Topfunctionaris Gaza: hartafdeling Al Shifaziekenhuis verwoest
GAZA-STAD (ANP/AFP) - De hartafdeling van het Al Shifaziekenhuis in Gaza-Stad is volgens een lokale topfunctionaris verwoest door een Israëlische luchtaanval. Getuigen bevestigen tegenover persbureau AFP dat de aanval heeft plaatsgevonden.
De onderminister van Gezondheid in Gaza, die onder controle staat van Hamas, verklaart dat "het gebouw van twee verdiepingen volledig is verwoest". Het ziekenhuis, het grootste van de Gazastrook, heeft sinds zaterdag geen brandstof meer voor generatoren en zit daardoor zonder stroom.
Rondom het ziekenhuis wordt flink gevochten. Israël meent dat Hamas tunnels onder het ziekenhuis heeft. De militante groepering wordt er ook van beschuldigd een hoofdkwartier te hebben in de kelder. Hamas ontkent.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
8 uur geledenHONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."
10 uur geleden