Topfunctionaris Wagner begraven na vliegtuigcrash
SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Een topfunctionaris van het Russische huurlingenbedrijf Wagner is dinsdag in Sint-Petersburg begraven, bijna een week nadat hij volgens Rusland samen met baas Jevgeni Prigozjin omkwam bij een vliegtuigcrash. Bij het afscheid van Valeri Tsjekalov waren naast nabestaanden tientallen anderen aanwezig, onder wie huurlingen en medewerkers van Prigozjins andere bedrijven.
Tsjekalov was het hoofd van Wagners logistieke operaties. Hij stond samen met Prigozjin en andere Wagnertopfunctionarissen op de passagierslijst van een privévliegtuig dat op 23 augustus van Moskou naar Sint-Petersburg vloog. Alle zeven passagiers en drie bemanningsleden stierven toen het toestel plots neerstortte. De toedracht van de crash is niet bekend.
Wanneer en waar de begrafenis van Prigozjin plaatsvindt, is niet bekend. Volgens een woordvoerder van het Kremlin is dat een zaak voor de nabestaanden. Hij heeft ook gezegd dat president Vladimir Poetin niet naar de uitvaart zal gaan. De twee waren jarenlang bevriend. Poetin noemde Prigozjin een dag na de crash een "man met een moeilijk lot", iemand die "grote fouten" had gemaakt en een getalenteerd zakenman.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/DUBAI/TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - In verschillende landen in het Midden-Oosten worden in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen gemeld. Zo zijn er in delen van de Iraanse hoofdstad Teheran stroomstoringen na een reeks explosies, meldt het Iraanse persagentschap Fars.
3 uur geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De gestrande bultrug die al dagen bekijks trekt langs de Duitse kust, is maandagavond naar open zee gezwommen. De waterpolitie meldt dat het dier in eerste instantie de verkeerde kant op zwom, richting de haven, maar later alsnog richting de Oostzee vertrok.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil graag dat de oorlog met Iran eindigt, melden bronnen aan The Wall Street Journal. Hij zou daarom welwillend zijn om de Amerikaanse militaire vijandelijkheden te stoppen, zonder dat de Straat van Hormuz door Iran is heropend, schrijft de krant. Trump zou dit scenario "in de afgelopen dagen" met zijn adviseurs hebben besproken, maar er nog geen definitieve beslissing over hebben genomen.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.
12 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.
13 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.
14 uur geledenADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.
16 uur geleden