Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topbasketballer Irving wil hervatting NBA boycotten

Topbasketballer Irving wil hervatting NBA boycotten

ORLANDO (ANP) - De Amerikaanse topbasketballer Kyrie Irving heeft zijn collega's opgeroepen om de beoogde hervatting van het NBA-seizoen in Orlando te boycotten. Volgens diverse Amerikaanse media deed Irving dat tijdens een conference call met ruim tachtig spelers uit de NBA. De 28-jarige ster van Brooklyn Nets, die in 2016 met Cleveland Cavaliers kampioen werd, zou als protest tegen racisme hebben gepleit voor een collectieve weigering om weer te gaan beginnen.

"Ik steun het plan om naar Orlando te gaan niet. Ik ben klaar met systematisch racisme en al die onzin", zo zou Irving volgens de Amerikaanse sportwebsite The Athletic hebben gezegd. "Dit zaakje stinkt. Ik ben bereid om alles wat ik heb op te geven voor sociale hervorming."

Het is de bedoeling dat 22 teams uit de NBA naar een resort van Disney World gaan om daar vanaf 30 juli het seizoen uit te spelen. Het zorgt voor verdeeldheid onder de basketballers. Een deel wil na een maandenlange onderbreking graag weer gaan spelen. Heel wat basketballers maken zich echter zorgen om hun gezondheid vanwege het coronavirus.

Sommige spelers, onder wie Irving, vinden dat deze periode juist moet worden aangegrepen om ongelijkheid en racisme aan te pakken. De dood van George Floyd, de zwarte man die onlangs in Minneapolis overleed als gevolg van hardhandig optreden van de politie, heeft geleid tot massale protesten binnen en buiten de VS. Het onderwerp staat nu weer bovenaan de agenda en spelers als Irving zijn bang dat een herstart van de NBA die aandacht wegtrekt.

Meer uit Sport

Zwitserse skiër Von Allmen pakt ook goud op teamcombinatie

BORMIO (ANP/RTR) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen zijn tweede gouden medaille veroverd. Hij won maandag samen met Tanguy Nef de teamcombinatie. Zaterdag schreef hij de afdaling al op zijn naam.

1 uur geleden
Shorttrackers treffen Italië in kwartfinale gemengde aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers treffen dinsdag in de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen gastland Italië. Polen en Hongarije zijn de andere twee landen die in de eerste kwartfinale zijn ingedeeld, blijkt uit het vrijgegeven schema.

5 uur geleden
American footballteam Seattle Seahawks wint Super Bowl

SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.

12 uur geleden
Snowboardsters Peperkamp en Van Vreden lopen finale big air mis

LIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.

18 uur geleden
Nederland wacht ook na tweede dag Spelen nog op eerste medaille

MILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.

20 uur geleden
Bol vindt eerste 800 meter 'leuk, spannend en best hard gaan'

METZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.

20 uur geleden
Skiester Vonn na valpartij geopereerd in Treviso

TREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.

20 uur geleden