Topfavoriete Barty bereikt halve finales tennistoernooi Miami
MIAMI (ANP) - Tennisster Ashleigh Barty heeft zich geplaatst voor de halve finales van het hoog aangeschreven toernooi in Miami, zij het met moeite. De Australische nummer 1 op de wereldranglijst had in de kwartfinales drie sets nodig om zich te ontdoen van de Wit-Russin Arina Sabalenka: 6-4 6-7 (5) 6-3.
Barty treft in de halve finales Elina Svitolina. De Oekraïense, als vijfde geplaatst in het toernooi in Florida, won vrij eenvoudig in twee sets haar kwartfinale van de Letse Anastasija Sevastova: 6-3 6-2.
Barty had het niet makkelijk tegen Sabalenka, de nummer 7 van de plaatsingslijst in Miami. Ze won de eerste set met 6-4 en leidde in de tweede met 3-1, toen Sabalenka zich terugvocht in de wedstrijd en de set in de tiebreak won. In het derde bedrijf maakte Barty het alsnog af, hoewel ze profiteerde van fysieke problemen bij Sabalenka, die duidelijk last had van haar buik.
De Australische heeft nog één overwinning nodig om haar eerste positie op de wereldranglijst te behouden. De Japanse Naomi Osaka, winnares van de laatste twee grandlamdtoernooien (US Open en Australian Open), bedreigt haar. "Het is fantastisch om de nummer 1 van de wereld te zijn, maar ik maak me er niet al te druk over. Ik doe mijn best en wil uiteraard graag die positie behouden, maar mijn geluk in het leven is er niet van afhankelijk", zei Barty.
In het mannentoernooi van Miami ligt de nummer 1 van de plaatsingslijst nog altijd op koers. De Rus Daniil Medvedev bereikte mede door elf aces de kwartfinales door in twee sets te winnen van de Amerikaan Frances Tiafoe: 6-4 6-3. Medvedev treft in zijn volgende partij de Spanjaard Roberto Bautista Agut.
Meer uit Sport
SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
19 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
20 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
20 uur geleden