Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topbestuurders TikTok op bezoek bij president Israël

Topbestuurders TikTok op bezoek bij president Israël

JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders van de populaire filmpjesapp TikTok zijn op bezoek geweest bij de Israëlische president Isaac Herzog om te praten over de maatregelen die worden genomen om antisemitische berichten op het socialmediaplatform aan te pakken. Volgens Israël doet TikTok namelijk nog onvoldoende hiertegen.

Volgens een verklaring van het kantoor van Herzog presenteerde de president een rapport aan de bestuurders over de trage aanpak van antisemitisme op internet sinds de oorlog met Hamas. Die bestuurders zouden daarvan geschrokken zijn en hebben aangegeven alles te zullen doen om antisemitisme te verwijderen van TikTok.

TikTok, eigendom van het Chinese ByteDance, zegt dat inmiddels 160 miljoen valse accounts met nepnieuws zijn verwijderd sinds de oorlog tussen Hamas en Israël begon. Het gaat dan niet enkel om accounts met antisemitische berichten, maar ook met andere vormen van desinformatie.

In november was Elon Musk ook op bezoek bij Herzog om te praten over antisemitisme op zijn socialmediaplatform X. Ook Musk en X liggen onder vuur omdat onvoldoende zou worden gedaan aan antisemitische berichten. Musk bezocht toen ook samen met premier Benjamin Netanyahu een Israëlische nederzetting die op 7 oktober was aangevallen door Hamas.

Meer uit Financieel

Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

6 uur geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

8 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

9 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

11 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

12 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

13 uur geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

14 uur geleden