Topfavoriete Barty bereikt halve finales tennistoernooi Miami
MIAMI (ANP) - Tennisster Ashleigh Barty heeft zich geplaatst voor de halve finales van het hoog aangeschreven toernooi in Miami, zij het met moeite. De Australische nummer 1 op de wereldranglijst had in de kwartfinales drie sets nodig om zich te ontdoen van de Wit-Russin Arina Sabalenka: 6-4 6-7 (5) 6-3.
Barty treft in de halve finales Elina Svitolina. De Oekraïense, als vijfde geplaatst in het toernooi in Florida, won vrij eenvoudig in twee sets haar kwartfinale van de Letse Anastasija Sevastova: 6-3 6-2.
Barty had het niet makkelijk tegen Sabalenka, de nummer 7 van de plaatsingslijst in Miami. Ze won de eerste set met 6-4 en leidde in de tweede met 3-1, toen Sabalenka zich terugvocht in de wedstrijd en de set in de tiebreak won. In het derde bedrijf maakte Barty het alsnog af, hoewel ze profiteerde van fysieke problemen bij Sabalenka, die duidelijk last had van haar buik.
De Australische heeft nog één overwinning nodig om haar eerste positie op de wereldranglijst te behouden. De Japanse Naomi Osaka, winnares van de laatste twee grandlamdtoernooien (US Open en Australian Open), bedreigt haar. "Het is fantastisch om de nummer 1 van de wereld te zijn, maar ik maak me er niet al te druk over. Ik doe mijn best en wil uiteraard graag die positie behouden, maar mijn geluk in het leven is er niet van afhankelijk", zei Barty.
In het mannentoernooi van Miami ligt de nummer 1 van de plaatsingslijst nog altijd op koers. De Rus Daniil Medvedev bereikte mede door elf aces de kwartfinales door in twee sets te winnen van de Amerikaan Frances Tiafoe: 6-4 6-3. Medvedev treft in zijn volgende partij de Spanjaard Roberto Bautista Agut.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).
10 uur geledenUCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.
11 uur geledenUCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.
12 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
17 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
23 uur geleden