Topdelegatie van Palestijnse beweging Hamas aangekomen in Caïro
CAÏRO (ANP/RTR) - Een topdelegatie van de Palestijnse beweging Hamas is in Egypte aangekomen. Onder hen zijn de in Qatar wonende politieke leider Ismail Haniyeh en voormalig leider en kopstuk Khaled Meshaal. Ze hebben meteen met de chef van de Egyptische inlichtingendienst Abbas Kamel gesproken over de toestand in de Gazastrook.
Qatar probeert te bemiddelen om een tijdelijk staakt-het-vuren voor elkaar te krijgen om hulp te bieden aan de talrijke burgerslachtoffers in de Gazastrook. Hamas zou dan gijzelaars moeten vrijlaten. Volgens media in de regio zou Israël zeker dertig gijzelaars vrijgelaten willen zien. Hamas zou ook de vrijlating van door Israël vastgezette vrouwen en kinderen eisen.
Qatar steunt Hamas onder meer in de diplomatie en met geld. Het emiraat heeft geen diplomatieke betrekkingen meer met Israël maar wel andere contacten. Qatar verbrak de diplomatieke relaties met Israël in 2009 na een van de vele bloedige aanvallen van Israël op de Gazastrook. Het door militairen geregeerde Egypte heeft al sinds 1979 diplomatieke relaties met Israël en is doorgaans fel tegenstander van de beweging Hamas die is voortgekomen uit de Egyptische Moslimbroederschap.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/AFP/RTR) - Bij een ongeluk met een vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air op het Miami International Airport zijn zondag minstens vijf mensen om het leven gekomen. Dat heeft de burgemeester van de stad in de Amerikaanse staat Florida bevestigd. Vijf anderen raakten gewond, van wie drie in kritieke toestand verkeren.
1 uur geledenSANTA MARIA CANCHESDA (ANP/AFP/DPA) - Bij een ontploffing van vuurwerk in een kerk tijdens een dorpsfeest in Mexico zijn minstens tien mensen omgekomen en meer dan zestig mensen gewond geraakt. Dat meldt de regering van de centraal gelegen Mexicaanse staat Mexico.
2 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Een vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air, een Boeing 767, is zondag aan het einde van een landingsbaan op Miami International Airport doorgeschoten. Het vliegtuig raakte daarbij meerdere voertuigen en vloog in brand.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Fabien Roussel is net als in 2022 de kandidaat van de Franse Communistische Partij (PCF) in de Franse presidentsverkiezingen van 2027. Dat heeft hij bekendgemaakt op de Franse zender TF1. Roussel is burgemeester van Saint-Amand-les-Eaux, een plaats nabij de grens met België.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft er bij Washington en de internationale gemeenschap "dringend" op aangedrongen te helpen een einde te maken aan de Israëlische aanvallen op zijn land. Zondag kwamen daarbij volgens het Libanese ministerie van Volksgezondheid zeker zeven mensen om het leven, ondanks een bestand en een raamovereenkomst die bedoeld zijn om het geweld te stoppen.
6 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - De CDU-lijsttrekker in Saksen-Anhalt heeft erkend dat zijn partij heeft gefaald bij de deelstaatsverkiezingen. "Het is voor ons een nederlaag", aldus Sven Schulze, de huidige premier van Saksen-Anhalt, bij de Duitse omroep ARD.
6 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA/RTR) - Alternative für Deutschland (AfD) heeft "geschiedenis geschreven" bij de verkiezingen in Saksen-Anhalt, stelt lijsttrekker Ulrich Siegmund. De radicaalrechtse partij kan volgens Duitse media rekenen op zeker 44 procent van de stemmen.
6 uur geleden