Topbestuurders hebben volgens FNV nu al minimum jaarloon verdiend
UTRECHT (ANP) - Topbestuurders van bedrijven als Shell, PostNL, Randstad en Philips hebben sinds de jaarwisseling al het jaarloon verdiend dat iemand met het minimumloon zou verdienen. Daarop vestigt vakbond FNV de aandacht vanwege Fat Cat Day, een uit Engeland overgewaaid fenomeen waarbij wordt bijgehouden op welke dag de inkomsten van topmannen en -vrouwen het gemiddelde Britse jaarsalaris overtreffen.
Gemiddeld zouden de volgens FNV veertien invloedrijkste bestuurders in het Nederlandse bedrijfsleven vrijdag al meer hebben verdiend dan een minimumloner in een jaar. Het gaat hier wel om schattingen op basis van hun eerdere beloningen. Koplopers zijn de topman van medisch technologiebedrijf Philips Frans van Houten, Shell-baas Ben van Beurden en topman Frans Muller van supermarktconcern Ahold Delhaize. Zij hadden in de ochtend van 2 januari al een jaarsalaris van een werknemer met het wettelijk minimumloon verdiend. Dat bij komt bij een fulltime dienstverband uit op 20.700 euro voor mensen boven de 21 jaar.
Andere bestuurders in de lijst staan onder andere aan het hoofd van de banken ING en Rabobank, chemieconcern DSM, luchthaven Schiphol en KLM. Volgens de vakbond loopt de ontwikkeling van de koopkracht van mensen met een minimumloon al jaren achter op die van de gemiddelde werknemer. Hoewel de hoogte van het wettelijk minimumloon een politieke zaak is, roept FNV de veertien grootverdieners op om de lonen van hun eigen werknemers te verhogen tot minimaal 14 euro per uur voor zover dat nog niet het geval is.
FNV selecteerde de invloedrijkste bazen onder andere op basis van de vertegenwoordiging van hun bedrijven binnen het bestuur van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Ook keek de vakbond naar de contacten die ze hebben met bewindslieden en hun positie op de lijst van invloedrijkste Nederlanders van de Volkskrant.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische staat heeft in januari veel minder verdiend aan olie en gas. Het land ontving 393,3 roebel (4,3 miljard euro) dankzij de verkoop van de fossiele brandstoffen. Dat is een halvering in vergelijking met dezelfde maand vorig jaar en het laagste bedrag sinds juli 2020.
23 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Het Duitse chipbedrijf Infineon gaat dit jaar een half miljard euro meer investeren om te kunnen voldoen aan de sterk stijgende vraag naar halfgeleiders voor AI-datacenters, maakte het concern bekend.
30 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - DJ Tiësto heeft advocatenkantoor Greenberg Traurig aangeklaagd. De dj uit Breda, die officieel Tijs Verwest heet, eist miljoenen vanwege een onjuist fiscaal advies waardoor hij in 2020 17 miljoen dollar aan het kantoor moest betalen. Dat bevestigt zijn advocaat, Arnold Croiset van Uchelen, woensdag aan het ANP na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.
50 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in januari gemiddeld 1,7 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel een stuk lager uit dan in december. Toen stegen de prijzen nog gemiddeld 2 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft samen met onder meer netbeheerders en het bedrijfsleven nieuwe afspraken gemaakt om bedrijven en organisaties sneller op het volle stroomnet aan te kunnen sluiten. Het ministerie van Klimaat en Groene Groei (KGG) meldt dat het daarmee een groot deel van de huidige wachtrij binnen twee jaar wil laten aansluiten op het net.
2 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Het Duitse chemie- en verzorgingsmiddelenconcern Henkel koopt de in Nederland gevestigde coatingspecialist Stahl voor 2,1 miljard euro. Volgens het bedrijf achter merken als Persil en Schwarzkopf zijn de coatings van Stahl voor bijvoorbeeld kleding, leer en verpakkingen een goede toevoeging.
3 uur geledenPANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een dochterbedrijf van CK Hutchison eist een schadevergoeding van Panama nadat de contracten om twee havens aan het Panamakanaal te exploiteren nietig zijn verklaard. De hoogste rechtbank van Panama oordeelde dat de concessies om havens aan beide uiteinden van de waterweg te exploiteren "ongrondwettelijk" zijn.
3 uur geleden