Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topbestuurders hebben volgens FNV nu al minimum jaarloon verdiend

Topbestuurders hebben volgens FNV nu al minimum jaarloon verdiend

UTRECHT (ANP) - Topbestuurders van bedrijven als Shell, PostNL, Randstad en Philips hebben sinds de jaarwisseling al het jaarloon verdiend dat iemand met het minimumloon zou verdienen. Daarop vestigt vakbond FNV de aandacht vanwege Fat Cat Day, een uit Engeland overgewaaid fenomeen waarbij wordt bijgehouden op welke dag de inkomsten van topmannen en -vrouwen het gemiddelde Britse jaarsalaris overtreffen.

Gemiddeld zouden de volgens FNV veertien invloedrijkste bestuurders in het Nederlandse bedrijfsleven vrijdag al meer hebben verdiend dan een minimumloner in een jaar. Het gaat hier wel om schattingen op basis van hun eerdere beloningen. Koplopers zijn de topman van medisch technologiebedrijf Philips Frans van Houten, Shell-baas Ben van Beurden en topman Frans Muller van supermarktconcern Ahold Delhaize. Zij hadden in de ochtend van 2 januari al een jaarsalaris van een werknemer met het wettelijk minimumloon verdiend. Dat bij komt bij een fulltime dienstverband uit op 20.700 euro voor mensen boven de 21 jaar.

Andere bestuurders in de lijst staan onder andere aan het hoofd van de banken ING en Rabobank, chemieconcern DSM, luchthaven Schiphol en KLM. Volgens de vakbond loopt de ontwikkeling van de koopkracht van mensen met een minimumloon al jaren achter op die van de gemiddelde werknemer. Hoewel de hoogte van het wettelijk minimumloon een politieke zaak is, roept FNV de veertien grootverdieners op om de lonen van hun eigen werknemers te verhogen tot minimaal 14 euro per uur voor zover dat nog niet het geval is.

FNV selecteerde de invloedrijkste bazen onder andere op basis van de vertegenwoordiging van hun bedrijven binnen het bestuur van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Ook keek de vakbond naar de contacten die ze hebben met bewindslieden en hun positie op de lijst van invloedrijkste Nederlanders van de Volkskrant.

Meer uit Financieel

Schiphol verwacht drukkere zomervakantie dan vorig jaar

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht een drukkere zomervakantie. Tot eind augustus rekent de luchthaven op 13 miljoen reizigers, ruim 7 procent meer dan vorig jaar. Dagelijks gaat het om meer dan 200.000 passagiers, zowel vertrekkende, aankomende als overstappende reizigers.

58 minuten geleden
AEX-index licht hoger in afwachting banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index ging donderdag licht omhoog, na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers wachten op het belangrijke Amerikaanse banenrapport, dat later op de dag wordt vrijgegeven. Dat rapport wordt normaal gesproken op vrijdag gepubliceerd, maar verschijnt vanwege de viering van Onafhankelijkheidsdag in de Verenigde Staten een dag eerder. Door de feestdag zijn de Amerikaanse beurzen vrijdag dicht en donderdag wordt op Wall Street slechts een halve dag gehandeld.

1 uur geleden
Waarderingskamer ziet sterke daling aantal WOZ-bezwaren

DEN HAAG (ANP) - Het aantal WOZ-bezwaren is de afgelopen jaren sterk gedaald, ziet de Waarderingskamer die gemeenten daarop controleert. Dit komt mogelijk doordat gemeenten nauwkeuriger taxeren. Ook de nieuwe regels die de vergoedingen aan bezwaarbureaus beperken, kunnen hierbij een rol spelen.

1 uur geleden
TNO denkt dat aardwarmtedoel 2050 moeilijk te halen is

DEN HAAG (ANP) - De kans is klein dat Nederland zijn doel voor aardwarmte in 2050 haalt, stelt onderzoeksinstituut TNO in een nieuw rapport. Om de klimaatdoelen te halen moeten we voor onze verwarming meer gebruikmaken van de warmte die diep onder de aardbodem zit en via boorinstallaties omhoog wordt gehaald. TNO wijst erop dat het onzeker is of er genoeg van die installaties worden bijgebouwd.

1 uur geleden
UWV: zonder bijscholing vergroot AI de kloof op de arbeidsmarkt

DEN HAAG (ANP) - Het gebruik van kunstmatige intelligentie kan de krapte op de arbeidsmarkt verminderen, maar zonder bijscholing van werkenden en werkzoekenden vergroot AI het verschil tussen vraag en aanbod op de arbeidsmarkt, meldt uitkeringsinstantie UWV na onderzoek. "Om groeiende mismatch te voorkomen moet er ingezet worden op bijscholing en op het aanleren van kritische, digitale en ethische vaardigheden", staat in het rapport.

2 uur geleden
VS heffen beperkingen op export chipsoftware naar China op

HONGKONG (ANP) - De Amerikaanse regering heeft de exportbeperkingen naar China opgeheven van bepaalde software voor het ontwerpen van chips. De regering-Trump legde die restricties op als onderdeel van een escalerend handelsconflict met China. In een onlangs gesloten tussentijdse handelsdeal beloofden de Amerikanen die beperkingen weer op te heffen.

2 uur geleden
Goederenvervoer over spoor verder gedaald

DEN HAAG (ANP) - Het goederenvervoer over het spoor vanuit Nederland naar het buitenland is vorig jaar opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De afname komt vooral doordat er minder kolen naar Duitsland worden vervoerd.

3 uur geleden