Topbestuurder staat Georgia: geen tekenen van fraude bij telling
ATLANTA (ANP) - Brad Raffensperger, de Republikeinse minister van Binnenlandse Zaken van de Amerikaanse staat Georgia, zegt dat er in zijn staat geen tekenen zijn die wijzen op fraude bij het tellen van de stemmen. Joe Biden gaat er in de tussenstand met zo'n 14.000 stemmen (0,3 procent) verschil aan de leiding ten opzichte van president Donald Trump, die de Democraten zonder enig concreet bewijs van verkiezingsfraude beticht.
Eerder op de dag gelastte Raffensperger op verzoek van de Republikeinen een hertelling. In een interview met CNN vertelde hij dat hij de handmatige hertelling heeft bevolen vanwege het kleine verschil tussen Biden en Trump in de zuidelijke staat. Raffensperger zegt dat hij gelooft dat de telling tot dusver nauwkeurig is uitgevoerd.
Toen hij werd gevraagd naar de fraudebeschuldigingen van president Trump, zei de topbestuurder dat er onderzoeken gaande zijn, maar dat die nog niets hebben opgeleverd in termen van bewijs. Ook zijn er volgens hem nog geen tekenen van onregelmatigheden die bij een hertelling verandering kunnen brengen in Bidens voorsprong.
De handmatige hertelling, die op 20 november voltooid moet zijn, zal volgens de minister niet leiden tot een andere uitslag dan de machinale telling die bijna voltooid is.
De hertelling in Georgia vindt plaats terwijl president Trump nog altijd weigert toe te geven dat hij de verkiezingen van Biden heeft verloren. Trump voert in meerdere staten een juridisch offensief om de uitslag aan te vechten, maar al zijn pogingen zijn vooralsnog vruchteloos gebleken.
Meer uit Buitenland
MANCHESTER (ANP) - Punkformatie Bob Vylan heeft excuses en een schadevergoeding ontvangen van Reach plc, de uitgever van de Manchester Evening News. Dat meldt de advocaat van Pascal Robinson, zoals Bob Vylan-frontman Bobby Vylan in het echt heet, in een persbericht. De krant schreef in oktober dat Vylan tijdens een recent optreden de Hitlergroet had gebracht.
1 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Het vliegverkeer bij de luchthaven van Luik is zondagavond opnieuw tijdelijk stilgelegd om een melding van een drone. Dat meldt luchtverkeersleider Skeyes. Rond 20.30 uur werd het vliegverkeer hervat.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Directeur-generaal van de BBC Tim Davie stapt op na kritiek dat een documentaire van de Britse omroep kijkers zou hebben misleid door een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump te bewerken. Dat meldt de omroep. Ook topvrouw Deborah Turness stapt op.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische regering heeft beklemtoond dat Turkije niet mag deelnemen aan een eventuele internationale troepenmacht in de Gazastrook. "Er komen geen Turkse laarzen op de grond", aldus een regeringswoordvoerder. Turkije en Israël staan al tijden vijandig tegenover elkaar naar aanleiding van de bloedige Israëlische aanvallen op de Gazastrook. Turkije heeft onder meer arrestatiebevelen tegen Israëlische topfiguren uitgevaardigd over wat het ziet als volkerenmoord in Gaza.
5 uur geledenMANILLA/BALER (ANP/AFP/DPA/RTR) - De gevreesde supertyfoon Fung-wong is aan de oostkust van het Filipijnse hoofdeiland Luzon aan land gekomen. De orkaan is met windsnelheden van 185 kilometer per uur geland in de provincie Aurora, ongeveer 155 kilometer ten noordoosten van de hoofdstad Manilla.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De shutdown van de Amerikaanse overheid heeft ook gevolgen voor wapenleveranties aan NAVO-bondgenoten van de Verenigde Staten. Nieuwssite Axios bericht op basis van gegevens van het ministerie van Buitenlandse Zaken dat de export van ruim 5 miljard dollar (4,3 miljard euro) aan militair materieel vertraging heeft opgelopen.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - In het Verenigd Koninkrijk is ophef ontstaan over de wijze waarop omroep BBC beelden bewerkt zou hebben van de Amerikaanse president Donald Trump. Minister van Cultuur Lisa Nandy noemde de kwestie "zeer ernstig" en ook het Witte Huis heeft al boos gereageerd. De BBC liet weten dat de topman van de omroep maandag een parlementscommissie zal informeren.
7 uur geleden