Topfunctionaris Gaza: hartafdeling Al Shifaziekenhuis verwoest
GAZA-STAD (ANP/AFP) - De hartafdeling van het Al Shifaziekenhuis in Gaza-Stad is volgens een lokale topfunctionaris verwoest door een Israëlische luchtaanval. Getuigen bevestigen tegenover persbureau AFP dat de aanval heeft plaatsgevonden.
De onderminister van Gezondheid in Gaza, die onder controle staat van Hamas, verklaart dat "het gebouw van twee verdiepingen volledig is verwoest". Het ziekenhuis, het grootste van de Gazastrook, heeft sinds zaterdag geen brandstof meer voor generatoren en zit daardoor zonder stroom.
Rondom het ziekenhuis wordt flink gevochten. Israël meent dat Hamas tunnels onder het ziekenhuis heeft. De militante groepering wordt er ook van beschuldigd een hoofdkwartier te hebben in de kelder. Hamas ontkent.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - De Spaanse vakbond voor machinisten, SEMAF, heeft opgeroepen tot een landelijke staking na twee dodelijke ongelukken in korte tijd. De vakbond vindt de "constante achteruitgang van het spoornetwerk" onacceptabel.
8 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europese Unie moet accepteren dat we in een wereld van pure macht leven. Dat stelde de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, in een toespraak in het Europees Parlement. De situatie met Groenland, gebeurtenissen in Venezuela en oorlog in Oekraïne tonen volgens de voorzitter aan dat de internationale orde niet alleen enorm snel is veranderd, maar dat dit ook "permanent is".
54 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is voorstander van een NAVO-oefening in en rond Groenland, zegt president Emmanuel Macron. Zijn land zou klaarstaan om daaraan deel te nemen.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een uitnodiging geaccepteerd om deel te nemen aan de Raad van Vrede. Deze raad moet toezicht houden op het toekomstige Palestijnse overgangsbestuur in de Gazastrook.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Han Duck-soo heeft 23 jaar gevangenisstraf gekregen in een zaak rond de militaire noodtoestand van 2024. Een rechtbank acht de 76-jarige politicus schuldig aan onder meer het deelnemen aan een cruciale handeling van opstand.
2 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De man die in 2022 de Japanse oud-premier Shinzo Abe vermoordde, is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Dat meldt de Japanse publieke omroep NHK. De man bekende eind oktober schuld.
4 uur geledenSAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse regering heeft Elon Musks bedrijf xAI dertig dagen de tijd gegeven om te voorkomen dat chatbot Grok seksueel getinte nepbeelden verspreidt. Consumentenorganisatie Senacon, gegevensbeschermingsautoriteit ANPD en federale aanklagers dreigen met wettelijke of juridische maatregelen als xAI daar geen gehoor aan geeft.
8 uur geleden