Topfunctionaris Pentagon neemt ontslag 'op verzoek van Trump'
WASHINGTON (ANP/AFP) - Een topfunctionaris van het Pentagon heeft woensdag ontslag genomen, naar eigen zeggen op verzoek van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij was indirect betrokken geraakt bij het Oekraïense schandaal dat leidde tot een vergeefse afzettingsprocedure tegen Trump.
Onderminister John Rood verklaarde dat Oekraïne voldoende hervormingen had doorgevoerd om in aanmerking te komen voor 250 miljoen dollar aan militaire hulp. Dat ondermijnde het argument van Trump dat de fondsen waren opgeschort uit bezorgdheid over corruptie, en niet om Kiev onder druk te zetten om een onderzoek in te stellen naar zijn politieke rivalen, zoals de Democraten beweerden.
In een brief aan de president zei Rood dat hij van Defensie-minister Mark Esper had gehoord "dat u mijn ontslag heeft gevraagd als onderminister van Defensie voor beleidszaken". "Hogere bestuursfunctionarissen benoemd door de president dienen tot genoegen van de president, en daarom, zoals u hebt gevraagd, dien ik mijn ontslag in met ingang van 28 februari 2020," schreef hij.
Er is geen reden gegeven voor het verzoek van de president aan Rood om af te treden. Maar het volgt op soortgelijke acties van het Witte Huis tegen nationale veiligheidsfunctionarissen die tijdens hoorzittingen in de impeachmentprocedure over Oekraïne getuigden.
Meer uit Buitenland
RIYAD (ANP/RTR/DPA) - De Saudische luchtverdediging heeft twee raketten onderschept die door de Jemenitische Houthi's waren afgevuurd in de richting van de zuidwestelijke stad Khamis Mushait. Dat meldde de door Saudi-Arabië geleide militaire coalitie zondag.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om af te zien van heffingen op Russische energie komt neer op een pauze van zestig dagen om de gevolgen voor de wereldeconomie te "analyseren". Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zaterdag gezegd.
1 uur geledenTIRANA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Albanese politie is zaterdag in hoofdstad Tirana in botsing gekomen met honderden demonstranten die voor de vijfde dag op rij het aftreden van premier Edi Rama eisten. Daarbij zou ook met rubberkogels door de politie richting de demonstranten zijn geschoten.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn 1.200 mensen gearresteerd en 150 politieagenten gewond geraakt. Dat heeft premier Sébastien Lecornu zaterdagavond in Parijs gemeld.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Israël heeft opgeroepen dat Israël de kolonisten die een journalist van The Washington Post aanvielen, vervolgt. Op X schrijft de diplomaat dat het aanvallen van een vrouwelijke fotograaf "een verwerpelijke terreurdaad is, uitgevoerd door gemaskerde lafaards".
5 uur geledenLIMOGES (ANP) - De torenspits van het door vuur gegrepen historische stadhuis in het Franse Limoges is ingestort, zo is te zien op beelden op sociale media. Het negentiende-eeuwse stadhuis werd eerder op zaterdag in brand gestoken tijdens de grootschalige protesten in Frankrijk, die ook tot uiting kwamen in Limoges. Op beelden is te zien hoe omstanders het uitschreeuwen als de toren ineenstort.
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Verenigde Staten werken aan een ontmoeting tussen Kyiv en Moskou. Dat meldt het Oekraïense staatspersbureau Ukrinform op gezag van president Volodymyr Zelensky.
6 uur geleden