Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Topcompetities in amateurvoetbal liggen er definitief uit'

'Topcompetities in amateurvoetbal liggen er definitief uit'

AMSTERDAM (ANP) - De competities in de top van het amateurvoetbal voor senioren liggen er definitief uit. Dat zegt Ad Westerhof, als voorzitter van de Amsterdamse tweede divisieclub AFC verantwoordelijk voor één van de grootste verenigingen van Nederland. "Het is klaar", aldus Westerhof na de beslissing van het kabinet een dag eerder. "Ons eerste elftal had begin maart weer in training gemoeten. Dat gaat niet gebeuren."

Westerhof is blij met de beslissing dat spelers tot 27 jaar (was tot 18) weer in groepsverband mogen trainen. "Maar we hebben ook een paar jongens van 28 in de selectie. En nog een paar van boven de dertig. Die mogen nog niet meedoen. Met een half elftal kunnen we het seizoen straks niet hervatten. De hele groep heeft zeker een maand, vijf weken van gezamenlijke training nodig. Dat zit er niet meer in."

Westerhof gaat er wel van uit dat er dit seizoen nog gevoetbald wordt. "Daar geloof ik in. Het weer wordt beter, dat helpt. De KNVB is nog bezig met competities voor onder 23 jaar, en onder 21 jaar. De jeugd heeft natuurlijk wel steeds kunnen trainen, die zijn voldoende fit om weer wedstrijden te spelen. Met het eerste elftal gaan we kijken of een regionale competitie nog mogelijk is, met minder reisafstanden. Daar zouden we nu heel blij mee zijn."

Westerhof had niet anders verwacht dan dat de mogelijkheden slechts zeer beperkt zouden verbeteren. "We weten nu zo langzamerhand wel hoe de vlag erbij hangt. Ik heb het gevoel dat ik sta te springen in een lift die naar beneden gaat. Hoe hoog ik ook spring, ik kom straks gewoon op de grond terecht. We willen de spanning, de uitwedstrijden in de dorpen, de competitie, maar het is helaas niet mogelijk."

Het definitieve einde van de competitie in de Tweede Divisie kost de club opnieuw veel geld, ook los nog van de inkomsten uit kantine en kaartverkoop. Westerhof: "We hebben natuurlijk contracten met ESPN, maar die kan nu onze wedstrijden niet uitzenden. Dat is voor alle clubs heel jammer. Maar we wanhopen niet, er komt ongetwijfeld een nieuw contract voor volgend seizoen. En ondanks alles heeft de crisis ook voordelen. We staan al acht maanden bovenaan en zijn al twee jaar kampioen. Daar zie ik voorlopig nog geen veranderingen in komen."

AFC is een vereniging met zo'n 2200 leden, onder wie 1300 jeugdleden. De club levert jaarlijks tientallen spelers aan het betaalde voetbal.

Meer uit Voetbal

Liverpool verslaat Brighton en staat in achtste finale FA Cup

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.

9 uur geleden
Real Madrid scoort vier keer tegen Real Sociedad

MADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.

9 uur geleden
Karlsson helpt FC Utrecht aan tweede zege binnen vier dagen

GRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.

9 uur geleden
Ajax verslaat Fortuna Sittard en ziet Zintsjenko uitvallen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.

10 uur geleden
Ronaldo keert met doelpunt terug bij Al Nassr

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).

11 uur geleden
AZ draait bij Excelsior in blessuretijd achterstand om in zege

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.

11 uur geleden
Ajax-aanwinst Zintsjenko valt direct geblesseerd uit

AMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.

11 uur geleden