Topclub Novara verwelkomt volleybalster Daalderop
NOVARA (ANP) - Volleybalster Nika Daalderop zet haar loopbaan voort bij de Italiaanse topclub Igor Volley Novara. De 21-jarige aanvalster, international van Oranje ook, speelde de afgelopen twee jaar al in Italië bij middenmoter Il Bisonte Firenze. De overgang zat er al enige tijd aan te komen, maar Daalderop werd zaterdag op de website van haar nieuwe club officieel begroet.
Daalderop tekende in Novara een contract voor twee jaar bij de club die vorig jaar, toen nog met collega-international Celeste Plak, de Champions League won. "Nika is een speelster die we al langer volgden", zegt clubdirecteur Enrico Marchioni. "Ze past precies in het profiel dat we zoeken: een jonge atlete die ook al enige ervaring heeft en vol vertrouwen is." Met Oranje pakte Daalderop zilver op het EK van 2017.
De Amsterdamse volleybalster is al net zo enthousiast: "Ik denk dat dit een belangrijke stap in mijn carrière is. Een stap voorwaarts in elk opzicht. Ik kom in een topteam, met speelsters die ik allemaal al van naam en reputatie ken. En ik ga hier mijn debuut in de Champions League maken."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
21 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
22 uur geleden