Topbestuurders TikTok op bezoek bij president Israël
JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders van de populaire filmpjesapp TikTok zijn op bezoek geweest bij de Israëlische president Isaac Herzog om te praten over de maatregelen die worden genomen om antisemitische berichten op het socialmediaplatform aan te pakken. Volgens Israël doet TikTok namelijk nog onvoldoende hiertegen.
Volgens een verklaring van het kantoor van Herzog presenteerde de president een rapport aan de bestuurders over de trage aanpak van antisemitisme op internet sinds de oorlog met Hamas. Die bestuurders zouden daarvan geschrokken zijn en hebben aangegeven alles te zullen doen om antisemitisme te verwijderen van TikTok.
TikTok, eigendom van het Chinese ByteDance, zegt dat inmiddels 160 miljoen valse accounts met nepnieuws zijn verwijderd sinds de oorlog tussen Hamas en Israël begon. Het gaat dan niet enkel om accounts met antisemitische berichten, maar ook met andere vormen van desinformatie.
In november was Elon Musk ook op bezoek bij Herzog om te praten over antisemitisme op zijn socialmediaplatform X. Ook Musk en X liggen onder vuur omdat onvoldoende zou worden gedaan aan antisemitische berichten. Musk bezocht toen ook samen met premier Benjamin Netanyahu een Israëlische nederzetting die op 7 oktober was aangevallen door Hamas.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.
32 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar aandelen bij de beursgang van SpaceX is groot. Volgens bronnen van persbureau Bloomberg is die vraag zelfs groter dan het aantal aandelen dat SpaceX gaat uitgeven bij de beursgang in New York die volgende week vrijdag plaats zou moeten vinden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met verlies gesloten. Betalingsdienstverlener Adyen was de grootste daler in de hoofdindex, naar verluidt door een negatief analistenrapport over het bedrijf. Ook de chipfondsen stonden bij de verliezers.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic pleit voor een 'pauzeknop' bij de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-systemen. Die moet mensen de mogelijkheid geven om na te gaan wat de gevolgen van de nieuwe technologie zijn. Wereldwijde afspraken daarover worden vooral belangrijk als AI-systemen steeds meer taken van mensen overnemen bij de verdere ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, stelt medeoprichter Jack Clark in een blogpost.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groep van ruim twintig Europese nieuwsuitgevers heeft Google aangeklaagd bij de rechtbank in Amsterdam. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 640 miljoen euro, omdat ze verliezen zouden hebben geleden door concurrentiebeperkend gedrag van het techconcern rond zijn onlineadvertentietechnologie. Dat meldt de Europese procesfinancier LitFin. Een van de organisaties is FD Mediagroep, het bedrijf achter Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Lululemon Athletica ging vrijdag fors onderuit op de beurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel lager uit dan gehoopt. Het bedrijf werd daarnaast negatiever over de vooruitzichten voor het hele jaar. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in mei veel sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten en sterk gestegen inflatie door de hoge brandstofprijzen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid ging het om een groei met 172.000 banen. Economen hadden in doorsnee op 88.000 nieuwe arbeidsplaatsen gerekend.
5 uur geleden