Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topfavoriete Barty bereikt halve finales tennistoernooi Miami

Topfavoriete Barty bereikt halve finales tennistoernooi Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Ashleigh Barty heeft zich geplaatst voor de halve finales van het hoog aangeschreven toernooi in Miami, zij het met moeite. De Australische nummer 1 op de wereldranglijst had in de kwartfinales drie sets nodig om zich te ontdoen van de Wit-Russin Arina Sabalenka: 6-4 6-7 (5) 6-3.

Barty treft in de halve finales Elina Svitolina. De Oekraïense, als vijfde geplaatst in het toernooi in Florida, won vrij eenvoudig in twee sets haar kwartfinale van de Letse Anastasija Sevastova: 6-3 6-2.

Barty had het niet makkelijk tegen Sabalenka, de nummer 7 van de plaatsingslijst in Miami. Ze won de eerste set met 6-4 en leidde in de tweede met 3-1, toen Sabalenka zich terugvocht in de wedstrijd en de set in de tiebreak won. In het derde bedrijf maakte Barty het alsnog af, hoewel ze profiteerde van fysieke problemen bij Sabalenka, die duidelijk last had van haar buik.

De Australische heeft nog één overwinning nodig om haar eerste positie op de wereldranglijst te behouden. De Japanse Naomi Osaka, winnares van de laatste twee grandlamdtoernooien (US Open en Australian Open), bedreigt haar. "Het is fantastisch om de nummer 1 van de wereld te zijn, maar ik maak me er niet al te druk over. Ik doe mijn best en wil uiteraard graag die positie behouden, maar mijn geluk in het leven is er niet van afhankelijk", zei Barty.

In het mannentoernooi van Miami ligt de nummer 1 van de plaatsingslijst nog altijd op koers. De Rus Daniil Medvedev bereikte mede door elf aces de kwartfinales door in twee sets te winnen van de Amerikaan Frances Tiafoe: 6-4 6-3. Medvedev treft in zijn volgende partij de Spanjaard Roberto Bautista Agut.

Meer uit Sport

Kok op OKT beste op eerste 500 meter met baanrecord

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 25-jarige regerend wereldkampioene van Reggeborgh was met 36,87 ruim sneller dan Jutta Leerdam en Isabel Grevelt. Kok dook onder haar eigen baanrecord van 36,97.

43 minuten geleden
Nys klopt Del Grosso in wereldbekerveldrit Dendermonde

DENDERMONDE (ANP) - De Belg Thibau Nys heeft de achtste cross uit de wereldbeker gewonnen. Op het snelle parcours in Dendermonde was Nys in de sprint sneller dan Nederlands kampioen Tibor Del Grosso. De Belg Laurens Sweeck, de leider in het wereldbekerklassement, werd derde.

57 minuten geleden
Brand is ook in wereldbekercross Dendermonde iedereen te snel af

DENDERMONDE (ANP) - Lucinda Brand heeft ook de achtste veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions had ook in Dendermonde weinig te vrezen van de concurrentie. Brand reed het grootste deel van de wedstrijd alleen voorop. Van de zeven voorgaande wereldbekercrossen dit seizoen had ze er zes gewonnen; één keer deed ze niet mee.

2 uur geleden
Veldrijder Nieuwenhuis eerder terug in koers dan verwacht

LOENHOUT (ANP/BELGA) - Veldrijder Joris Nieuwenhuis neemt maandag deel aan de Azencross in het Belgische Loenhout, een wedstrijd om de X2O-trofee. Hij kondigde zaterdag nog een pauze aan vanwege knieklachten. De Nederlander van Ridley Racing Team laat zondag de wereldbekercross van Dendermonde wel schieten.

4 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen wint op NK keirin voor zevende keer

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.

19 uur geleden
Schaatser De Boo grijpt olympisch ticket op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.

21 uur geleden
Groenewoud blijft op het OKT op 3000 meter Beune en Conijn voor

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.

22 uur geleden