Topfunctionaris Wagner begraven na vliegtuigcrash
SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Een topfunctionaris van het Russische huurlingenbedrijf Wagner is dinsdag in Sint-Petersburg begraven, bijna een week nadat hij volgens Rusland samen met baas Jevgeni Prigozjin omkwam bij een vliegtuigcrash. Bij het afscheid van Valeri Tsjekalov waren naast nabestaanden tientallen anderen aanwezig, onder wie huurlingen en medewerkers van Prigozjins andere bedrijven.
Tsjekalov was het hoofd van Wagners logistieke operaties. Hij stond samen met Prigozjin en andere Wagnertopfunctionarissen op de passagierslijst van een privévliegtuig dat op 23 augustus van Moskou naar Sint-Petersburg vloog. Alle zeven passagiers en drie bemanningsleden stierven toen het toestel plots neerstortte. De toedracht van de crash is niet bekend.
Wanneer en waar de begrafenis van Prigozjin plaatsvindt, is niet bekend. Volgens een woordvoerder van het Kremlin is dat een zaak voor de nabestaanden. Hij heeft ook gezegd dat president Vladimir Poetin niet naar de uitvaart zal gaan. De twee waren jarenlang bevriend. Poetin noemde Prigozjin een dag na de crash een "man met een moeilijk lot", iemand die "grote fouten" had gemaakt en een getalenteerd zakenman.
Meer uit Buitenland
LILLE/PARIJS (ANP) - Politie en scholieren zijn onder meer in het centrum van Lille slaags geraakt naar aanleiding van een nationale protestdag uitgeroepen door een Franse scholierenbond. Die heeft opgeroepen middelbare scholen te blokkeren.
41 minuten geledenLONDEN (ANP) - Mensenrechtenorganisatie Amnesty International beschuldigt de Malinese strijdkrachten en het Russische huurlingenleger Wagner van oorlogsmisdaden. Die zijn gepleegd tijdens gezamenlijke operaties in het Afrikaanse land tussen 2023 en 2025, staat in een rapport.
1 uur geledenTALLINN (ANP/AFP) - De brandstichting bij een Estse fabrikant van onbemande militaire voertuigen vorige maand was het werk van Rusland, concludeert de Estse inlichtingendienst. De dienst spreekt in een verklaring op X van een "welbewuste en geplande daad" van Russische veiligheidsdiensten. Estland zegt de Russische vertegenwoordiger in het land te ontbieden.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt infrastructuur in de regio aan te vallen als de veiligheid van het land niet gegarandeerd wordt. Dit meldden Iraanse staatsmedia.
2 uur geledenOUAGADOUGOU (ANP/AFP) - Burkina Faso, Mali en Niger zijn een tv-station gestart met steun van Rusland om de invloed van de westerse "imperialistische media" terug te dringen. Ze richten zich hiermee vooral tegen het Franse beleid en Franse media.
2 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea ziet een incident waarbij drie militairen gewond raakten als een schending van het bestand met buurland Noord-Korea. Dat verklaarde de Zuid-Koreaanse minister van Defensie Kang Shin-chul, die aangaf dat hij zich baseert op voorlopige onderzoeksresultaten.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - In Bangkok zijn zeker vier mensen om het leven gekomen na ernstig noodweer. Zware regen leidde in de miljoenenstad tot overstromingen en dat heeft gevolgen voor 700.000 mensen, zeggen de autoriteiten.
3 uur geleden