Topfunctionaris Pentagon neemt ontslag 'op verzoek van Trump'
WASHINGTON (ANP/AFP) - Een topfunctionaris van het Pentagon heeft woensdag ontslag genomen, naar eigen zeggen op verzoek van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij was indirect betrokken geraakt bij het Oekraïense schandaal dat leidde tot een vergeefse afzettingsprocedure tegen Trump.
Onderminister John Rood verklaarde dat Oekraïne voldoende hervormingen had doorgevoerd om in aanmerking te komen voor 250 miljoen dollar aan militaire hulp. Dat ondermijnde het argument van Trump dat de fondsen waren opgeschort uit bezorgdheid over corruptie, en niet om Kiev onder druk te zetten om een onderzoek in te stellen naar zijn politieke rivalen, zoals de Democraten beweerden.
In een brief aan de president zei Rood dat hij van Defensie-minister Mark Esper had gehoord "dat u mijn ontslag heeft gevraagd als onderminister van Defensie voor beleidszaken". "Hogere bestuursfunctionarissen benoemd door de president dienen tot genoegen van de president, en daarom, zoals u hebt gevraagd, dien ik mijn ontslag in met ingang van 28 februari 2020," schreef hij.
Er is geen reden gegeven voor het verzoek van de president aan Rood om af te treden. Maar het volgt op soortgelijke acties van het Witte Huis tegen nationale veiligheidsfunctionarissen die tijdens hoorzittingen in de impeachmentprocedure over Oekraïne getuigden.
Meer uit Buitenland
CALOGNE (ANP) - De grote brand in het natuurgebied Les Gavarres, niet ver van de Spaanse Costa Brava, is volgens autoriteiten onder controle. Dat schrijft de Spaanse nieuwssite El Diario. De lockdown die in de omgeving werd afgekondigd, is opgeheven.
39 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Bij een schietincident in Coney Island, in New York City, zijn zeker acht mensen gewond geraakt. Volgens ABC News zijn onder de gewonden vier kinderen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Er woedt een nieuwe grote natuurbrand in het zuiden van Frankrijk. Volgens het departement Pyrénées-Orientales is sinds zaterdagavond al meer dan 930 hectare door de vlammen verwoest. Honderden brandweerlieden zijn ter plaatse om het vuur te bestrijden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De viering van het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten is zaterdagavond lokale tijd afgesloten met een speech van president Donald Trump en een grote vuurwerkshow in hoofdstad Washington. De speech werd eerder op de avond uitgesteld vanwege zware onweersbuien.
4 uur geledenSIMFEROPOL (ANP) - Bij een Oekraïense aanval op de bezette Krim is een persoon om het leven gekomen. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het hoofd van de Russische lokale autoriteiten Sergej Aksionov.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het festivalterrein op de National Mall in Washington, waar het 250-jarige bestaan van de Verenigde Staten zaterdag groots gevierd zou worden, is ontruimd wegens zware onweersbuien. Een paar uur voordat president Donald Trump zijn, naar eigen zeggen, "hele lange" toespraak zou houden, werd het festivalterrein geteisterd door harde windstoten en naderende bliksem.
10 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump hebben volgens het Kremlin zaterdag bijna anderhalf uur lang gebeld. Dat melden Russische media. De twee bespraken de situatie in Oekraïne in de aanloop naar de NAVO-top in Ankara komende week.
12 uur geleden