Topfunctionaris Wagner begraven na vliegtuigcrash
SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Een topfunctionaris van het Russische huurlingenbedrijf Wagner is dinsdag in Sint-Petersburg begraven, bijna een week nadat hij volgens Rusland samen met baas Jevgeni Prigozjin omkwam bij een vliegtuigcrash. Bij het afscheid van Valeri Tsjekalov waren naast nabestaanden tientallen anderen aanwezig, onder wie huurlingen en medewerkers van Prigozjins andere bedrijven.
Tsjekalov was het hoofd van Wagners logistieke operaties. Hij stond samen met Prigozjin en andere Wagnertopfunctionarissen op de passagierslijst van een privévliegtuig dat op 23 augustus van Moskou naar Sint-Petersburg vloog. Alle zeven passagiers en drie bemanningsleden stierven toen het toestel plots neerstortte. De toedracht van de crash is niet bekend.
Wanneer en waar de begrafenis van Prigozjin plaatsvindt, is niet bekend. Volgens een woordvoerder van het Kremlin is dat een zaak voor de nabestaanden. Hij heeft ook gezegd dat president Vladimir Poetin niet naar de uitvaart zal gaan. De twee waren jarenlang bevriend. Poetin noemde Prigozjin een dag na de crash een "man met een moeilijk lot", iemand die "grote fouten" had gemaakt en een getalenteerd zakenman.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van zaterdag op zondag aanvallen uitgevoerd op Amerikaanse militaire doelen in Koeweit en Bahrein. De Iraanse Revolutionaire Garde meldt dat de acties een vergelding waren voor Amerikaanse aanvallen op Iraans grondgebied.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft aangekondigd geld vrij te maken voor het opzetten van een nieuwe gezamenlijke vloot met Nederland. Het Nederlandse ministerie van Defensie heeft bevestigd de intentie te hebben om samen te werken met de Britten om nieuwe zogenoemde amfibische transportschepen te verwerven.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft verklaard na de volgende verkiezingen een brede nationale coalitie te willen vormen. Hij geeft nu leiding aan de meest rechtse regering die Israël ooit gehad heeft, maar daar lijkt hij zich van te willen distantiëren.
9 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - In Venezuela heeft een nieuwe aardbeving plaatsgevonden, ongeveer in hetzelfde gebied als waar de twee verwoestende aardbevingen van donderdag waren. De nieuwste beving had een kracht van 5.6, meldt het Europees-Mediterraans Seismologisch Centrum (EMSC).
10 uur geledenBELGRADO (ANP/RTR) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft vervroegde verkiezingen aangekondigd. Daarmee lijkt hij toe te geven aan de belangrijkste eis van de demonstranten die al ruim anderhalf jaar protesteren tegen zijn regering.
11 uur geledenLA GUAIRA (ANP/RTR) - Het dodental in Venezuela na de twee verwoestende aardbevingen van donderdag is opgelopen tot 1430, maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodriguez bekend. Er zijn volgens hem 3200 mensen gewond geraakt en 3100 mensen dakloos geworden.
11 uur geledenBERLIJN (ANP) - De politie van Berlijn heeft zaterdag twee waterkanonnen ingezet, maar dit keer niet om demonstranten uit elkaar te drijven. Agenten in de Duitse hoofdstad gebruikten de spuiten nu om burgers af te koelen die last hebben van de uitzonderlijke hitte, melden Duitse media als Tagesspiegel en Bild.
11 uur geleden