Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topfavoriet Alcaraz na krampaanval kansloos tegen Djokovic

Topfavoriet Alcaraz na krampaanval kansloos tegen Djokovic

PARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft door fysiek ongemak aan het begin van de derde set kansloos verloren van Novak Djokovic in de halve finale van Roland Garros. De Spaanse topfavoriet kreeg last van kramp, onder meer in zijn been. Tot dat moment ging zijn partij tegen de nummer 3 van de wereld grotendeels gelijk op, in het vervolg raakte Alcaraz vrijwel geen bal meer, 6-3 5-7 6-1 6-1. Van opgeven wilde hij in een vol stadion in Parijs echter niet weten.

De ontmoeting, waar de meeste liefhebbers al vanaf het begin van het toernooi naar uitkeken, voldeed met vaak hoogstaand spel in de eerste twee sets aan de verwachtingen. Eenmaal zelfs retourneerde Alcaraz dusdanig fenomenaal, dat hij applaus van zijn gelouterde tegenstander kreeg. Djokovic, zeer solide spelend, won het eerste bedrijf dankzij een vroege break. In de tweede set kwam Alcaraz terug, in een fase dat de kansen voortdurend wisselden. Het was pas de tweede partij tussen Alcaraz en Djokovic. De eerste, vorig jaar in Madrid, werd gewonnen door Alcaraz.

Djokovic maakte er na zijn overwinning geen al te groot feest van. "Dit is gewoon heel vervelend", reageerde hij, nog in het stadion. "Het laatste wat je wilt is dat iemand last krijgt van kramp of ander fysiek ongemak in de beslissende fase van het toernooi. We waren gelijkwaardig, totdat het noodlot bij Carlos toesloeg. Maar hij is een ongelooflijk talent en een aardige jongen. Hij gaat dit evenement nog vaak genoeg winnen, daar hoeft niemand aan te twijfelen."

Respect

De routinier (36) had waardering voor zijn 20-jarige tegenstander. "Niemand geeft graag op in een halve finale en Carlos heeft dat ook niet gedaan. Hij wist dat hij eigenlijk kansloos was, maar is tot het laatste punt blijven vechten. Ik heb respect voor hem. Tijdens de partij moest ik echter geconcentreerd blijven, me niet laten afleiden door wat er aan de andere kant van het net gebeurde. Ook onder deze omstandigheden moest ik de rust bewaren."

Het is het tweede opeenvolgende jaar waarin een halve finale van Roland Garros een naar sportbegrippen nogal dramatisch verloop kent. Alexander Zverev raakte vorig jaar in dezelfde fase zwaar geblesseerd aan een enkel in zijn partij tegen Rafael Nadal. De Duitser moest wel opgeven en had vele maanden nodig voor zijn revalidatie.

De andere halve finale gaat later vrijdag tussen Casper Ruud uit Noorwegen en uitgerekend Zverev. De finale is zondag. Djokovic kan Roland Garros voor de derde keer winnen.

Meer uit Sport

Atlete Klaver niet voor derde keer naar finale 400 meter op WK

TOKIO (ANP) - Lieke Klaver is er niet in geslaagd voor de derde keer op rij de finale van de 400 meter te halen op de wereldkampioenschappen atletiek. De 27-jarige atlete eindigde op de WK in Tokio in haar heat van de halve finales op de vierde plaats en die klassering was onvoldoende voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op donderdag. Ze behoorde met haar tijd van 50,25 ook niet tot de twee atletes die op basis van hun tijd een finaleplaats verdienden.

21 uur geleden
Hordeloper Geerds haakt af voor halve finales WK door blessure

TOKIO (ANP) - Job Geerds is op de WK atletiek in Tokio vlak voor de start van de halve finales op de 110 meter horden afgehaakt. De 23-jarige Amsterdammer raakte bij de warming-up geblesseerd, meldde de woordvoerster van de Atletiekunie. "Hij wilde het nog proberen, maar vlak voor de start besloot hij toch niet te starten."

21 uur geleden
Europees kampioen Chapple op WK eruit in series 800 meter

TOKIO (ANP) - Samuel Chapple is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de 800 meter op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige Haagse atleet liep in de tweede van zeven series naar de vierde plaats in een tijd van 1.45,45. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de halve finales, aangevuld met de drie tijdsnelste atleten van alle series. In de eerste serie waren de nummers vier tot en met zes echter al sneller dan de Nederlander.

22 uur geleden
Ook komend jaar zes sprintraces in Formule 1, inclusief Zandvoort

PARIJS (ANP/RTR) - Ook volgend jaar worden er in de Formule 1 zes sprintraces verreden. Bekend was al dat een daarvan voor het eerst in Zandvoort plaatsvindt, tijdens de laatste Dutch GP. De andere vijf vinden plaats tijdens de grands prix van China, Miami, Canada, Groot-Brittannië en Singapore, maakten organisator Formula 1 en autosportbond FIA bekend.

1 dag geleden
Italiaanse skiër Franzoso overlijdt na zware crash

SANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.

1 dag geleden
UCI: houding Spaanse premier in strijd met olympische waarden

AIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.

1 dag geleden
Laros heeft 'nog wat overgehouden' voor WK-finale 1500 meter

TOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.

1 dag geleden