
Topfavoriete Barty bereikt halve finales tennistoernooi Miami
MIAMI (ANP) - Tennisster Ashleigh Barty heeft zich geplaatst voor de halve finales van het hoog aangeschreven toernooi in Miami, zij het met moeite. De Australische nummer 1 op de wereldranglijst had in de kwartfinales drie sets nodig om zich te ontdoen van de Wit-Russin Arina Sabalenka: 6-4 6-7 (5) 6-3.
Barty treft in de halve finales Elina Svitolina. De Oekraïense, als vijfde geplaatst in het toernooi in Florida, won vrij eenvoudig in twee sets haar kwartfinale van de Letse Anastasija Sevastova: 6-3 6-2.
Barty had het niet makkelijk tegen Sabalenka, de nummer 7 van de plaatsingslijst in Miami. Ze won de eerste set met 6-4 en leidde in de tweede met 3-1, toen Sabalenka zich terugvocht in de wedstrijd en de set in de tiebreak won. In het derde bedrijf maakte Barty het alsnog af, hoewel ze profiteerde van fysieke problemen bij Sabalenka, die duidelijk last had van haar buik.
De Australische heeft nog één overwinning nodig om haar eerste positie op de wereldranglijst te behouden. De Japanse Naomi Osaka, winnares van de laatste twee grandlamdtoernooien (US Open en Australian Open), bedreigt haar. "Het is fantastisch om de nummer 1 van de wereld te zijn, maar ik maak me er niet al te druk over. Ik doe mijn best en wil uiteraard graag die positie behouden, maar mijn geluk in het leven is er niet van afhankelijk", zei Barty.
In het mannentoernooi van Miami ligt de nummer 1 van de plaatsingslijst nog altijd op koers. De Rus Daniil Medvedev bereikte mede door elf aces de kwartfinales door in twee sets te winnen van de Amerikaan Frances Tiafoe: 6-4 6-3. Medvedev treft in zijn volgende partij de Spanjaard Roberto Bautista Agut.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Paralympisch zwemster Liesette Bruinsma heeft maandag de Pahud de Mortanges Trofee in ontvangst mogen nemen, een onderscheiding die sportkoepel NOC*NSF uitreikt aan de sporter die zich een inspirerend voorbeeld heeft getoond.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft over 2024 een afdracht van 54,6 miljoen euro ontvangen van de Nederlandse Loterij. Dat maakte Arjan Blok, CEO van de aanbieder van kansspelen, bekend tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal. De bijdrage betekende opnieuw een record na de 52,6 miljoen die vorig jaar vanuit de loterij naar de Nederlandse sport ging.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tim van Rijthoven is in de eerste ronde van het kwalificatietoernooi voor Roland Garros gestrand. De 28-jarige Nederlander ging met 6-7 (4) 0-6 onderuit tegen de Fransman Sascha Gueymard Wayenburg, de nummer 261 van de wereld.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drievoudig olympisch schaatskampioene Irene Schouten heeft haar project om een eigen marathonploeg op te zetten stopgezet in het belang van de gezondheid van haar zoontje Dirk. Dat laat de 32-jarige Noord-Hollandse weten op Instagram.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Het aantal mensen dat in Nederland met regelmaat sport, is het afgelopen jaar stabiel gebleven. Dat blijkt uit het maandag gepresenteerde rapport 'Zo sport Nederland 2024' dat de sportdeelname en ledenaantallen van sportverenigingen jaarlijks op een rijtje zet.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft Botic van de Zandschulp op de wereldranglijst ingehaald. De 24-jarige Nederlander bereikte vorige week de derde ronde van het masterstoernooi van Rome en steeg op de ranking van de 93e naar de 87e positie. Van de Zandschulp leverde juist vier plaatsen in en is nu de mondiale nummer 89. Tallon Griekspoor blijft de beste Nederlander, op de 34e plek.
20 uur geledenROME (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) heeft voor het eerst het masterstoernooi in Rome op zijn naam geschreven. De nummer 3 van de wereld was in de finale met 7-6 (5) 6-1 te sterk voor de Italiaan Jannik Sinner, die zijn eerste toernooi speelde na een dopingschorsing van drie maanden.
1 dag geleden