Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topbasketballer Irving wil hervatting NBA boycotten

Topbasketballer Irving wil hervatting NBA boycotten

ORLANDO (ANP) - De Amerikaanse topbasketballer Kyrie Irving heeft zijn collega's opgeroepen om de beoogde hervatting van het NBA-seizoen in Orlando te boycotten. Volgens diverse Amerikaanse media deed Irving dat tijdens een conference call met ruim tachtig spelers uit de NBA. De 28-jarige ster van Brooklyn Nets, die in 2016 met Cleveland Cavaliers kampioen werd, zou als protest tegen racisme hebben gepleit voor een collectieve weigering om weer te gaan beginnen.

"Ik steun het plan om naar Orlando te gaan niet. Ik ben klaar met systematisch racisme en al die onzin", zo zou Irving volgens de Amerikaanse sportwebsite The Athletic hebben gezegd. "Dit zaakje stinkt. Ik ben bereid om alles wat ik heb op te geven voor sociale hervorming."

Het is de bedoeling dat 22 teams uit de NBA naar een resort van Disney World gaan om daar vanaf 30 juli het seizoen uit te spelen. Het zorgt voor verdeeldheid onder de basketballers. Een deel wil na een maandenlange onderbreking graag weer gaan spelen. Heel wat basketballers maken zich echter zorgen om hun gezondheid vanwege het coronavirus.

Sommige spelers, onder wie Irving, vinden dat deze periode juist moet worden aangegrepen om ongelijkheid en racisme aan te pakken. De dood van George Floyd, de zwarte man die onlangs in Minneapolis overleed als gevolg van hardhandig optreden van de politie, heeft geleid tot massale protesten binnen en buiten de VS. Het onderwerp staat nu weer bovenaan de agenda en spelers als Irving zijn bang dat een herstart van de NBA die aandacht wegtrekt.

Meer uit Sport

Wiebes is zege en roze in Giro d'Italia kwijt na diskwalificatie

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.

2 uur geleden
Titelverdedigster Gauff uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.

3 uur geleden
Wielrenster Wiebes pakt roze na zege in eerste etappe Giro

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italiƫ voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.

4 uur geleden
Arensman ziet plan om vierde plek te verdedigen perfect uitpakken

PIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiƫr Jai Hindley.

6 uur geleden
Leider Vingegaard boekt in laatste bergrit Giro vijfde etappezege

PIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.

8 uur geleden
Tennisster Sabalenka eenvoudig naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.

8 uur geleden
Tennisster Osaka voor het eerst naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.

10 uur geleden