Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topdiplomaat China: we staan op tweesprong in onze relatie met VS

Topdiplomaat China: we staan op tweesprong in onze relatie met VS

PEKING (ANP) - China en de Verenigde Staten staan op een tweesprong in hun relatie. Dat zegt de Chinese minister van Buitenlandse Zaken, die in een interview met staatsmedia de hoop uitsprak dat de grootmachten weer toenadering kunnen zoeken. "We hopen dat de volgende Amerikaanse regering weer kiest voor een verstandige aanpak, de dialoog met China hervat, onze bilaterale relatie normaliseert en weer gaat samenwerken."

Minister Wang Yi erkende dat zijn land en de VS een periode van "ongekende problemen" in hun onderlinge relatie achter de rug hebben. Zo begon president Donald Trump een handelsoorlog tegen China en klaagde zijn regering dat Peking niet transparant is geweest over de uitbraak van het coronavirus, dat voor het eerst is vastgesteld in de metropool Wuhan.

Wang stelde in het interview dat zijn land snel ingreep toen het coronavirus opdook. Hij zei dat in onderzoeken steeds vaker naar voren komt dat "de pandemie waarschijnlijk is veroorzaakt door afzonderlijke uitbraken op meerdere plaatsen in de wereld". China zorgde er volgens de bewindsman voor dat wereldwijd "alarmbellen klonken".

Wang zei dat Washington en Peking hun onderlinge problemen kunnen oplossen als de VS "leren van het verleden" en kiezen voor samenwerking. "We weten dat sommige mensen in de VS zich ongemakkelijk voelen bij de snelle ontwikkeling van China", aldus de topdiplomaat. "Maar de beste manier om aan kop te blijven, is door constante zelfverbetering, niet door de ontwikkeling van anderen tegen te houden."

Meer uit Buitenland

Meer dan 390 drones op Moskou afgevuurd

MOSKOU (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de nacht van maandag op dinsdag meer dan 390 drones op Moskou afgevuurd. Dat zei burgemeester Sergej Sobjanin op Telegram.

29 minuten geleden
WSJ: Trump staat positiever tegenover Zelensky

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump staat positiever dan voorheen tegenover zijn Oekraïense collega Volodymyr Zelensky. Dat schrijft The Wall Street Journal in het licht van de ontmoeting die de twee dinsdag zullen hebben in het Witte Huis.

1 uur geleden
410 mensen in Duitsland als islamistische bedreiging gezien

BERLIJN (ANP) - De Duitse Federale Recherche (BKA) classificeert 410 mensen als personen die een islamistische terroristische of extremistische bedreiging vormen. Dat publiceerde de mediagroep RND dinsdag.

5 uur geleden
Netanyahu in Washington geland, spreekt Trump dinsdag

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is maandagavond plaatselijke tijd in Washington geland. Dat melden diverse Israëlische media, waaronder The Times of Israel. Dinsdag heeft hij in het Witte Huis een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump.

5 uur geleden
Aangehouden verdachte schietpartij Seattle is vijftien jaar oud

SEATTLE (ANP) - De aangehouden verdachte voor de schietpartij zondag in het Amerikaanse Seattle is vijftien jaar oud. Dat maakte burgemeester Katie Wilson maandag bekend.

5 uur geleden
Zelensky bezoekt dinsdag Amerikaanse Senaat

WASHINGTON (ANP/RTR) - Alle honderd leden van de Amerikaanse Senaat zijn uitgenodigd voor een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dinsdag. Dat zeiden twee medewerkers van de Senaat.

8 uur geleden
Inwoners negen geëvacueerde dorpen Spanje mogen weer naar huis

MADRID (ANP) - De inwoners van negen Spaanse dorpen die waren geëvacueerd vanwege de grote natuurbranden mogen weer naar huis, melden Spaanse media als EFE en El País. Het gaat om gemeenten in de provincie Toledo, net ten zuiden van waar het vuur woedt.

9 uur geleden