Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topdirigent Van Zweden viert 60e in Concertgebouw zonder publiek

Topdirigent Van Zweden viert 60e in Concertgebouw zonder publiek

AMSTERDAM (ANP) - Topdirigent Jaap van Zweden, chef van het New York Philharmonic en van het Hong Kong Philharmonic, viert zaterdag zijn zestigste verjaardag in het Concertgebouw in Amsterdam.

Het programma NTR ZaterdagMatinee presenteert de in Amsterdam geboren maestro daar met het Radio Filharmonisch Orkest en het Groot Omroepkoor in een uitvoering van Beethovens opera Fidelio. De concertante uitvoering zal in de Grote Zaal via de radio, NPO Radio 4, ten gehore worden gebracht vanaf 14.15 uur. Het complete concert zal op zondagavond vanaf 19.10 uur via televisie, NPO 2, nog eens worden uitgezonden.

Fidelio oder Die Eheliche Liebe is de enige opera die Ludwig van Beethoven schreef. De première vond plaats in 1805 in Wenen. Het is deze maand 250 jaar geleden dat Beethoven werd geboren. Aanvankelijk werd echter voor de verjaardag de Götterdämmerung van Richard Wagner overwogen, maar dat is onder de huidige coronaregels niet te doen. Zelf voor het betreden van het podium zijn regels.

De coronabeperkingen maken ook dat Van Zweden het concert alleen met musici en technici beleeft, zelfs familie en vrienden van de jarige job kunnen er niet bij zijn.

Meer uit Binnenland

Eerste Nederlanders van cruiseschip Hondius gehaald

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.

5 minuten geleden
Meisje (15) overlijdt tijdens halve marathon in Leiden

LEIDEN (ANP) - Een 15-jarig meisje uit Oegstgeest is zondag overleden tijdens de halve marathon in Leiden. De organisatie van hardloopevenement Leiden Marathon meldt dat de jonge deelneemster onwel werd op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel. "Het meisje is ter plekke behandeld, maar kon niet worden gered." Waardoor ze onwel werd, is onbekend.

21 minuten geleden
Rotterdam bereidt zich voor op komst van cruiseschip Hondius

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam bereidt zich voor op de komst van het Nederlandse cruiseschip Hondius. Nadat alle passagiers van boord zijn op Tenerife, vaart het schip door naar de haven in de Maasstad. Wanneer het precies arriveert, is nog niet bekend. Een woordvoerder van de gemeente verwacht dat dit aan het einde van de week zal zijn.

1 uur geleden
Deelnemer Leiden Marathon overleden

LEIDEN (ANP) - Een deelnemer van hardloopevenement Leiden Marathon is zondag overleden. De politie bevestigt dat, maar heeft verder geen informatie over de doodsoorzaak en de overledene.

1 uur geleden
26 aanhoudingen bij uit de hand gelopen asielprotest Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft in totaal 26 mensen aangehouden bij een protest tegen noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn. Betogers bekogelden zaterdagavond onder meer de politie met vuurwerk, hinderden het verkeer en belaagden een voertuig, somt de politie op. Een 58-jarige man uit Apeldoorn werd opgepakt voor mishandeling van een boa van de gemeente.

1 uur geleden
Medische controle Nederlanders klaar, vertrekken om 14.30 uur

DEN HAAG (ANP) - De medische controle van de Nederlandse opvarenden van de m/v Hondius is afgerond, meldt het ministerie van Volksgezondheid zondag. Ze zullen naar verwachting om 14.30 uur plaatselijke tijd met het vliegtuig van Tenerife naar Eindhoven vertrekken. Het is op Tenerife een uur vroeger dan in Nederland.

2 uur geleden
Politie vindt 340.000 euro en wapens in slaapkamer Zutphenaar

ZUTPHEN (ANP) - Op de slaapkamer van een 23-jarige Zutphenaar heeft de politie begin mei 340.000 euro cash, drugs en onder andere een gasalarmpistool gevonden. De politie deed onderzoek nadat de man eerder in een park was gezien bij een kennelijk heimelijke overdracht van vermoedelijk drugs. Dat maakte de politie zondag bekend.

3 uur geleden