Topfavorieten Van der Poel en Van Empel in selectie WK veldrijden
ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt mikt op de WK veldrijden begin februari in het Tsjechische Tabor op niets minder dan het goud bij de elitemannen en -vrouwen. Mathieu van der Poel en Fem van Empel verdedigen hun regenboogtrui en zijn topfavoriet om de begeerde kampioenstrui opnieuw te veroveren.
De Knegt ziet echter ook volop medaillekansen bij de beloften en junioren. "Ik denk dat we echt met ambitie kunnen afreizen naar Tabor, ik ben hoopvol gestemd", zegt hij in een persbericht van de wielerbond.
Bij de mannen is Van der Poel huizenhoog favoriet om voor de zesde keer de wereldtitel in het veldrijden te veroveren. De Sportman van het Jaar, die vorig jaar ook wereldkampioen op de weg werd, zegevierde deze winter in twaalf van de dertien crosses waar hij aan de start kwam en meestal met grote overmacht.
Zeventien zeges
Bij de vrouwen reed Van Empel dit seizoen al zeventien overwinningen bij elkaar. Toch ziet De Knegt haar niet als enige Nederlandse favoriet. "We hebben met Fem van Empel, Puck Pieterse, Ceylin del Carmen Alvarado en Lucinda Brand vier kandidaten voor de wereldtitel in huis, die allemaal minimaal podiumwaardig zijn", zegt de bondscoach. "Internationaal zien we wel steeds meer nieuwe namen uit andere landen, maar normaal gezien moeten we ook in deze categorie voor het hoogst haalbare kunnen gaan. We zijn gebaat bij een harde koers waarbij de sterkste renners boven komen drijven."
Nederland zal niet deelnemen aan de teamrelay op 2 februari. De Knegt heeft besloten erop te focussen iedereen zo fris mogelijk aan de start te laten verschijnen van de individuele kampioenschappen.
Selecties WK veldrijden
Vrouwen: Ceylin del Carmen Alvarado, Fem van Empel, Puck Pieterse, Lucinda Brand, Annemarie Worst, Inge van der Heijden, Manon Bakker, Denise Betsema en Aniek van Alphen.
Mannen: Lars van der Haar, Joris Nieuwenhuis, Mathieu van der Poel, Pim Ronhaar, Ryan Kamp, Corné van Kessel en Mees Hendrikx.
Meer uit Sport
ZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).
1 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.
2 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
5 uur geledenROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
23 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
1 dag geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
1 dag geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geleden