellen in Jemen. Volgens de Saudische luchtvaartautoriteit is door de aanval een onbekend aantal mensen gewond geraakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne en Rusland hebben overeenstemming bereikt over een "energiebestand", meldt de Amerikaanse president Donald Trump op sociale media. Dat betekent dat beide landen geen aanvallen meer zullen uitvoeren op elkaars energievoorzieningen.
7 uur geledenDJIBOUTI (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een boot voor de kust van Djibouti is opgelopen tot 139, nadat er nog eens dertig lichamen zijn geborgen. Dat meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de Verenigde Naties. Ongeveer 84 mensen worden nog vermist na de scheepsramp.
7 uur geleden