Topfavoriete Bol probleemloos door op 400 meter bij EK indoor
ISTANBUL (ANP) - De kop is eraf voor Femke Bol op de EK indooratletiek in Istanbul. Ze won eenvoudig haar serie van de 400 meter en is door naar de halve finales.
De 23-jarige Amersfoortse spande zich zichtbaar niet al te veel in en klokte een voor haar doen bescheiden tijd van 52,35 seconden op de indoorbaan in de Ataköy Arena. De drievoudig Europees kampioen komt vrijdagavond weer in actie.
Lieke Klaver volgde het goede voorbeeld van Bol. De 24-jarige atlete uit Enkhuizen won ook haar serie en keert terug op de baan in de halve finales. Zij liep net als Bol vanaf de eerste meters aan de leiding en hield zich duidelijk in. Haar tijd was 52,72.
Torenhoge favoriet
Bol is de torenhoge favoriete voor het goud in Istanbul. Ze maakte grote indruk in de atletiekwereld met haar wereldrecord van 49,26 dat ze liep bij de NK indoor in Apeldoorn. Bol liep daar het 41 jaar oude record van de Tsjechische Jarmila Kratochvilova uit de boeken.
Klaver is op de EK naar verwachting de grootste concurrent van haar vriendin en trainingspartner. Zij liep op de NK indoor in het kielzog van Bol naar een dik persoonlijk record van 50,34 en met die tijd is ze de nummer 2 op de Europese ranglijst van dit jaar.
Focus op halve finale en finale
"Het doel was de serie doorkomen zonder al te veel energie te verspillen", zei Bol na haar race. "De focus ligt op de halve finale en de finale."
"Ik wilde vooral de race winnen", sprak Klaver. "Een tactiek had ik niet. Ook in de halve finales is winnen het doel. Die race zal ik wel harder moeten."
Lisanne de Witte, de derde Nederlandse die startte op de 400 meter, werd uitgeschakeld in de series. De 30-jarige Heiloose werd vierde in haar heat in 53,61. Die klassering was niet goed genoeg voor een plek in de volgende ronde.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting maakt na twee jaar weer deel uit van de Nederlandse shorttrackselectie. De 28-jarige Friezin stapte woensdag in de Milano Ice Skating Arena het ijs op voor de ochtendtraining. Voor het team van bondscoach Niels Kerstholt was het de eerste oefensessie na de pijnlijke uitschakeling van dinsdag in de halve finale op de gemengde aflossing, waarin Xandra Velzeboer onderuitging.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard komt alsnog in actie op het ABN AMRO Open in Rotterdam. De 17-jarige debutant vervangt woensdag als lucky loser de geblesseerde Aleksandar Vukic uit Australië in de partij tegen de Zwitserse routinier Stan Wawrinka.
1 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen is als eerste het circuit opgegaan tijdens de eerste testdag van de Formule 1 in Bahrein. De viervoudig wereldkampioen komt woensdag de hele dag in actie, meldde zijn team Red Bull dinsdag.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."
17 uur geledenMILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.
18 uur geleden