Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topfunctionaris Wagner begraven na vliegtuigcrash

Topfunctionaris Wagner begraven na vliegtuigcrash

SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Een topfunctionaris van het Russische huurlingenbedrijf Wagner is dinsdag in Sint-Petersburg begraven, bijna een week nadat hij volgens Rusland samen met baas Jevgeni Prigozjin omkwam bij een vliegtuigcrash. Bij het afscheid van Valeri Tsjekalov waren naast nabestaanden tientallen anderen aanwezig, onder wie huurlingen en medewerkers van Prigozjins andere bedrijven.

Tsjekalov was het hoofd van Wagners logistieke operaties. Hij stond samen met Prigozjin en andere Wagnertopfunctionarissen op de passagierslijst van een privévliegtuig dat op 23 augustus van Moskou naar Sint-Petersburg vloog. Alle zeven passagiers en drie bemanningsleden stierven toen het toestel plots neerstortte. De toedracht van de crash is niet bekend.

Wanneer en waar de begrafenis van Prigozjin plaatsvindt, is niet bekend. Volgens een woordvoerder van het Kremlin is dat een zaak voor de nabestaanden. Hij heeft ook gezegd dat president Vladimir Poetin niet naar de uitvaart zal gaan. De twee waren jarenlang bevriend. Poetin noemde Prigozjin een dag na de crash een "man met een moeilijk lot", iemand die "grote fouten" had gemaakt en een getalenteerd zakenman.

Meer uit Buitenland

VS leggen sancties op aan Iraanse autoriteit Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian ⁠Gulf ‌Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.

28 minuten geleden
CNN: VS starten onderzoek naar Trump-aanklager E. Jean Carroll

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.

2 uur geleden
Jill Biden: ik dacht dat Joe beroerte kreeg in debat met Trump

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.

2 uur geleden
Verenigde Staten voeren nieuwe aanvallen uit op Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.

2 uur geleden
Iraanse media melden explosies nabij havenstad Bandar Abbas

TEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.

2 uur geleden
Trump: geen zorgen om politieke gevolgen van oorlog met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gezegd dat hij zich geen zorgen maakt over de politieke gevolgen van een langdurig conflict met Iran. Hij deed die uitspraak tijdens een kabinetsvergadering in het Witte Huis.

2 uur geleden
VN-rapporteur Palestijnse gebieden opnieuw op sanctielijst VS

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.

5 uur geleden