Topbasketballer Irving wil hervatting NBA boycotten
ORLANDO (ANP) - De Amerikaanse topbasketballer Kyrie Irving heeft zijn collega's opgeroepen om de beoogde hervatting van het NBA-seizoen in Orlando te boycotten. Volgens diverse Amerikaanse media deed Irving dat tijdens een conference call met ruim tachtig spelers uit de NBA. De 28-jarige ster van Brooklyn Nets, die in 2016 met Cleveland Cavaliers kampioen werd, zou als protest tegen racisme hebben gepleit voor een collectieve weigering om weer te gaan beginnen.
"Ik steun het plan om naar Orlando te gaan niet. Ik ben klaar met systematisch racisme en al die onzin", zo zou Irving volgens de Amerikaanse sportwebsite The Athletic hebben gezegd. "Dit zaakje stinkt. Ik ben bereid om alles wat ik heb op te geven voor sociale hervorming."
Het is de bedoeling dat 22 teams uit de NBA naar een resort van Disney World gaan om daar vanaf 30 juli het seizoen uit te spelen. Het zorgt voor verdeeldheid onder de basketballers. Een deel wil na een maandenlange onderbreking graag weer gaan spelen. Heel wat basketballers maken zich echter zorgen om hun gezondheid vanwege het coronavirus.
Sommige spelers, onder wie Irving, vinden dat deze periode juist moet worden aangegrepen om ongelijkheid en racisme aan te pakken. De dood van George Floyd, de zwarte man die onlangs in Minneapolis overleed als gevolg van hardhandig optreden van de politie, heeft geleid tot massale protesten binnen en buiten de VS. Het onderwerp staat nu weer bovenaan de agenda en spelers als Irving zijn bang dat een herstart van de NBA die aandacht wegtrekt.
Meer uit Sport
VALENCIA (ANP) - De Spaanse motorcoureur Álex Márquez heeft zaterdag de sprintrace gewonnen van de Grote Prijs van Valencia in de MotoGP. Het was zijn tweede sprintzege op rij, nadat de Ducati-rijder vorige week in het Portugese Portimão ook al de kortere wedstrijd had gewonnen.
51 minuten geledenLEVI (ANP/DPA) - Skivedette Mikaela Shiffrin heeft de eerste wereldbekerslalom van het seizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Amerikaanse boekte in het Finse Levi haar 102e zege in een wereldbekerwedstrijd, de eerste van dit seizoen. Shiffrin was vorig seizoen langdurig geblesseerd en miste toen de eindzege op de slalom, een onderdeel dat ze al meer dan een decennium beheerst.
2 uur geledenWELLINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Nieuw-Zeelandse bokser Joseph Parker (33) kan niet verklaren waarom hij bij een dopingcontrole positief heeft getest. De voormalige wereldkampioen bij de zwaargewichten werd betrapt bij een controle voor zijn verloren partij op 25 oktober tegen de Brit Fabio Wardley. De promotor van die partij bevestigde het nieuws zonder te zeggen om welke substantie het gaat. Volgens de Britse tabloid The Sun gaat het om cocaïne.
6 uur geledenADELAIDE (ANP) - Katja Stam en Raïsa Schoon hebben zaterdag hun eerste groepswedstrijd op de wereldkampioenschappen beachvolleybal gewonnen. Het duo, dat dankzij een wildcard aan het toernooi in het Australische Adelaide mag deelnemen, versloeg de Françaises Clémence Vieira en Aline Chamereau in twee sets: 21-14 21-15.
7 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege op de 1000 meter moeten laten aan Jordan Stolz. De Amerikaan bleef met 1.05,66 vlak boven zijn eigen wereldrecord van 1.05,37. De Boo werd derde met 1.06,34 en was ook nog langzamer dan de Pool Damian Zurek, die een persoonlijk record van 1.06,02 reed.
12 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege gegrepen op de 1000 meter. Leerdam versloeg in haar rit landgenote Femke Kok met een tijd van 1.12,35. Kok werd tweede met 1.12,43. Béatrice Lamarche uit Canada werd met 1.12,77 derde.
12 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn niet in de buurt van het podium gekomen bij de wereldbekerwedstrijd op de 5000 meter in Salt Lake City. Chris Huizinga was op de vijfde plaats de beste Nederlander. De zege ging naar Timothy Loubineaud. De 29-jarige Fransman verbeterde met 6.00,23 het wereldrecord van olympisch kampioen Nils van der Poel (6.01,56), nadat de 19-jarige Tsjech Metodej Jilek daar met 6.02,78 net boven was gebleven. De Noor Sander Eitrem werd met 6.03,38 derde.
14 uur geleden