Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Topambtenaren: toets regeerakkoord op uitvoerbaarheid

Topambtenaren: toets regeerakkoord op uitvoerbaarheid

DEN HAAG (ANP) - Om verdere problemen bij uitvoeringsinstanties van de overheid te voorkomen, moet het regeerakkoord een uitvoerbaarheidstoets doorstaan. Een groep topambtenaren adviseert de politiek hier verantwoordelijkheid voor te nemen. Ingewikkelde wet- en regelgeving die al bestaat, moet vereenvoudigd worden.

De adviesgroep heeft van het kabinet de opdracht gekregen om de situatie bij uitvoeringsorganisaties onder de loep te nemen en hierover advies uit te brengen. In de politiek leven al langer zorgen over het functioneren van overheidsloketten als de UWV, Belastingdienst en DUO. Een speciale commissie van Kamerleden doet zelfs onderzoek naar de problemen bij uitvoeringsorganisaties.

Burgers die aankloppen bij een van die loketten, moeten "kunnen rekenen op een deskundige en toegankelijke overheid, zowel fysiek als digitaal". De procedures moeten toegankelijk zijn en de communicatie met burgers moet begrijpelijker, zegt de adviesgroep. De aanbevelingen zijn naar minister Wouter Koolmees van Sociale Zaken gestuurd. Het onderzoek dat de ambtenaren hebben gedaan maakt volgens hem duidelijk "dat structurele verbeteringen nodig zijn" en "biedt handvatten om hier gezamenlijk stappen in te gaan zetten".

Het aantal gedetailleerde en ingewikkelde wetten en regels moet verminderd worden, stellen de ambtenaren. Bij het voorbereiden van wetsvoorstellen en bij de behandeling in de Tweede Kamer en Eerste Kamer, moet meer aandacht zijn voor de uitvoering. Daarnaast pleiten de topambtenaren ervoor het regeerakkoord waar door potentiële coalitiepartijen aan wordt gewerkt in de formatie voor vaststelling op uitvoerbaarheid wordt getoetst.

Meer uit Politiek

PVV-leider Wilders dankt kiezers voor 'prachtige resultaten'

DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders heeft op X iedereen bedankt die op de PVV heeft gestemd. "Prachtige resultaten!" schreef hij op X. In verschillende gemeenten, zoals Terneuzen en Pekela, werd de PVV de grootste.

4 minuten geleden
PVV Terneuzen verklaart winst deels uit verzet tegen komst azc

TERNEUZEN (ANP) - PVV-lijsttrekker Patrick van der Hoeff in Terneuzen denkt dat zijn partij de winst in de gemeenteraadsverkiezingen grotendeels te danken heeft aan het verzet tegen de komst van een azc. "Maar dat is niet de enige reden", zegt Van der Hoeff. "Wij hebben ons altijd kritisch uitgelaten over de bouw van een campus, een onderwijsinstelling die 100 miljoen euro moet kosten. Dat vinden we veel te veel en we denken dat veel andere Terneuzenaars dat ook vinden."

15 minuten geleden
Lidewij de Vos (FVD): morgen begint enorme klus

AMSTERDAM (ANP) - De eerste uitslagen van Forum voor Democratie zijn voor partijleider Lidewij de Vos "reden tot feest, maar morgen begint voor ons een enorme klus". Dat zei ze op een partijbijeenkomst in Amsterdam, waar de partij de uitslagen van de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag volgt. "Kiezers in heel Nederland hebben ons het vertrouwen gegeven om de grote uitdagingen van onze steden en dorpen aan te gaan", zei De Vos tegen de aanwezigen.

17 minuten geleden
Jetten snapt frustratie om azc's, benadrukt eerlijke verdeling

BREDA (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) heeft begrip voor "frustraties" in gemeenten over de komst van asielzoekerscentra. "Dat je denkt: dit overkomt ons, terwijl wij zelf willen meebeslissen over de grootte van een opvang of de voorwaarden van een asielopvang." Wel benadrukt hij dat het kabinet de instroom wil beperken, en asielzoekers die hier zijn eerlijk wil verdelen over gemeenten met de spreidingswet.

33 minuten geleden
Verschuivingen exitpoll en voorlopige uitslag Noardeast-Fryslân

DOKKUM (ANP) - Tussen de exitpoll van Ipsos in opdracht van NOS van Noardeast-Fryslân en de voorlopige uitslag, gemeld aan de ANP Verkiezingsdienst, zitten flink wat verschillen. Zo kwam FNP, ondanks zetelverlies, als grootste partij naar voren uit de exitpoll. Maar in de voorlopige uitslag is dat het CDA met 6 zetels. De partij wint 2 zetels, in plaats van 1 volgens de exitpoll.

37 minuten geleden
Klaver ziet GL-PvdA 'fors winnen' ten opzichte van het najaar

LEIDEN (ANP) - Jesse Klaver ziet zijn partij GroenLinks-PvdA "fors winnen" ten opzichte van de landelijke verkiezingen in november. Leden van de partij hebben de "rug gerecht", zei hij op een bijeenkomst in Leiden.

38 minuten geleden
Yeşilgöz ziet bij raadsverkiezingen 'mooie resultaten' voor VVD

WAALWIJK (ANP) - Wat VVD-leider Dilan Yeşilgöz betreft zijn de gemeenteraadsverkiezingen voor haar partij geslaagd. "We hebben verschillende gemeenten gezien waarin we stijgen, waarin we verdubbelen", zei ze op de uitslagenavond van de liberalen in Waalwijk. "Dat zijn echt mooie resultaten."

46 minuten geleden