Topbestuurders TikTok op bezoek bij president Israël
JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders van de populaire filmpjesapp TikTok zijn op bezoek geweest bij de Israëlische president Isaac Herzog om te praten over de maatregelen die worden genomen om antisemitische berichten op het socialmediaplatform aan te pakken. Volgens Israël doet TikTok namelijk nog onvoldoende hiertegen.
Volgens een verklaring van het kantoor van Herzog presenteerde de president een rapport aan de bestuurders over de trage aanpak van antisemitisme op internet sinds de oorlog met Hamas. Die bestuurders zouden daarvan geschrokken zijn en hebben aangegeven alles te zullen doen om antisemitisme te verwijderen van TikTok.
TikTok, eigendom van het Chinese ByteDance, zegt dat inmiddels 160 miljoen valse accounts met nepnieuws zijn verwijderd sinds de oorlog tussen Hamas en Israël begon. Het gaat dan niet enkel om accounts met antisemitische berichten, maar ook met andere vormen van desinformatie.
In november was Elon Musk ook op bezoek bij Herzog om te praten over antisemitisme op zijn socialmediaplatform X. Ook Musk en X liggen onder vuur omdat onvoldoende zou worden gedaan aan antisemitische berichten. Musk bezocht toen ook samen met premier Benjamin Netanyahu een Israëlische nederzetting die op 7 oktober was aangevallen door Hamas.
Meer uit Financieel
ZEIST (ANP) - De Nederlandse industrie heeft afgelopen maand de grootste toename in productieomvang doorgemaakt in ruim vier jaar. De instroom van nieuwe orders hield echter grotendeels verband met paniekaankopen van klanten door verstoringen in de toeleveringsketens door de oorlog in het Midden-Oosten, meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi). Volgens de organisatie gebeurde het dat bedrijven orders eerder plaatsten om voorspelde prijsstijgingen voor te blijven.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in april meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3,4 procent, na een stijging van 3,2 procent in maart. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 2,6 procent hoger dan een jaar geleden.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Belgische identificatieapp itsme is vanaf maandag breed te gebruiken in Nederland. De app wordt de opvolger van iDIN, de identificatiedienst waarmee je via je bank kunt inloggen bij verzekeraars, webwinkels en tal van andere organisaties. Mensen die zich ergens willen identificeren met iDIN kunnen dit voortaan ook doen met itsme. Daarvoor moeten ze kiezen voor een speciale optie in het iDIN-menu.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.
19 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.
20 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.
21 uur geleden