'Topcompetities in amateurvoetbal liggen er definitief uit'
AMSTERDAM (ANP) - De competities in de top van het amateurvoetbal voor senioren liggen er definitief uit. Dat zegt Ad Westerhof, als voorzitter van de Amsterdamse tweede divisieclub AFC verantwoordelijk voor één van de grootste verenigingen van Nederland. "Het is klaar", aldus Westerhof na de beslissing van het kabinet een dag eerder. "Ons eerste elftal had begin maart weer in training gemoeten. Dat gaat niet gebeuren."
Westerhof is blij met de beslissing dat spelers tot 27 jaar (was tot 18) weer in groepsverband mogen trainen. "Maar we hebben ook een paar jongens van 28 in de selectie. En nog een paar van boven de dertig. Die mogen nog niet meedoen. Met een half elftal kunnen we het seizoen straks niet hervatten. De hele groep heeft zeker een maand, vijf weken van gezamenlijke training nodig. Dat zit er niet meer in."
Westerhof gaat er wel van uit dat er dit seizoen nog gevoetbald wordt. "Daar geloof ik in. Het weer wordt beter, dat helpt. De KNVB is nog bezig met competities voor onder 23 jaar, en onder 21 jaar. De jeugd heeft natuurlijk wel steeds kunnen trainen, die zijn voldoende fit om weer wedstrijden te spelen. Met het eerste elftal gaan we kijken of een regionale competitie nog mogelijk is, met minder reisafstanden. Daar zouden we nu heel blij mee zijn."
Westerhof had niet anders verwacht dan dat de mogelijkheden slechts zeer beperkt zouden verbeteren. "We weten nu zo langzamerhand wel hoe de vlag erbij hangt. Ik heb het gevoel dat ik sta te springen in een lift die naar beneden gaat. Hoe hoog ik ook spring, ik kom straks gewoon op de grond terecht. We willen de spanning, de uitwedstrijden in de dorpen, de competitie, maar het is helaas niet mogelijk."
Het definitieve einde van de competitie in de Tweede Divisie kost de club opnieuw veel geld, ook los nog van de inkomsten uit kantine en kaartverkoop. Westerhof: "We hebben natuurlijk contracten met ESPN, maar die kan nu onze wedstrijden niet uitzenden. Dat is voor alle clubs heel jammer. Maar we wanhopen niet, er komt ongetwijfeld een nieuw contract voor volgend seizoen. En ondanks alles heeft de crisis ook voordelen. We staan al acht maanden bovenaan en zijn al twee jaar kampioen. Daar zie ik voorlopig nog geen veranderingen in komen."
AFC is een vereniging met zo'n 2200 leden, onder wie 1300 jeugdleden. De club levert jaarlijks tientallen spelers aan het betaalde voetbal.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
36 minuten geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
44 minuten geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
4 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
7 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
10 uur geleden