Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topfavoriete Barty bereikt halve finales tennistoernooi Miami

Topfavoriete Barty bereikt halve finales tennistoernooi Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Ashleigh Barty heeft zich geplaatst voor de halve finales van het hoog aangeschreven toernooi in Miami, zij het met moeite. De Australische nummer 1 op de wereldranglijst had in de kwartfinales drie sets nodig om zich te ontdoen van de Wit-Russin Arina Sabalenka: 6-4 6-7 (5) 6-3.

Barty treft in de halve finales Elina Svitolina. De Oekraïense, als vijfde geplaatst in het toernooi in Florida, won vrij eenvoudig in twee sets haar kwartfinale van de Letse Anastasija Sevastova: 6-3 6-2.

Barty had het niet makkelijk tegen Sabalenka, de nummer 7 van de plaatsingslijst in Miami. Ze won de eerste set met 6-4 en leidde in de tweede met 3-1, toen Sabalenka zich terugvocht in de wedstrijd en de set in de tiebreak won. In het derde bedrijf maakte Barty het alsnog af, hoewel ze profiteerde van fysieke problemen bij Sabalenka, die duidelijk last had van haar buik.

De Australische heeft nog één overwinning nodig om haar eerste positie op de wereldranglijst te behouden. De Japanse Naomi Osaka, winnares van de laatste twee grandlamdtoernooien (US Open en Australian Open), bedreigt haar. "Het is fantastisch om de nummer 1 van de wereld te zijn, maar ik maak me er niet al te druk over. Ik doe mijn best en wil uiteraard graag die positie behouden, maar mijn geluk in het leven is er niet van afhankelijk", zei Barty.

In het mannentoernooi van Miami ligt de nummer 1 van de plaatsingslijst nog altijd op koers. De Rus Daniil Medvedev bereikte mede door elf aces de kwartfinales door in twee sets te winnen van de Amerikaan Frances Tiafoe: 6-4 6-3. Medvedev treft in zijn volgende partij de Spanjaard Roberto Bautista Agut.

Meer uit Sport

Paralympische Spelen in Cortina beëindigd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.

4 uur geleden
Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

5 uur geleden
Xandra Velzeboer voor de vierde keer wereldkampioene op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.

5 uur geleden
Shorttracker Jens van 't Wout grijpt op WK zilver op 1000 meter

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.

6 uur geleden
Xandra Velzeboer pakt op WK shorttrack zilver op 1500 meter

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.

7 uur geleden
TeamNL op negende plaats in medaillespiegel Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.

8 uur geleden
Vingegaard wint Parijs-Nice, slotrit voor Fransman Martinez

NICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.

10 uur geleden